Pomoc w wyborze TV.

lexyy86

New member
Witam. Proszę o pomoc w wyborze TV:)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4,5m x 4,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - około 4 metrów
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost, i też czasem bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - będzie stał na stoliku RTV
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - n/d
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - posiadam 32 cale Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - smart TV, łączność bezprzewodowa z PC
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfra+
10.Jakie urządzenia ? - dekoder HD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - koło 5-8 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej wolę przez komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - XBOX360, 2 godziny/dobe
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ?- 42-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - efekt smużenia w grach i imprezach sportowych
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - +/- 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - fajnie jakby było :) obojętnie czy aktywne czy pasywne
 

magda89

New member
Posiadałem przez 5 lat lcd Philipsa, teraz mam plazmę Panasonica i do lcd - led już bym nie wrócił. Poleciłbym Ci np. TX-P50st50E. Różnica w jakości obrazu na korzyść plazmy jest znacząca.Odległość od ekranu masz w sam raz aby był to telewizor 50 calowy.
 

lexyy86

New member
To mówicie że lepiej wziąć LED`a niż plazme dla mnie. W Xboxa gram dość często, więc nie chciałbym żeby obraz smużył.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To znaczy nie tylko.
Wyrazistość , stabilność, brak wypalania, input lag.
Dużo czynników jest za LCD LED.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Lexyy86 - już dostałeś najlepszą możliwą ofertę na rynku. Jeśli chcesz coś koło 3tyś - to Toshiba 46TL933 lub Philips 46PFL5507 to obecnie najlepszy sprzęt w tej cenie.
 

Raku2006

New member
Podłączę się pod temat, a z tych dwóch plus panasonic 47et5, bo jest teraz w podobnej cenie, co byś wybrał do:
-Oglądania tv z cyfrowej vectry i cyfry plus, żonka ogląda seriale, ja głównie discovery,tvn turbo, w weekendy głównie piłka nożna w cyfrze hd, zależy mi żeby komfortowo oglądało się mecze, żeby za bardzo nie służyło,
-Oglądania filmów z laptopa podłączonego przez hdmi, mkv,divx chociaż z tym pewnie będzie kiszka jeżeli chodzi o jakość, no i blu-ray z ps3,
-no i czasami pogram na ps3, chociaż z tym trochę ciężko, bo mój mały dwulatek daje czadu :)

Głównie chodzi mi o to co w tv powinno być najważniejsze czyli obraz, reszta czyli smarty mało ważne, mam do tego laptopa,a jak coś to sobie kiedyś dongla dokupię.

Dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Raku2006

New member
Karpaj a jeżeli podłączę dysk zewnętrzny to wtedy będzie ok? Bo mam 500 gb 2,5 cala zasilany z usb.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z dysku zewnętrznego bez problemu. Z konsoli zresztą też. Cholera wie dlaczego przy komputerze właśnie nie działa pełna czytelność.
 

bartecki

New member
miałem ten sam problem zastanawiałem się nad zakupem plazmy Panasonica P50ST50 lub led'a Samsunga UE50ES6710 który jest o 1000 zł droższy od plazmy.
po spędzonych godzinach na czytaniu testów, opinii i wizytach w sklepach gdzie porównywałem obraz na obydwu modelach okazało się że nieporównywalnie lepszy obraz jest na plazmie.

kupiłem P50ST50 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. znajomi mają plazmy, lcd i led'y i nie trzeba być specjalistą żeby dostrzec ogromne różnice w wyświetlanym obrazie na korzyść plazm.
xbox i PS3 suuper działa na plazmie
 

lexyy86

New member
Czytałem że w modelu 46PFL5507 Philipsa montowane są matryce Samsunga i dość mocno obraz smuży podczas gry na konsoli. Co o tym sądzicie?
 
Do góry