Pomoc w wyborze TV TCL a może SONY?

Gromu93

New member
Cześć,
od kilku dni skaczę po tematach na forum i zgłupiałem, bo wybór jest ogromny a konkretnych opinii mało.
Szukam TV 75" do ok. 8000 zł
Ma dla mnie znaczenie jakość obrazu i trwałość TV - rzadko zmieniam, aktualny Samsunga ma ponad 7 lat.

Gdyby wybrać z modeli, na których się skupiłem:
1) SONY 75X94K
2) TCL 75C809 - miniled - ale o tym kompletnie nic nie znalazłem
3) TCL 75C745
to co byście sami wybrali z tej trójki?
Chyba, że macie innego kandydata, który mieści się w budżecie i mimo wszystko będzie lepszym wyborem niż w/w

Pomożecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś to mini LED TCL 75c805 (to co 809) za 7499 zł z pakietem.
Masz wyraźną przewagę - czerń, kontrast, głębia,
Masz jeszcze mini LED nowy Philips 75pml 9008 za 7799 też z pakietem.
 
Z tego co pamiętam 75C745 jest za 5800 zł i na papierze wygoda lepiej niż 94k patrząc na ilość stref. 94k jest za około 7 tys.

Najlepszy będzie mini LED ale cena też inna.

Wszystko zależy od zapotrzebowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 75C745 za 5999 zł z pakietem.
Ale Gromu 93- ma inne potrzeby w klasie do 8000 zł i fajnie , że mieści się z mini ledem.
 
Przepraszam 5900 zł bo Tydzień temu w czwartek taką cenę mi podałeś ( promocja 10 dni )

To jest właśnie ten dylemat czy Sony czy mniej znany TLC, który na papierze jest lepszy...
 

Marlo

Active member
Sony ma bardzo malutko stref , będzie okropny blooming ,
miałem Sony X90J to wiem coś o tym, to już dużo lepszy od
Sony75X90/94K, jest Samsung 75Q80C z dużo większą ilością stref.
 

Gromu93

New member
Dzięki, czyli rzeczywiście TCL będzie lepszy od Sony? Czytałem same pochlebne opinie o SONY, a o TCL różnie, jedni zachwalają, inni wręcz odradzają, co do minileda za 8k średnio do mnie przemawia, bo to w sumie jeden z najtańszych miniledów, warto? Czy może rzeczywiście iść bardziej budżetowo i brać tego TCL 75C745 a różnice przeznaczyć na jakiegoś lepszego soundbara? Kupując TV zapominam o zmianie przez minimum 5 lat - nie jest to dla mnie rzecz pierwszej potrzeby i służy tylko do NETFLIXA od święta :) Model C809 czy C805 ma tak mało opinii użytkowników, że to mega dylemat czy w ogóle go brać pod uwagę.
 

Gromu93

New member
w takim razie po co przepłacać??
Dlatego budżet jest podany skromny, przecież są TV warte uwagi od 20k w górę :) A, że nie jest to rzecz pierwszej potrzeby, to założony budżet 8k wydaje mi się rozsądny, tym bardziej, że zależy mi na jakości obrazu i żywotności sprzętu. A uważam, że TV za 3-4 tysiące to budżetówki, które po prostu są duże, ale ich jakość mocno odbiega od dobrej, w stronę przeciętnej.
 

Gromu93

New member
Dzięki za pomoc, stanęło finalnie na TCL 75C745 + Soundbar SHARP HT-SBW800, myślę, że przeskok i tak będzie ogromny w porównaniu do tego co mam aktualnie (ue58j5200aw)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sama różnica technologii powinna gwarantować jakość.
Jest dla członków forum jeszcze kilka dni za 5900 zł z pakietem.
 
Do góry