Pomoc w wyborze tv przedział 3000-4000

perlak

New member
Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Gównie będą na nim oglądane filmy. Telewizor będzie chodził w większość dni w godzinach od 17-24. Zależy mi na dużym ekranie, więc proszę o łagodne podejście do wybranego przeze mnie rozmiaru. Przedział 3000-4000zł ale im mniej tym lepiej

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5-4,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? po 12 nie świci bezpośrednio do pokoju
7.Jaki masz obecnie telewizor? 36" beco kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? odtwarzanie filmów z usb - avi i mkv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna telewizja cyfrowa, może w przyszłości tv od upc
10.Jakie urządzenia? komputer stacjonarny, w przyszłości amplutuner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa,
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak z komputera ale to nie jest priorytet
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55",
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? mała wielkość duża cena
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór oraz w nocy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-4000. 4000 to maksimum
21.Czy telewizor ma mieć 3D - niekoniecznie
 

perlak

New member
55h6400 - ten model mi się w miarę spodobał, ale czy zna ktoś coś podobnego bez zbędnych bajerów internetowych i 3d w niższej cenie?
 
Ostatnia edycja:

perlak

New member
Dobra dobra. Widziałem, że w wielu tematach reklamujesz bycie niebieskim i z chęcią chciałbym zostać takim jeżeli ma to przynieść jakieś sensowne korzyści, ale póki co jestem zielony w kwestiach:

- jak zostać niebieskim - czy jest to najzwyczajniej dołączenie do klubu przez zakup np. miesięcznej subskrybcji?
- w jaki sposób te obniżki cenowe i dobre ceny wyglądają? kupuje się sprzęt przez internet? Pierwszy lepszy model, który podałeś kosztuje wg. ceneo 4495zł Czy kupię go poniżej 4000zł dzięki staniu się niebieskim
- w dziale klubu forum wszystkie tematy są ukryte więc skąd czerpać informacje na w/w tematy. Będę wdzięczny za odpowiedź.


Dodatkowo mam wrażenie, że Twoja pomoc jest bardzo ograniczona - jedynie do modeli które reklamujesz po to żeby stać się tym niebieskim.

I
 

perlak

New member
Podjąłem decyzję. Będzie ten 55h6400. Poradzi ktoś gdzie najlepiej go kupić? Może są gdzieś jakieś raty 0% albo jakiś sklep internetowy w dobrej cenie za gotówkę?
 

perlak

New member
Dzisiaj dostałem maila z komputronika, że towar jest do odbioru. Przetestuję trochę dzisiaj i jutro napisze o wrażeniach. :) Już się w robocie doczekać nie mogę kiedy go odbiorę :D

Edit:
Pierwsze spostrzeżenia są następujące:
- fajna możliwość obracania telewizorze w poziomie na nóżce - nie wiem czy inne też tak mają
- bardzo wygodny i intuicyjny pilot multimedialny. Wcale nie ciągnie mnie do użytku tradycyjnego i pewnie tak zostanie
- odtwarzanie filmów z pendriva i dysków bez problemu. Polskie napisy również
- dużo "funkcji" sieciowych - pogoda, przeglądarka, iple, tvn playery itd. Połączenie z internetem bez problemu.
- nie zauważyłem żadnych ciemniejszych rogów ani cloudingu - możliwe że jakiś profesjonalista by to zauważył, ale ja nie
- 3d aktywne ok, oczy po 15 minutach nie bolały
- cena tylko 3530zł z dostawą
- wyłączenie wspomagaczy płynności, drobna korekta kolorów i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, a to jest najważniejsze

Minusy:
- system czasami troszkę zamula. Ale wyłączenie i włączenie tv odmula go zupełnie.
- nie zmieścił mi się do samochodu w poprzek :)

Będę testował dalej. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z ceny bo już miałem brać w saturnie jak mieli wyprzedaże za 3899zł. Obraz dla mnie super. Jeżeli macie jakieś pytania to walcie, jak będę widział to odpowiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry