Pomoc w wyborze TV pod PS 4

A ja mam trochę inne porównanie i z ciekawości jestem ciekaw ;) który TV wypada lepiej, Oled czy 4k Hdr???
TV 55" OLED LG 55EG910V vs. TV 55" Lcd Sony KD-55XD8005.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Lepiej ale do czego ?
Kiki powiedzmy do codziennego użytkowania. Nie chodzi o same gry, tylko film, dekoder, konsola, przy założeniu iż odtwarzacz do filmów to blu-ray a nie 4K bo na ten czas jeszcze za drogie filmy UHD są. Już chodzą pogłoski iż olimpiada w 2020r w Japoni ma być u nich transmitowana w 8K, ale to Japonia a nie Polska, jakoś nie mogę uwierzyć w to, że w Polsce za 4lata będzie w telewizji 4K, patrzą jak FullHD u nas działa to się zastanawiam czy faktycznie jest teraz sens zakup TV UHD czy właśnie Oled???
Mam plazme z której jestem mega zadowolony ale szukam czegoś do drugiego pokoju, mam jakiegoś Samsunga 50" FHD 3D ale ta czerń i clouding jest nie akceptowane.
Pytam się konkretnie o te modele ponieważ widziałem je w podobnych cenach i tu jest moje pytanie co lepsze OLED czy UHD Hdr?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Początkowo większe wrażenie zrobi Oled bez dwóch zdań.
Jeśli tylko do kablówki to super telewizor.
Jeśli na dłuższy czes to jednak nie obejrzysz żadnych materiałów UHD, dlatego Oledy w tej technologii są bardzo drogie a LCD Led już nie.
Lepiej kupić LCD na 3-4 lata za pół ceny Oleda albo taniej a za ten okres kupić Oleda który będzie kosztował też pół ceny. I masz super telewizor i kasę dużą w kieszeni.
 
Początkowo większe wrażenie zrobi Oled bez dwóch zdań.
Jeśli tylko do kablówki to super telewizor.
Jeśli na dłuższy czes to jednak nie obejrzysz żadnych materiałów UHD, dlatego Oledy w tej technologii są bardzo drogie a LCD Led już nie.
Lepiej kupić LCD na 3-4 lata za pół ceny Oleda albo taniej a za ten okres kupić Oleda który będzie kosztował też pół ceny. I masz super telewizor i kasę dużą w kieszeni.
No raczej nie zaoszczędzi się, jeśli teraz kupię lcd a za 4 lata Oled to dwa razy kasę wydaje. Teraz te dokładnie modele Sony i Lg w podobnych cenach są, bynajmniej takie oferty znalazłem. I tu jest właśnie pytanie, jeśli te same ceny to jaki rodzaj TV zakupić, raczej nie zmieniam tak szybko odbiorników, plazma ma już 6lat i służy super, stary Samsung ma około też 7lat i jego bardziej chciałbym wymienić.
Kiedyś pamiętam jak Oledy wchodziły to były problemy z matrycami, BAT PIXELE nie wiem jak to ma się teraz, kupię oleda i za 6mc czy 12mc zielone kropki będą ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry