Pomoc w wyborze TV LED do salonu

michalb189

New member
Pomoc w wyborze TV LED (nie 3D) 46-52 cale do salonu

WITAM

Powoli przymierzam się do zakupu nowego TV do salonu. Myślałem nad TV LED (bez 3D i konieczności oglądania w okularach). Salon jest dobrze naświetlony gdyż wpada do niego bardzo dużo światła po przez szklana ścianę za kanapą. Odległość od TV to około 5m. Na TV będę oglądał głównie telewizję z N-ki oraz filmy DVD. Do telewizora nie będzie podłączane PS3 oraz PC.

Modele które uważałem za ciekawe wypisze poniżej ale jeżeli macie jakiegoś swojego kandydata to proszę piszcie. Chciałbym abyście doradzili który TV wybrać bo wybór jest ogromny a nie chciał bym popełnić gafy.

Niestety nie mogę jeszcze dodawać linków tak, że przed każdym adresem trzeba sobie dopisać www

Moje typy:
Sharp LC-46LU824E -
sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/lcd-tv-produkty.htm

Sony KDL-46EX720 sony.pl/product/tv-117-46-lcd/kdl-46ex720#pageType=TechnicalSpecs

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kratylos

New member
z tych 2 wybral bym raczej sony - bardzje naturalne kolory i lepsza czern matryca polmat wiec za bardzo nie razi nawet w naslonecznionym pokoju
w sharpie do szału mnie doprowadza b.wolne przełanczanie kanałów ,
 

pc4150

New member
Dzięki dodaniu 4 piksela to raczej SHARP powinien mieć ładniejsze kolory aniżeli SONY
Wracając jednak do tematu podaj klasę cenową do jakiej szukasz TV i uzupełnij dane o pomieszczeniu
 

kratylos

New member
Dzięki dodaniu 4 piksela to raczej SHARP powinien mieć ładniejsze kolory aniżeli SONY
Wracając jednak do tematu podaj klasę cenową do jakiej szukasz TV i uzupełnij dane o pomieszczeniu

mialem sharpa 814 1 dzien i oddalem do sklepu wymienilem na sony ex720 wlasnie ze wzgledu na kolory - sharp fajnie wyglada jak w sklepie puszcza demo z hd a dookola jest mocne oswietlenie,- neizwykle soczyste i mocne fajne kolory ale w domu to wygladalo sztucznie nie moglem sie przyzwyczaic - wczesniej mialem crt i z nim porownywalem kolory.....
w sony kolory sa cieplejsze mniej swietlowkowe... choc to na plazmach wygladaly najlepiej kolory ale 300w plazma do 100w lcd led i grubosc tv mnie przekonalo do wlasciwego zakupu
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Dla plazm zużycie energii jest uzależnione od aktualnej jasności sceny, wartość znamionowa dotyczy całego ekranu wyświetlającego biel. Telewizor ma przede wszystkim wyświetlać ładny naturalny obraz, stąd moim zdaniem kilka dodatkowych cm w grubości obudowy nie powinno mieć znaczenia. Druga kwestia to przy 5m odległości tv 46" po prostu zniknie, a rodzaj materiału sd/hd/fd nie będzie miał znaczenia. Jeżeli nie masz możliwości przemeblowanie pokoju, to rozsądna przekątna jest rzędu 60" lub więcej.
 

michalb189

New member
Pomieszczenie ma około 50m2. Miejsca jest dużo więc TV może być większy nić 46 cali ale ten rozmiar wydawał mi się akurat w sam raz ale skoro mówicie że "zniknie" przy tej odległości to poszukam czegoś większego.

Wczoraj byłem w Saturnie i sprzedawca doradził mi TV do gier i filmów z Blu-Raya TV LED Samsunga seria D6000 a drugi o którym mowa w tym temacie do oglądania TV z n-ki i filmów DVD doradził mi Plazme Samsunga seria PS51D8000.

Czy dobrze mi doradził? Zawsze byłem przekonany że do Blu-Raya i gier z PS3 lepsza plazma a do cyfrowej telewizji lepszy LED, jak to z tym jest? Czy modele które polecił mi sprzedawca są warte uwagi bo nie ukrywam że mi się spodobały z wyglądu?

Budżetu jeszcze nie sprecyzowałem dokładnie ale wydaj mi się że taką rozsądną granicą będzie do 8 tys za egzemplarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym poszedł w kierunku jednak 52" - czyli LE 822 Sharpa . Odległość masz extra i najmniejsza przekątna to - 52-55"
Powinieneś skorzystać z prezentacji w domu:
Sharp 52Le 822
Toshiba 55WL 768
Samsung 55 d 8000
 

kratylos

New member
No tak ale do oglądania N-ki i filmów DVD lepszy będzie LED czy Plazma?
w Twoich warunkach i planowanych zastosowaniach kupil bym plazme samsunga minimum 52 cale bedziesz zadowolony, choc slyszalem ze to Panasonic jest liderem w plazmach ale bedzie drozszy (nie nam sie zbyt na plazmach)
- tylko jeszcze pytanie o naslonecznienie pokoju... jesli nie jest b.duze lub ogladasz wieoczorami plazma przy twoich zastosowaniach bedzie nalepsza
musisz miec na prawde duzy tv cena tv lcd wiekszego niz 46 cali jest wygorowana i plazma przy tych rozmiarach wypada lepiej w zestawieniu mozliwosci cena.
.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twojej odległości lepszy będzie lcd led z uwagi takiej że masz dużą odległość i wówczas ważniejsza jest dynamika obrazu niż płynność.
 

Frakkor

New member
Witam
Mam pytanie do Kiki, głównego moderatora tego forum. Mam zamiar kupić 37 LED. Interesuje mnie kilka wyselekcjonowanych modeli nie ukrywam że pod wpływem HDTV i Pana ocen.
Są to:
Samsung UE37ES6710
LG 37M620S, lub nowszy 37M660S,
Panasonic TX L37DT35E
Proszę o pomoc w wyborze
Pokój mały, odległość od ekranu ok. 3 m, pokój z oknami do strony północnej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za mało danych.
Napisz proszę jaki sygnał będzie podłączony?
Jakie urządzenia?
Siedzisz na prost czy z kątów bocznych ?
Więcej wieczorami czy w dzień ?
Jaka max klasa cenowa ?
 

Frakkor

New member
Co do kasy wchodzi w grę kwota do 5000 zł, kąty patrzenia raczej niewielkie - wzdłuż ściany przeciwległej oddalonej ok 3,0 m od telewizora,urządzenia do współpracy - amplituner, ewentualnie blue-Ray, sygnał aktualnie analogowy (kablówka), docelowo platforma cyfrowa, czas oglądania - w ciągu całego dnia.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw wielkość. Bo przy podanych warunkach powinieneś brać 40- 42".
Czy bierzesz 37" dlatego że większy się nie mieści ?
 

Frakkor

New member
Wydaje mi się że tym pokoju i w otoczeniu tych mebli (Paged Cuba) większy ekran będzie elementem dominującym, a tego bym nie chciał. Poza tym muszę się liczyć ze słowem mojej połówki.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Szkoda 5000 zł na zwykłego krawędziowego leda i tylko 37". Po prostu szkoda.
Lepiej większy tv np. plazmę, albo tańszy led/lcd 37" za połowę przeznaczonej kwoty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem wygląda trochę inaczej. Nowe telewizory 40" mają taką samą powierzchnię jak te 37" - więc mało zorientowana osoba i tak nie zauważy.
Do tego firmy dokładają większej uwagi do jakości modeli od 40".
Tym bardziej byłbym za 40" bo do Twoich potrzeb to minimalna przekątna.
Sharp 40 LE 830, Samsung 40 es 8000
 

Frakkor

New member
Dzięki za pomoc, wezmę chyba czterdziestkę, niespełna 91 cm szerokości Samsunga UE40D8000 nie powinno razić, trzeba się do niego przyzwyczaić (aktualnie CTR 27").
Życzę zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.
 

keszelski

New member
Wydaje mi się że tym pokoju i w otoczeniu tych mebli (Paged Cuba) większy ekran będzie elementem dominującym, a tego bym nie chciał. Poza tym muszę się liczyć ze słowem mojej połówki.

wytnij z tektury prostokąt odpowiadający "podejrzanym" calom tv (np. z opakowań po meblach, bo takie tektury są sporych rozmiarów) i przymierz do otoczenia.
I najlepiej przymiarkę zacznij od 46" (w kwocie się zmieścisz), bo jeśli zdecydujesz się na mniejszy, to po paru dniach będziesz żałował. Zapewniam, że nie ma obaw o nadmierne dominowanie tv nawet 46" (o ile oczywiście jest fizycznie miejsce na tv). Duży tv z ładnym obrazem znakomicie dopełnia nowoczesny wystrój mieszkania.
 

Frakkor

New member
Moje wątpliwości

Dzięki za podpowiedź, ale szczerze mówiąc ten rozmiar tj 46" trochę mnie przeraża zwłaszcza w tak małym pokoiku (niespełna 15 m2). Jestem stałym czytelnikiem forum na hdtv , i szczerze przyznam że w miarę poszerzania mojej wiedzy na ten temat mam coraz więcej wątpliwości co do wielkości, producenta i modelu. Przeczytałem cały wątek na temat technologii 3D i i skłonny jestem zrezygnować z tej funkcji jako niedopracowanej. Jeżeli mam płacić za coś o czym producenci tych technologii piszą bardzo oględnie a forumowicze w większości mają niepochlebną opinię, to chyba nie warto.Jeszcze raz zdrowych i wesołych Świąt.;)
 
Do góry