Pomoc w wyborze TV LED 46"/47" do 3600 zł

amaran

New member
Witam

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu telewizora. Przeglądałem specyfikacje i dla mnie (poza paroma bajerami) wszystkie wyglądają tak samo...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie stał tyłem do okna
7.Jaki masz obecnie telewizor? obecnie brak tv
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi, DLNA, USB, miło widziany D-Sub, ale mogę się obejść bez
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrówka UPC, cyfrówka naziemna
10.Jakie urządzenia? laptop, komórka
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową, ale jak będzie trzeba mogę się pogodzić z błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki? Sony, chyba że ktoś mnie przekona inaczej
17.Preferencje co do wielkości? 46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? złe skalowanie obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3600zł. Jeśli naprawdę warto do czegoś dopłacić (proszę o szczegóły/wyjaśnienie dlaczego) to max 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie zależy mi na 3D

Mój pierwszy wybór padł na Sony KDL-46EX655, potem zobaczyłem, że na forum dużo ludzi poleca Sony KDL-46HX720. Różnią się czymś wartym dopłaty?

Będę wdzięczny za Wasze opinie na ten temat.
 

Sweet Lou

New member
Moim zdaniem to dla Ciebie lepsza będzie plazma np Panasonic,oglądanie wieczorem filmów to na bank będzie lepsze na plazmie niż na większosci LEDów,w tej kwocie którą proponujesz nie uzyskasz takiej dobrej i równomiernej czerni w TV LEDowym.Jesli bedziesz ogladał pod kątem TV,a tak napisałeś to też zdecydowanie plazma,nie stracisz praktycznie nic na jakości,kolejna rzecz skalowanie i tutaj też plazma rzadzi.Możesz smiało wziąć model Panasonic 50st50 do tej odległości.
 

amaran

New member
LED wybrałem ze względu na mniejsze zużycie energii i wolałbym przy tej technologii pozostać. Jeśli chodzi o kąt, to zadowoliłoby mnie, gdyby kolory było widać prawidłowo do 140st.
 

Sweet Lou

New member
Szczerze nie kierował bym sie oszczędnoscia bo to nie jet najwazniejsze tylko jakosc obrazu,a przede wszystkim nie odczujesz tego praktycznie płacąc powiedzmy 5 zł wiecej na miesiąc,bo takie bede rożnice prawdopodobne.Ja nie chce Cie namawiać ale prawda jest taka że za naprawde dobrego Leda zapłacić bedziez musiał duzo wiecej niż za TV plazmowy który według mnie i tak do twoich warunków lepiej sie sprawdzi.Wybor należy do Ciebie,może jeszcze ktos sie wypowie w teojej sprawie i bedzie miał odmienne zdanie,bo to jet tylko moje,pozdrawiam.
 

malin00

New member
Witam,

Sorry, że się wtrącę - kiedy w takim razie lepiej jest wybrać telewizor LED? Jakie są zalety LEDa nad Plazmą czy LCD nie licząc zużycia energii i designu?
Sam zastanawiam się czy nie będę musiał niebawem kupić jakiegoś (padł mi właśnie Sharp aquos) i również przede wszystkim oglądam filmy, wieczorami. Ew jakieś gry, ale rzadko.
Jak napisałem w złym temacie to sorry.
 

paeru

New member
Bez reklam
Końcówka "E" oznacza rynek europejski, bez Wlk. Brytanii - czyli "B", które mają inne wtyczki do prądu... Winić sklepy, że nie podają całej nazwy modelu.
 
Do góry