Pomoc w wyborze TV LCD

deka87

New member
Raczej nie, jak już 37 to Full HD, a ten ma "tylko" 1024 x 720 i 235W zżera

Nad tymi modelami sie jeszcze zastanawiam, tylko nie wiem jak z tym 100Hz u nich jest.

Nawet może chetniej plazme, bo lepiej sobie radzi z sd.
Musiałbym zacząć poszukiwania od początku bo na plazmach sie w ogóle nie znam.

Trudna sprawa, szczególnie że nie do końca widze sens kupowania 32" w full hd i nie wierze w 100hz w lcd'kach (na palcach 1 reki można wymienić modele które rzeczywiście działały)
Czy modele Panaasonica sie do nich zaliczają ? Słyszałem, że w Samsungach 100Hz nie za dobrze spełnia swoją funkcje.

może JVC 80'tke
Pewnie chodzi o model P80BU (100 Hz) - ciekawa propozycja, ale nie ma 10bit-ów, szkoda, że JVC nie produkuje modelu 37V80BU (100 Hz, Full HD, 10 bit) :rolleyes:

albo soniaka 32V4000
Niestety w Polsce najmniejszy rozmiar tego modelu to 40', jest 32V4500, ale kosztuje tyle co LZD85, a nie ma Full HD więc za taką samą cenę lepiej mieć nawet jeśli różnice w jakości obrazu widać tylko z bliska.

nie wiem trudna sprawa z tymi 32'mi
Powiedziałbym, że nawet bardzo trudna ;)
 

Dio

New member
w takim razie zanim kupisz, zrób research w dziale plazmy, sczególnie po dkatem 37pv8 lub pv80!!!

nie będziesz zawiedziony!

pzdr
 

deka87

New member
W przypadku plazm jakość obrazu z tego co czytałem rzeczywiście lepsza, ale są 2 inne problemy, które w moim przypadku dyskwalifikują plazmę: wypalanie (u mnie TV jest włączony ok. 12h dziennie) i pobór prądu (ok. 235W LZD85:125W)

Temat można już chyba zakończyć, bo na 99% jestem przekonany do zakupu Panasonica TX-32LZD85, jest to dla mnie prawie idealny telewizor (brakuje tylko 10 bitów), chyba że przekonacie mnie, że 10 bitów w Sony KDL-32D3000 będzie lepsze od nowszego Panasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę nieścisłości sie wdarło do rzucanych informacji:
1.Plazmy sie już nie wypalają
2.Nie pobierają w klasie wilekości więcej prądu niz lcd.
Oczywiscie że model LZD 85 gra extra
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
ogladając jakość prezentowaną - podajemy się mimo woli radości obcowania
p1030688tx0.jpg
 

rudzia77

New member
deka87 napisał:
... a co z nimi nie tak, psują się czy co ?

Kolor ma najmniejsze znaczenie, dobrze jakby był srebrny, albo ze srebrnymi elementami, ale czarny też może być.


Przed chwilą dowiedziałem się, że PIP z 1 tunerem działa tylko przy podłączeniu zewnętrznego źródła obrazu, a w TV które wybrałem nie ma 2 tunerów więc funkcja PIP jest teraz najmniej ważna, chyba że polecicie mi coś dobrego z 2 tunerami.
Tylko w tym sęk ,że juz nie robią telewizorow z dwoma tunerami,tylko Grundig jeszcze takie ma,a ten PIP jednotunerowy to też nie przez każde źrodlo sygnału idzie.Ja bym Ci radziła wziąć tego panasonica LZD 85,ma kolory jak plazma.Pozdrawiam
Sorry,ale nie wiem dlaczego wrzucilo mi nie tu gdzie trzeba
 
Ostatnia edycja:

rudzia77

New member
deka87 napisał:
... a co z nimi nie tak, psują się czy co ?

Kolor ma najmniejsze znaczenie, dobrze jakby był srebrny, albo ze srebrnymi elementami, ale czarny też może być.


Przed chwilą dowiedziałem się, że PIP z 1 tunerem działa tylko przy podłączeniu zewnętrznego źródła obrazu, a w TV które wybrałem nie ma 2 tunerów więc funkcja PIP jest teraz najmniej ważna, chyba że polecicie mi coś dobrego z 2 tunerami.
Tylko w tym sęk ,że juz nie robią telewizorow z dwoma tunerami,tylko Grundig jeszcze takie ma,a ten PIP jednotunerowy to też nie przez każde źrodlo sygnału idzie.Ja bym Ci radziła wziąć tego panasonica LZD 85,ma kolory jak plazma.Pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego deka87 gwoli wyjaśnienia odnośnie Panasoniców - ani model LZD70 ani model LZD80 nie mają układu 100Hz ;)
Układ 100 Hz ma tylko seria LZD 85 :)
 

david7

New member
Kiki pisales ze Plazmy sie już nie wypalają i
Nie pobierają w klasie wilekości więcej prądu niz lcd a czy nadal gorzej sprawują się w pomieszczeniu mocno naslonecznionym od lcd???
 

jtd

New member
Bez reklam
nadal zle, ale niedlugo wchodza nowe plazmy panasonica i pioneera, zobaczymy co teraz nam one zaproponuja
 

deka87

New member
TV i kino już wybrane, chciałbym jeszcze tylko podłączyć do nich komputer, jesli ktoś się zna na tym całym zamieszaniu z kablami to proszę o pomoc w TYM temacie, z dóry dziękuje.
 

deka87

New member
TV od dzisiaj stoi w domu, w porównaniu do starego CRT Clatronic'a 21" widać przepaść jaka dzieli oba telewizory, ale jednak jakość obrazu na analogowej kablówce była lepsza na CRT, ale nie jest źle, myślałem że będzie gorzej. Dopiero przy przeglądaniu zdjęć z karty pamięci mogłem zobaczyć obraz w wyższej rozdzielczości i bardzo mi się podobał.

Chciałbym podłączyć komputer do TV (przez kabel DVI>HDMI) i kina domowego, żeby mieć dźwięk 5.1, ale mam z tym problem, znawców proszę o pomoc w TYM temacie.

Podoba mi się też jakość/efekty dźwięku przy włączonej funkcji BBE ViVA HD3D.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, myslę, że obecnie w tej cenie nie znajdzie się lepszego TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy Pioneera wjeżdżają za kilka dni do Polski - ale same 50" full Hd.
Mają najnowsze na świecie filtry antyrefleksyjne.
 
Do góry