Pomoc w wyborze TV LCD

deka87

New member
Witam.
Jak wiadomo niedawno skończyły się komunie, za uzbierane pieniądze rodzice (głównie mama) postanowili kupic m. in. telewizor LCD, a ja jak zwykle wybieram bo reszta rodziny się w ogóle nie zna.

Biorąc pod uwage wymagania moje i mojej mamy najbardziej zależy mi na (według kolejności):
- max. 32"
- 100 Hz
- PIP
- cena max. w granicach 4000 zł
- mozliwośc podłączenia słuchawek (oczywiście nie musi być JACK 3,5mm, ale żeby za bardzo nie trzeba było kombinować z adapterami itp.)
- niski pobór mocy
- kolor srebrny

Telewizor bedzie słuzył głównie do odbioru analogowej kablówki i oglądania filmów na DVD (który też musze wybrać). TV ma wystarczyć na kilka może nawet kilkanaście lat.

Narazie przeglądałem tylko Panasonic-i bo są chyba najpopularniejsze na forum i jak narazie wybrałbym TX-32LX700P bo spełnia większośc wymagań, jeszcze lepszy byłby TX-37LZD800 w wersji 32", ale niestety takiego nie ma, a 37" jest troche za drogi.

Przeglądałem też dzisiaj telewizory Sony i 32D3000 zwrócił moją uwagę, ale zastanawiam się dlaczego Sony w nowszych modelach wycofało się ze 100 Hz.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
... ale niestety PIP-a nie ma, a podobny model Panasa z PIP-em (TX-37LZD800) nie występuje w wersji 32" i jest troche za drogi
 

actchris

New member
deka87 napisał:
... ale niestety PIP-a nie ma, a podobny model Panasa z PIP-em (TX-37LZD800) nie występuje w wersji 32" i jest troche za drogi
TX-37LZD800 mieści się w twoim przedziale cenowym więc nie jest za drogi.

Sorry pomeszało mi się z TX-37LZD80 :) jedno zero mniej
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Po wielu przemysleniach pozostawiłem 3 TV do wyboru:
- Sony KDL 32D3000
- Panasonic TX-32LX700P
- Panasonic TX-32LZD85

Który według was będzie miał najlepszą jakość obrazu ?
Może jakieś inne propozycje ?
 

rudzia77

New member
deka87 napisał:
Po wielu przemysleniach pozostawiłem 3 TV do wyboru:
- Sony KDL 32D3000
- Panasonic TX-32LX700P
- Panasonic TX-32LZD85

Który według was będzie miał najlepszą jakość obrazu ?
Może jakieś inne propozycje ?
Ten ostatni panasonic pięknie gra,tylko z tego co wiem on jest czarny
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
deka87 napisał:
Po wielu przemysleniach pozostawiłem 3 TV do wyboru:
- Sony KDL 32D3000
- Panasonic TX-32LX700P
- Panasonic TX-32LZD85

Który według was będzie miał najlepszą jakość obrazu ?
Może jakieś inne propozycje ?


Panasonic TX-32LZD85;)
 

deka87

New member
Daj sobie spokój z Panasonicami...
... a co z nimi nie tak, psują się czy co ?

Ten ostatni panasonic pięknie gra,tylko z tego co wiem on jest czarny
Kolor ma najmniejsze znaczenie, dobrze jakby był srebrny, albo ze srebrnymi elementami, ale czarny też może być.


Przed chwilą dowiedziałem się, że PIP z 1 tunerem działa tylko przy podłączeniu zewnętrznego źródła obrazu, a w TV które wybrałem nie ma 2 tunerów więc funkcja PIP jest teraz najmniej ważna, chyba że polecicie mi coś dobrego z 2 tunerami.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z Panasami wszystko oki. Po prostu kolega mateo2121 miał widocznie problemy trafiając na trefny egzemplarz lub na niekompetentnego pracownika serwisu w trakcie reklamacji TV. Takie sytuacje zdarzają się w każdej firmie. Ja trafiłem na trefny egzemplarz Sharpa, który się psuł aż skończyła się gwarancja a obecny koszt naprawy jest na tyle wysoki, że nie opłaca sie go juz naprawiać. Czy to, że trafiłem na taki egzemplarz znaczy, że mam teraz "psioszyć" na całą firmę Sharp??? Nie wydaje mi się, bo po prostu miałem pecha. Sam muszę więc kupić nowy TV i będzie to właśnie Panas LZ85.
 

deka87

New member
Czyli do wyboru pozostają takie TV:
- Panasonic TX-32LZD85
- Sony KDL 32D3000
- Toshiba 32 R3500

O 32R3500 w INNYM TEMACIE czytałem, że obraz z analogowego źródła pomimo dobrych parametrów telewizora nie jest za dobry i trzeba poświęcić kilka godzin na wyregulowanie, żeby był w miare przyzwoity.

Czy ten problem dotyczy wszystkich LCD czy to tylko przypadłość Toshiby ?

Na 99% jestem zdecydowany na Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
37" odpada, nie zmieści się i za duży pobór prądu ok. 250W to troche za dużo, bo TV działa ok. 12h dziennie
 

Dio

New member
Ja rozegrałbym to inaczej:

37LZ80 lub jeśli masz trochę mniej niż 4000 (bo LZ80 jest na granicy 4000) to nie 32" a raczej 37LZ70 (na ceneo są już za +/- 3300), z czasem coraz więcej będzie kanałów HD, a ty chcesz mieć TV na kilka/kilkanaście lat, więc spokojnie możesz wziąć 5" większy. Ja wiem jak to jest w rozmiarami- miałem 2 TV 26", potem 32" i teoretycznie jest spoko, ale od poniedziałku juz będzie 40".

37LZ80 lub 37LZ70!
 

klata69

New member
deka87 napisał:
TV ma wystarczyć na kilka może nawet kilkanaście lat.
"kilka" to jest rozsądny okres czasu :)

Za "kilkanaście" lat zakup odbiornika TV (jeśli w ogóle będzie jeszcze istniał podział na TV, komputer, prasę i sale kinowe) będzie łatwiejszy i tańszy niż aktulanie zakup książki w Empiku :krol:.

Świat się zmienia.
 

klata69

New member
Dio napisał:
32LZD85 (Panas)
lub
32w4000 (Sony)

sony 32w4000 to 8-bitowa techonologia....nie warto.
jeśli już w4000 to od 37' = technologia 10-bitowa.

Faktycznie ten panas to ciekawa propozycja pod warunkiem, że egzemplarz nie "syczy", nie ma "backlight bleed" i użytkownik nie będzie korzystał z opcji 1080/24p.
 

deka87

New member
Dzięki za porady, ale najprawdopodobniej jutro kupuje 32LZD85 i do tego kino Panasonic SC-PT350W ;)

Ja rozegrałbym to inaczej:

37LZ80 lub jeśli masz trochę mniej niż 4000 (bo LZ80 jest na granicy 4000) to nie 32" a raczej 37LZ70 (na ceneo są już za +/- 3300), z czasem coraz więcej będzie kanałów HD, a ty chcesz mieć TV na kilka/kilkanaście lat, więc spokojnie możesz wziąć 5" większy. Ja wiem jak to jest w rozmiarami- miałem 2 TV 26", potem 32" i teoretycznie jest spoko, ale od poniedziałku juz będzie 40".

37LZ80 lub 37LZ70!

Może "na styk" by się wcisnęło 37" TV.
37LZ70 bardzo ciekawa propozycja, tylko zastanawiam się dlaczego LZ70 ma 100Hz, a LZ80 nie a jest droższy - na TEJ stronie przeczytałem, że LZ70 ma 100Hz, ale na STRONIE Panasonica nie jest nic o tym napisane, tak samo w przypadku LZ80.
W ogóle czym różni się LZ70 od LZ80 i czy rzeczywiście LZ70 ma 100 Hz, a jeśli tak to dlaczego jest tańszy od LZ80 ?


32LZD85 (Panas)
lub
32w4000 (Sony)
Sony jednak nie ma 100Hz, a na tym parametrze mi bardzo zależy.

sony 32w4000 to 8-bitowa techonologia....nie warto.
jeśli już w4000 to od 37' = technologia 10-bitowa.
W4000 niestety nie wystepuje w wersji 37' tylko 40' więc odpada bo sie nie zmieści.

"backlight bleed"
...a co to ?

użytkownik nie będzie korzystał z opcji 1080/24p.
... dlaczego ?
 

Dio

New member
Co do kld-w4000, to nie muszisz mnie przekonywac, sam czekam na mój egzemlarz już tylko do poniedziałku (TV of the year na 100%)

Jednak bawiłem sie też 32w4000 i wiem że mozna go polecać- genialny ostry jak brzytwa obraz.

Osobiście uważam, że na miejscu deka 87 wziąłbym 37pv80 lub 37lz80/70. Nawet może chetniej plazme, bo lepiej sobie radzi z sd.
Trudna sprawa, szczególnie że nie do końca widze sens kupowania 32" w full hd i nie wierze w 100hz w lcd'kach (na palcach 1 reki można wymienić modele które rzeczywiście działały)

Nie wiem, może JVC 80'tke albo soniaka 32V4000, nie wiem trudna sprawa z tymi 32'mi
 
Do góry