Pomoc w Wyborze TV LCD lub Plazma

marcin_no

New member
Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze TV. Ostatnio oglądałem LG 50PA4500(ale roździelczość tylko 1024X768 a w przyszłości planuje N HD więc wydaje mi się, że trochę mała) Ale czekam na wasze opinie(Moze być LCD jak i plazma lecz się obawiam troche tej plazmy). Więc tak:

odległość od ekranu – 3-4m
jak słońce świeci w pokoju – bez znaczenia korzystam z rolet.
wielkość pokoju – 4mx5m
jaki masz obecnie telewizor – crt 21 cali
jakie programy najczęściej oglądasz – TVP1/2 Polsat TVN
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – tak samo
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – bez
wolisz obraz ostry czy łagodny – ostry
matryca błyszcząca czy matowa? matowa
preferowana wielkość telewizora? 45+ cale
preferowana marka ? niema
czego nie lubisz w telewizorach? --
Jakie urządzenia będą podłączone ? TV cyfrowa naziemna, Dekoder N HD
czy ważne jest wifi - nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? tak
ma mieć tuner DVB-S ? tak
jaki masz sygnał ? cyfrowa naziemna / w przyszłości N HD
ile programów HD ? na razie brak
ma stać czy wisieć ? stać
budżet: do 2500zł nie wiem czy coś się znajdzie co sprosta moim zachciankom.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tych warunkach to kasa ogranicza wybór.
Ja byłbym za plazmą 50 UT30 Panasonica.
 

artoneq

New member
w tych warunkach to kasa ogranicza wybór.
Ja byłbym za plazmą 50 UT30 Panasonica.

A ja bym brał LCD bo plazmy panasonica mają ogromny problem z czytaniem filmów w formacie .mkv a o napisach to nawet nie wspomnę, masakra. Ponadto uważam, że tania plazma i jej powidoki szybko zniechęcą. LCD jest bardziej uniwersalny szczególnie jak ma służyć ogólnie do wszystkiego po trochu.
 

don111

Banned
widać że nie miałeś z plazmą do czynienia.... do czytania filmów służy zewnętrzny player za 100zł a powidoki nie są problemem przy plaźmie Panasonica
poza tym widziałeś LCD w rozmiarze chociażby nawet 46' i takiej cenie ? a jeśli nawet to jego jakość lepiej przemilczeć... plazma w podobnej cenie i rozmiarze oferuje o wiele wyższą jakość obrazu od LCD
ciekawe też w czym LCD z tej półki cenowej miałby być bardziej uniwersalny ? bo tam nie ma ani kątów oglądania jak w plaźmie, ani dobrej czerni, równego podświetlenie matrycy ani dobrej płynności
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja bym brał LCD bo plazmy panasonica mają ogromny problem z czytaniem filmów w formacie .mkv a o napisach to nawet nie wspomnę, masakra.

Zawsze mnie zastanawialo dlaczego kupujac tv niektorzy tak bardzo zwracaja uwage na to co czyta a co nie dany tv, jestem jak najbardziej za multimedialnoscia w kazdym sprzecie, ale tak jak juz zostalo wspomniane wystarczy kupic najtanszy player ktory przeczyta wszystko i po problemie, lepiej sie skupic na jakosci obrazu i czy to ma byc lcd/pdp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podzielam.
Nie ma takiego telewizora który czytałby wszystko. Szkoda nerwów.
I tak jak don111- nawet tani odtwarzacz za 100 zł załatwia sprawę zdrowia psychicznego- a telewizor gra extra w klasie cenowej i ma odpowiednią wielkość i parametry.
 
Do góry