Pomoc w wyborze TV do 5 tys zł.

MariuszB

New member
Witajcie. Po długiej przerwie ponownie zwracam się z prośbą w doborze TV, poprzednie moje zakupy sprawdziły się, a polecane telewizory marki JVC pomału kończą już żywot, a zwłaszcza TV JVC LT-32C50 z którego jestem mega zadowolony a który to zakupiłem za pośrednictwem Kiki`ego ;-) i dzięki jego jak i forumowiczów doradztwu, poniżej zamieszczam odpowiedzi na podstawowe pytania i proszę o podpowiedzi, Kiki już mi trochę podpowiedział lecz może w większym gronie uda się nam znaleźć model który spodoba mi się i spełni swoją rolę tak jak poprzednie moje telewizory LCD.

Poniżej podaję parametry:

1. Odległość od ekranu? 3 -4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce z tyłu po lewej stronie
3. Jak duży jest pokój: 5 x 5 m
4. Preferowana technologia: LED lecz może dam się przekonać do plazmy?
5. Jaki masz obecnie telewizor? 32" JVC LT-32C50
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy przyrodnicze, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Cały dzień i do późna w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy lekkim oświetleniu na wprost TV
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Preferowana matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 50 - 55" lecz nie pogardzę dobrym i mniejszym :)
12. Preferowana marka? Bez znaczenia, ważne aby parametry TV miał dobre :)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Grubości
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Odtwarzacz DVD, Canal+ HD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV, 10% DVD
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost i lekko po bokach
17. Czy ważne jest wifi? Dobrze by było aby było lecz niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? Dobrze by było lecz również niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Chyba raczej nie, lub sporadycznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Niekoniecznie ale gdyby była taka możliwość to byłoby fajnie
22. Ma mieć 3D? Dobrze by było
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi mieć, lecz jak będzie to OK
24. Ma mieć tuner DVB-S? Jak będzie to ok, ale nie jest to konieczne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, CANAL+
26. Jaki masz sygnał? Canal+, zbiorcza naziemna
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć lecz może i stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość wyświetlanego obrazu, niski pobór prądu
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-10 godzin
32. Sugerowana cena? Do 5000zł, w szczególnym wypadku max 6000zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po prezentacje :
Sharp 60 LE 740
Philips 55PFL 6007
Panasonic 55ST50
Toshiba 55WL863
 

MariuszB

New member
Ja bym sięgał po prezentacje :
Sharp 60 LE 740
Philips 55PFL 6007
Panasonic 55ST50
Toshiba 55WL863

Kiki, Philips 55PFL 6007 i Toshiba 55WL863 są sporo poza limitem, nawet tym podwyższonym:???: wstępnie podchodzi mi Sharp 60 LE 740 ale muszę poczytać o pozostałych modelach.
Rozważam również prezentację tylko czy ktoś przyjedzie do małej mieściny żeby ją zrobić?
 
Ostatnia edycja:

MariuszB

New member
Przeglądając dzisiaj różne strony i czytając zainteresowałem się Samsungiem model UE-55ES6100, co myślicie na jego temat, warto nad nim się zastanowić?
 

b3rs_pl

New member
Przeglądając dzisiaj różne strony i czytając zainteresowałem się Samsungiem model UE-55ES6100, co myślicie na jego temat, warto nad nim się zastanowić?

Zależy od twoich wymagań. Czytałem, że es6100 nie obsługuje 3D w HD. Poza tym z opinii wynika, że są problemy z cloudingiem. Sam na początku myślałem o tym modelu ale w mniejszej wersji. Obecnie stoję przed wyborem Sharpa LE830E lub Philipsa pfl5507k.
 

MariuszB

New member
Również zastanawiam się nad Sharp`em LE830E lecz przy tej mnogości modeli jest mi już naprawdę ciężko zdecydować się na konkretny model ponieważ każdy z nich jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy :)
Nic..... poczekam na wypowiedzi innych, może w ten sposób zacieśnić wybór do powiedzmy 2-3 modeli..... wówczas będzie mi łatwiej podjąć decyzję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
Mam tego Sharpa i też szukałem dużo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Sharpie jest aktywny system 3D.
Nie ma okularów w komplecie.
Ale jest extra cena . Napisz na PW dostaniesz info.
 

MariuszB

New member
Decyzja podjęta..... zdecydowałem się na Sharpa LC52LE830E...... teraz pozostaje znaleźć dobrą cenową ofertę i dokonać zakupu.
 

MariuszB

New member
Jednak w ostatniej chwili zmiana planów :) będę szukał Samsunga UE55ES6100, tylko jestem ciekaw waszego zdania odnośnie tego modelu, także proszę o pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oj to zmiana na gorsze będzie. Jeśli już chcesz to 55cali, to zainteresuj się tańszą, a lepszą Toshiba VL963. Nie masz tu wielu funkcji internetowych, ale na pewno będzie mieć lepszą paletę barw, kontrast i szczegółowość obrazu. A jak będziesz chciał używać funkcji smart tv - możesz dokupić blue-ray z takimi funkcjami za około 500zł :)
 
Do góry