[POMOC] W wyborze TV do 2000zł

serun

New member
Witam,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze TV maksymalnie do 2000zł. Na oku już miałem Sony KDL40-EX500, niestety 40' do tak małego pokoju jest nieodpowiednia. Dlatego poszukiwania rozpoczynam od początku.

odległość od TV: maksymalnie 2,2m.
nasłonecznienie pokoju: duże, dokładne rozmieszczenie okien itd wykonam dzisiaj wieczorem.
wymiary pokoju: 2,5m x 3,5.
jaki masz obecnie telewizor: 21' funai, stary kineskopowy.
preferowana wielkość TV: tutaj mam dylemat między 32" a 37" i również proszę o pomoc.
jakie programy najczęściej oglądasz? Od czasu do czasu obejrzę BPL, ale najczęściej lecą jakieś programy pop. naukowe, filmy.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? 60\40 dzień\noc
preferowana marka? brak
jakie urządzenia będą podłączone? PS3 - mam dość grania na starym funai i bardzo mi zależy, aby telewizor dobrze "sparował się" z konsolą:) Podłączony będzie również dekoder ASTER, oraz będą odbierane programy bezpośrednio przez kabel od kablówki.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50\50 PS3\reszta urządzeń.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Kanapa jest na wprost, natomiast zdarza się podstawić fotele obok, tak więc kąty widzenia mają znaczenie.
Czy ważne jest wifi? Nie ma najmniejszego znaczenia.
ile programów HD? ~8.
ma stać czy wisieć? Stać.
jaka klasa cenowa? do 2000zł
obsługiwane formaty: Znaczenie znikome, najwyżej podłącze sobie laptopa lub obejrzę za pośrednictwem PS3.

Zależy mi na w miarę niskim imput lagu, jak to przy konsoli. Zauważyłem, że na początku maja proponowaliście w podobnym temacie:
Toshiba 32 RL 833 - tego nie mogę znaleźć w żadnym sklepie
Sharp 32 LE 430 - wykracza poza budżet.

Czy nie pojawiło się nic co mogło by spełnić moje oczekiwania?
Z racji tego, że w mojej okolicy znajduje się duża sieć sklepów elektronicznych każdą propozycje obejrzę, lecz chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę.

Dzięki.
 

serun

New member
Po dokładnym wymierzeniu odległość od TV do kanapy to 2,5m, więc skłaniam się ku 37". Bardzo zainteresował mnie PANASONIC TX-L37E30. Ktoś z Was mia może styczność z tym modelem? Czytałem test otwarty i zebrał całkiem dobre noty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach co napisałeś to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Tyle że w kwocie się nie wyrobisz.
 

serun

New member
Jest sklep w moim mieście, który ma go za 2300, tyle jestem w stanie dołożyć.

Edit: Prawdopodobnie mają, bo czekam na ostateczne potwierdzenie PANASONIC TX-L37E3E a nie PANASONIC TX-L37E30. To jakaś różnica?

A co sądzicie o Samsungu le37c650 lub Sharp 37le320e?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica ogromna .
Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia?
Jaką kwotę max możesz przeznaczyć ?
 

serun

New member
Tak właśnie sądziłem, że to różne telewizory. Szukamy od nowa. Maksymalnie mogę przeznaczyć 2500zł, oczywiście jeśli będzie uzasadniona różnica między modelami za 2k a za 2,5:)
 
Za 2500zł to bez problemu kupisz Panasonic tx-l37e30e w internecie. Ja za swój z odbiorem własnym w punkcie płaciłem 2399zł.
 

serun

New member
Tak widziałem, obdzwoniłem wszystkie z Warszawy. Niestety w żadnym nie ma i czekają na dostawy. A na poczekaniu chciałem wymyślić plan awaryjny z Waszą pomocą.

Feniks, a jak wrażenia z użytkowania?
 
Jakie wrażenia? Po Samsungu LE32B450, który nie był dla mnie zły, bezcenne :) Obraz, w sensie kolorów, o wiele bardziej mi odpowiada (nie jest taki mocno świecący). Głośniki bardzo fajne, nawet dobrze grają, design bardzo mi się podoba (szczególnie to na dole na środku przejście z czarnego w szare i znowu w czarne :)). Programy HD bajka, mecze super się ogląda, SD też bardzo fajnie skaluje i dobrze się Je ogląda. Sam dobiera format obrazu do nadawanego sygnału. Internet wiadomo bajer, ale możliwość oglądania filmów za darmo z Ipla lub Iplex bezcenne :). Na pewno na plus jest też to, że nie łapie tak mocno kurzu. Co do minusów, to dla mnie jest ich mało. Na pewno na początku ciężko się ogląda filmy na włączonym IFC (100hz + migotanie 100/sekundę, efekt teatralności obrazu), ale jak się trochę pobawiłem ustawieniami to już teraz jest lepiej. Ale na pewno jakby zrobić profesjonalną kalibrację to można by jeszcze dużo wycisnąć. Niektórym może się pilot nie podobać, ale mi pasuje. Fajne jest to, że można Nim przełączyć dźwięk do kina i sterować potem głosem z kina domowego. Szybko się też uruchamia ze stand-by. Kąty tak jak pisał w teście Kiki są super, piękna czerń. Tak więc dla mnie jest to bardzo udany zakup i nie żałuję.
 

serun

New member
Dzięki za odpowiedź. Prześledziłem Twoje posty, więc ogólną opinie już mam. Dzisiaj trip do "nie dla idiotów", żeby pooglądać przyszły nabytek i jak już będzie dostępny to zamówienie przez internet.
Myślę, że wybór już się nie zmieni. Będę na niego cierpliwie czekać. Blisko 2 lata oglądam funai'a, więc ten miesiąc w tą lub tamtą nie robi różnicy.

Dziękuje za pomoc.
 

serun

New member
A może z braku dostępności e30 może sprawdzić którąś z plazm panasonica, w tej kwocie powinno coś się znaleźć?
Niestety naciskają na mnie:)

Budżet bez zmian.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy masz 42" - a napisałeś że wchodzi tylko do 37"
JVC 37 DV1
Samsung 37 D 6500
Sharp 37 LE320
JVC 37HB1
 

serun

New member
Tak, wiem ale według obiegowej opinii plazmy lepiej radzą sobie ze skalowaniem SD niż LCD, więc i przekątna w stosunku do LCD może się zwiększyć a do grania czy większa tym fajniej:) Niby u mnie doskonale pasuję 37" ale potestuję w sklepach. Wstępnie zakładam, że 42" będą też dobre.

Sharpa le320 już widziałem i odrzucam go ze względu na wysoki input lag. Samsung ponad 3K w sklepach internetowych.

Oba JVC też odpadają - modele z 2009r

Trochę poszukałem i polecano taką plazmę Panasonic TX-P42U30E. Znalazłem porównanie na naszym forum z innym modelem samsunga do 2,2k, ale dostępne tylko dla premium. Przybliży mi ktoś jak ma się sprawa "szyby" w tym panasie, czy w dzień da się to jakoś komfortowo oglądać?
 

don111

Banned
Niby u mnie doskonale pasuję 37" ale potestuję w sklepach. Wstępnie zakładam, że 42" będą też dobre.
nie wiem czy tak doskonale pasuje, ja mam 2,5-2,7m do ekranu i chętnie zamieniłbym moje 46' na 50', zwłaszcza do filmów hd
co się tyczy gier na konsole - 46' to jest za mały tv przy tej odległości - często czcionka jest tak mała że aż nie czytelna i żeby cokolwiek przeczytać muszę na chwilę zoomować
 

serun

New member
Doskonale pasuje jesli chodzi o ogladanie TV a do grania mysle, ze podsune sie z kanapa o metr:)

Edit:
Coraz bardziej skłaniam się ku telewizorom plazmowym. Niestety wątek umieściłem w LCD bo taki obrałem początkowy azymut.
Czy znajdzie się jakaś porządna plazma do 2500 za 42"?
 
Ostatnia edycja:

serun

New member
A coś konkretniej, czemu akurat te? Miałeś z którymś styczność? Najwcześniej w weekend zrobię sobie przejażdżkę po sklepach RTV, bo już mi dziewczyna głowę suszy, ah te kobiety... Zero cierpliwości:D
 

serun

New member
W weekend trochę pojeździłem po marketach i ogólny zarys mam. Nie pomylę się jak powiem, że obejrzałem większość polecanych TV do 2,5k.
Porównałem praktycznie ekran w ekran. Na tv były puszczane Dema z BR poszczególnych firm. Sekcja z TV była zaciemniona a jedyne światło dochodziło z innych działów.
Co na plus: zdecydowanie E30. Oboje z moją dziewczyną naprawdę jesteśmy zauroczeni oferowanym obrazem. Oglądaliśmy go nie mając pojęcia, że to e30, bo ktoś tymczasowo ściągnął tabliczkę. Jak się później okazało był to wcześniej wspomniany panas.
No ale z powodu niedostępności oraz zmniejszonego budżetu (okazało się, że trzeba jeszcze stolik dokupić pod tv i okablowanie), wspólnie doszliśmy do wniosku, że weźmiemy Panasonic TX-P42S30E. Niestety różnice widać gołym okiem amatora, szczególnie w takich elementach jak biel i co najdziwniejsze czerń. Myślałem, że to domena plazm. Głębia kolorów też delikatnie była lepsza, ale mimo to uważam, że S30 jak na tą półkę cenową daję radę. Żadnych buczeń i wirujących wiatraków, też nie dane mi było usłyszeć, ale w sklepie nie było najciszej bo obok był car audio i spece dudniły niskotonowymi:)
 
Do góry