Pomoc w wyborze TV 50"

F670ES

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 4 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? zaciemniony pokój
7.Jaki masz obecnie telewizor ? TH-42PV8P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? platforma NC+
10.Jakie urządzenia ? tuner hdtv, komputer, xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 4 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia, ale antyrefleks jakiś musi być
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od czasu do czasu pogram
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? min 47 " - max 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? przycinający i drgający obraz, brak płynności.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po 16
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, raczej aktywne, ale pasywne też może być.

Im więcej czytam tym coraz trudniej podjąć mi decyzję. W sklepach ciężko dorwać wybrane modele żeby cokolwiek porównać. Udało mi się obejrzeć na żywo Panasonica 50UT50E (źródło Toya kablowa i filmy .mkv fullhd przez USB). Niestety tak jak wyraźnie dostrzegam różnicę między materiałem 30kl/s a 60kl/s tak tutaj dostrzegam drgania, przycięcia obrazu i ślady konturów twarzy przy kontrastowych scenach. Dochodzi kwestia powidoków, o które martwiłbym się podczas grania na Xboxie. Czytając recenzje tu na forum jak i na zagranicznych stronach kieruję się raczej w stronę Samsunga 51E6500 / 51E8000 lub Sharpa LE830 luub Philipsa 6007, bo te bardzo ładnie spisują się w testach płynności obrazu jak na LCD. Proszę o jakąś poradę, bo zostaje mi tylko to i kupno w ciemno przez internet. W moim mieście nie ma już owych Samsungów, tylko nowe serie F4900, które na moje oko są bardzo ciemne ? Próbowałem grzebać w ustawieniach ale na nic to się zdało. F6500 / F8000 nigdzie jeszcze nie widziałem, a może warto poczekać ?
 
Ostatnia edycja:

F670ES

New member
Dziękuję za podpowiedzi. Mam rozumieć, że w ST60 obraz nie będzie tak przycinał i drgał jak w UT50 ? Wiadomo jak się ma sprawa powidoków w tej serii ? Bardzo dużo osób narzeka na to w ostatnich Panasach,a ja nie mam zamiaru się bawić z telewizorem tylko go oglądać i grać (czyt. loga i stałe elementy na ekranie).
Czy Samsung E6500 / E8000 nie będzie lepszym wyborem...lub ich następcy ? Wiem, że jeżeli chodzi o jakość obrazu z dobrego źródła to Panasonic wygrywa, ale ja jednak będę oglądał głównie zwykłą NC+ SD/HD + czasem gry i film przez USB. Jeżeli chodzi o Philipsa to wczytałem się trochę w wątek tutaj na forum i dużo narzekań na przycinający się obraz, więc mam obawy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips to wyłącznie kwestia ustawień i transmisji danych.
Mam w domu więc wiem. Nic się nie przycina.
St60 to nowy model - info masz w teście.
CO prawda krótko ale nie udało się go wypalić nawet na short view.
 

F670ES

New member
Udało mi się dzisiaj znaleźć i obejrzeć na żywo Samsunga 51E8000 oraz Panasonica 50ST50. Faktycznie jeżeli zapoda się dobry plik HD to Panasonic wygrywa pod względem jakości obrazu. Natomiast SD / HD z normalnego źródła wyglądało znaacznie gorzej na Panasonicu (pewno trochę z racji tego, że Panasonic był podpięty pod kablową Toyę a Samsung pod Cyfre+. Nie mniej jednak według mojej oceny to Samsung ma płynniejszy obraz (oglądam dużo sportu więc to mocny punkt), a czerń w nim jest na zadowalającym poziomie. Ponieważ mimo wszystko :) mam obawy, że ST60 odziedziczył problem z powidokami jakie miały niektóre ST50 to jednak zdecyduję się na Samsunga. W E8000 jedynie drażni mnie trochę bzyczenie...może w serii F to poprawili ? Co do LCD to jednak sobie daruję. Testowałem dzisiaj parę Sharpów i Samsungów LED, ale jakoś ten obraz do mnie nie przemawia, czegoś mi w nim brakuje.

Pytanie czy brać E8000 czy poczekać może na F8000 ? Kiki orientujesz się jaka może być cena serii F ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry