Pomoc w wyborze TV 40"-48" max 3000

gsl

New member
Tak jak w temacie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój ok. 20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Dość spore okno. Światło wpada od prawej strony mniej więcej pod kątem 60 stopni. Raczej nie będzie problemu - strona wschodnia czyli słońce raczej do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Żaden
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartTV, dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? smartfon, komp stacjonarny, dysk zewnetrzny, konsola Xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8h max
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale (głównie akcja + s/f)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Źródłem dość często będzie konsola/komp
16.Preferencje co do marki ? Byle nie medion itp.
17.Preferencje co do wielkości ? 40-48?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Piksele, tandetny błyszczący plastik.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3tys zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D chetnie i jak już to aktywne

Obecnie zastanawiam się nad modelem Samsunga UE48H6400, chociaż byłoby miło jak by znalazło się coś tańszego. Czy np. analogiczny model w 40" da radę? Czy będzie to za mało dla 3-3.5m?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej odległości nie schodź poniżej 47" najlepiej, bo bęziesz dość szybko żałować.
W budżecie zobacz
Panasonic 48AS640
Samsung 48H6400

A przy dopłacie mógłbyś też spojrzeć
Sony 50W805
Toshiba 47L7453
 

Alkor

New member
Bez reklam
Przy twojej odległości 3-3.5 m i dostarczeniu dobrej jakości sygnału jakości HD (konsola, komp, fimy z dysku) bez najmniejszego problemu można instalować ekran 65", co oczywiście trochę kosztuje ;), np. udany Samsung 65H6400 za 8000 zł.

Chcesz się zmieścić w cenie 3000 zł i mieć bardzo duży obraz - kup dobry projektor 1080p, np. BenQ W1070, który da z dystansu 3.5 m obraz 80-90" zaskakująco dobrej jakości - niestety tylko w dobrze zaciemnionym pokoju.

Jeśli SmartTV i funkcje multimedialne mają dla ciebie duże znaczenie, to Samsung 48H6400 jeszcze bardziej wysuwa się na czoło. Oprócz tego jakość obrazu bardzo dobra, ustawienia fabryczne trybu Film (jedynego "używalnego"!!!) bliskie optymalnym, kontrast wysoki (jak na LCD), kolory naturalne.
Dla mnie jedyną wadą jest... podstawa/nóżka - chyba bym ją pomalował na czarno albo całkiem wywalił.

Zastanów się jednak poważnie nad większym modelem Samsung 55H6400 - dopłata 1000 zł będzie najlepiej wydanymi pieniędzmi, a przecież telewizora nie kupujesz na 3-4 miesiące.

Pozdrawiam.
 

gsl

New member
Nastąpiła drobna zmiana. TV będzie oglądany z odległości maksymalnie 2.5m. Czy w takim wypadku 40-42" wystarczą? Dokonałem pomiaru i obawiam się, że 48" mogę nie mieć jak postawić :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz to będziesz miał wypas
PHILIPS 42 Pfs 7509
Panasonic 42As740
Toshiba 42l7453
Jeśli będziesz niebieski masz specjalna ofertę oraz kalibrację gratis radyjko gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście Toshiba 42L7453.
Jak będziesz niebieski to masz specjalne ceny, kalibrację gratis i radyjko gratis.
 

gsl

New member
Pomiędzy samsungiem a toshibą jest spora różnica w cenie, a jeżeli jakość obrazu jest na mniej więcej podobnym poziomie to nie wiem czy jestem aż tak wymagającym użytkownikiem żeby odczuć różnicę po dopłaceniu 800zł
 

piteron

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem nie odczujesz. Toshibaa bardzo jasny panel więc w dzień pokazała by pazurki
Ale Ty preferujesz nocne ogladanie a tu Samsung pokaże na cp go stać
 

piteron

Active member
Bez reklam
a co to znaczy czysty obraz bez przekolorowania?
Przekolorowany to jest Truluminos Sonego,ale i tu jest sposób na to
Nie spodziewałem się że osoba która wszem i wobec pisze o konieczności kalibracji TV posuwa sie do takich stwierdzeń jak wyżej
Kiki mam pytanie kiedy Ty miałeś ostatnio Samsunga na testach,bo odnoszę wrażenie że ostatni model to jakaś stara wersja B
Tu pare opini o przekolorowaniu
Together with greyscale and colours which can be calibrated to near perfection, not to mention a street price just north of £600 at this time of writing, these positive attributes make the UE40H6400 one of the wisest buys if you’re looking for a TV that can deliver first-rate image quality without breaking the bank.
żródło HDTV TEST


Out-of-the-box, the H6400 had a reasonably accurate picture in the default Movie mode but we were able to improve on it significantly with the excellent calibration controls. Following tweakage, the Samsung had perfect greyscale and gamma tracking and near-perfect colours which married with some top-notch video processing and punchy native contrast performance to produce images that were, at times, sublime.
Zródło AVForums




Wszyscy jak jeden mąż piszą że kolory w Samsungu nawet bez kalibracji sa bardzo dobre a po niej wręcz referencyjne
i na koniec konkluzje z testu z naszego forum
na plus
-Bardzo dobre nasycenie kolorów
na minus
-Wymagana kalibracja obrazu.

Edytowano przez administrację
 
Ostatnia edycja:
Do góry