pomoc w wyborze TV 32''

john666

New member
Witam

Szukam telewizora LCD o wielkości 32''.

Ale do rzeczy:
jaka odległość od ekranu ? około 4m, lekko z boku,
wielkość matrycy? – 32" (większy się nie zmieści),
jak słońce świeci w pokoju ? okno od południa, tv od wschodu (są zasłony więc bezpośrednio na tv nie pada słońce),
Jak duży jest pokój ? 5.5m x 4m,
jaki masz obecnie telewizor? 29'' CRT,
jakie programy najczęściej oglądasz? TVN, Discovery, NG, History Channel,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem,
czego nie lubisz w telewizorach? złego skalowania SD, smużenia ,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% TV, 10% DVD/DIVX,
jaki masz sygnał ? Cyfra + SD (z czasem będzie HD),
ma stać czy wisieć ? stać,
jaka klasa cenowa – do 2200zł (jakby coś dużo lepszego było za niewiele więcej to do przełknięcia),

Proszę o pomoc w dopasowaniu modelu do moich preferencji.

pozdrawiam
 

Lyoto

New member
też teraz szukam , dziś byłem w Galerii Jurajskiej w euro i avansie to philips 7404.. odradzali bo zwroty są, nie odtwarza z pendriva polskich napisów to taki bajer no ale... i z tych sony 32EX500, LE32B650, i toshiby VX635 mówią że najgorszy nie wiem ile w tym prawdy;/
 

john666

New member
Właśnie brałem pod uwagę podane wyżej modele, a także Toshiby.
Już nawet znalazłem sklep z Philipsem niedaleko mnie. Ale tak jak napisał kolega @Lyoto pojawiają się opinie o awaryjności tego modelu.
W Samsungach natomiast czasem pojawia się objaw "piszczenia".
Toshiby są trudno dostępne.

Wybór padł więc na soniacza EX500. Już nawet zamówiłem. Przekonały mnie: testy, dostępność i 5 lat gwarancji. Myślę, że się nie zawiodę.

Dzięki za rady i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uważam też że Toshiba do takich potrzeb jak podał autor wątku.

Większość bo 90% do TV - a tam przewaga programów SD.
A skalowanie lepiej z uwagi na nowe algorytmy robi Toshiba.
Słownik technologii - hasła na literę "R" - Toshiba-av.pl
http://www.toshiba-av.pl/pliki/ResolutionPlus.pdf

Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu.Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne.
Słownik technologii - hasła na literę "M" - Toshiba-av.pl

  • Stabilizacja dźwięku

    Koniec głośnych reklam - Twój spokój. Ta przydatna cecha pomaga utrzymać jednakowy poziom głośności zarówno podczas programów i filmów telewizyjnych jak i w trakcie emisji reklam. Ten nieprzyjemny efekt ignorowany jest przez większość telewizorów LCD, co zmusza Cię do regulowania (zmniejszania) głośności w czasie reklamy.
    img_dict_dzwiek.jpg
  • System 100/120Hz

    Zawsze ostry obraz w ruchu. Niektóre telewizory REGZA pracują z odświeżaniem 100/120 Hz, co oznacza dwukrotne zwiększenie częstotliwości w stosunku do standardów PAL (50Hz) oraz NTSC (60Hz). Elektronika telewizora zwiększa ilość wyświetlanych przez ekran obrazów, w wyniku wstawiania jednej klatki między dwie istniejące. Dodatkowo klatka jest tworzona w zaawansowanym procesie 360 stopniowej estymacji ruchu. Procesor oblicza pośrednie położenie obiektu między pierwszą a trzecią klatką. Efektem pracy tego systemu jest ostry obraz w ruchu - koniec ze smużeniem.


  • Kinowa Płynność Ruchu (24->120Hz)

    Niespotykanie płynna reprodukcja ruchu. Aby uzyskać jeszcze większą płynność, telewizory REGZA wyposażone zostały w system Kinowej Płynności Ruchu. Każda z 24 bazowych klatek zostaje trzykrotnie powtórzona. Przed wyświetleniem kolejnej klatki ze źródłowego materiału procesor dwukrotnie powtarza nową, wygenerowaną przez siebie klatkę. Nowa klatka jest tworzona w wyniku procesu 360 stopniowej estymacji, który generuje nowy obraz na podstawie sąsiadujących klatek.
    img_dict_ruch.jpg
  • Głośniki ONKYO®

    Kinowa przestrzeń dźwięku. Aby upewnić się, że dźwięk w naszych telewizorach będzie idealny zwróciliśmy się do specjalistów firmy ONKYO. Z ich pomocą stworzyliśmy specjalne głośniki z wyizolowanymi basami i wysokimi tonami. Umieściliśmy je na tylnym panelu telewizora, co pozwoliło nam zwiększyć jakość odbioru dźwięku.
 

Lyoto

New member
taka odpowiedź mnie cieszy konkretna i przemawiająca za Tosią a co powiesz jeśli mam do kupienia soniacza 32ex500 za 2150zł czy wtedy dalej brał byś Toshibę za 2300zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odpowiem Ci inaczej. Mnie nie kręci cena - jeśli mieści się w klasie cenowej.
Nie kręci mnie marka .
A dla własnych potrzeb otaczam się sprzętem na swoją miarę cenową i główny kierunek - jakość !!!
Dla wymienionych potrzeb - zostałbym przy Toshibie.
Sony wybrałbym - ale do innych warunków.
 
Do góry