pomoc w wyborze telewizora (przede wszystkim do grania)

Vandard

New member
Witam

Ponieważ jestem zielony jeżeli chodzi i wiedzę na temat telewizorów, bardzo proszę was o pomoc/poradę jaki tv (32 - 37'') wybrać do małego pokoju - już wszystko piszę:

1. Mój budżet zamyka się w granicy do 2300PLN (ewentualnie trochę więcej)
2. Odległość od TV - minimum 1,5m//max 3 - 4m
3. Telewizor będzie mi służył przede wszystkim do grania na konsoli i w mniejszym stopniu blu-ray
4. Pokój jest po nasłonecznionej stronie - stąd, jak i również ze względu na gabaryty pokoju - PLAZMA odpada
5. Po pogrzebaniu w siecie zastanawiam się nad dwoma odbiornikami (jakoś laicko nie mam saufania do LG i Samsungów, a Sony chyba zbyt drogo siebie ceni):
a) Philips 32PFL5007K lub 37''
b) Panasonic TX-L37E30E lub 32''

Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze - najmniej zależy mi na dźwięku, jakości odbioru kablówki, a najbardziej na game lagu - i ogólnie na jakości obrazu (nie wiem ile tutaj do powiedzenia ma odświeżanie)

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam
 

Vandard

New member
dziękuje, ale czym uzasadniasz swoją radę ? właśnie wartościami gamelaga czy jeszcze czymś ? Pokój mam mały - nie wiem, czy 40 nie zajmie mi całej ściany :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy takim budżecie nie jest łatwo nic dobrać. Bo na 32 to aż za dużo, ale na porządną 40 trochę za mało. Natomiast jest bardzo mało porządnych modeli 37calowych, większość to niestety najniższe serie.

Wracając - 32cale
Toshiba TL933 - dostaniesz za około 1800zł, masz AMR 200Hz (100hz z maszyny) 3D, toshiba places (opcje internetowe po podpięciu kabla/kupieniu adaptera wi-fi), oczywiście full hd (do grania to obowiązek), i wysoki kontrast (4mln). Do tego obraz na tym TV wygląda naprawdę bardzo dobrze.
Porównywanie u Sonego
EX650 - najwyższy model bez 3d, cena około 2300zł, 50hz podbite do 100, wbudowane wi fi i pełną przeglądarkę i kontrast powyżej 1mln.
Samsung
ES6100 - cena około 2200zł, 100hz podbite do 200, 3d, wbudowane wi-fi i funkcje internetowe, jednak jakość obrazu w porównaniu do konkurencji wyżej - średnio. Ten samsung jest też dostępny przy 37calach, za około 2600zł.

Do grania z telewizorów nie patrzyłbym w ogóle na LG ani Panasonica. Ew. Sharp, ale trudno będzie znaleźć coś w fajnej cenie co może konkurować z tym co masz podane wyżej.
 

Vandard

New member
dobra, czyli jaki telewizor sami byście wybrali z dwóch poniższych modeli (no ok, może jeszcze jakiś Panas)

Philips 42pfl 4007, czy 5007 ? - przede wszystkim będę grał na konsoli.

Z góry dzięki za opinie, każda pomocna :)
 
Do góry