Pomoc w wyborze telewizora 3D

sluuurp

New member
Trzeba wiedzieć, że SAMSUNG UE40D6500, i podobne z tej serii ma wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego. Być może w sklepie miał ten czujnik włączony. Tam jest jeszcze wiele funkcji dotyczących regulacji jasności obrazu. Nie należy zapominać również, że Samsungi z serii D maja pełna przeglądarkę www, tak jak jest to w komputerze, szybkość otwierania stron oczywiście mniejsza.
 

jbravo

New member
Mam panasa VT20 - 42 cale. Pokój 3m szeroki, tv wisi na ścianie, po przeciwnej stronie kanapa. Normalnie oglądam więc z jakis 2,5m. Do zwykłych programów 2D jest w sam raz, chociaż przy HD mógłby być większy :)
Co do 3D - żeby faktycznie ciszyć się efektem trzeba oglądać z odległości ok. 1,5 metra... Dlatego też zgadzam się że do 3D TV powinien być jak największy. Tylko jaki % tego co oglądamy jest w 3D... Na Cyfrze+ jest aż jeden program na miesiąc ;)
Co do okularów - ostatnio oglądałem z córką (7 lat) Ocean przygód, około godziny i żadne z nas nie czuło zmęczenia wzroku.
 

sluuurp

New member
Chyba jednak zdecyduję się na samsunga.

Uważam, że słuszna decyzja. Tam jest między innymi jeszcze widget 3D. Już o tym pisałem w tym temacie. Poza tym kupując w NEO24 masz dwie pary okularów za 2 zł. Ja płaciłem za dwie pary okularów 550zł. Nie było w NEO24 wtedy tej promocji:(

Jedna para okularów do Samsunga kosztuje od 220zł wzwyż, więc promocja super.
 

Haqu

New member
Tu Ci nie odpowiem bo nie posiadam PS3 i nie lubie gier. Jedyne w co czasami gram, to CS on line na monitorze Samsunga P2470HD.

I tak dzięki za całą pomoc :)
Samsung już zamówiony w NEO24.pl razem z 2 parami okularów - w promocji za 2zł :).

Szukając kabla HDMI musze szukać konkretnego? (1.3, bo PS3 wyżej nie obsługuje) czy wszystkie kable HDMi już są w tym standardzie?
 

sluuurp

New member
Pogadaj w NEO24 na Lednickiej, oni tam drobnice sprzedają od ręki, kable też różne maja HDMI. Chyba, że kazałeś sobie telewizor przywieźć do domu. Ja odbierałem osobiście bo z przywózką do domu sobie sporo liczą, coś 70 zł. Musisz po prostu popytać w markowych sklepach. Ja mam parę kabli. Jeden, to na pewno 1.4 Panasonica, bo jest napisane na kablu , kupiony w "Realu" na Wyzwolenia, 78 zł. Drugi tez szybki, kupiony w EURO-AGD za stówkę. Na innych nic nie jest napisane i były tańsze, ale wszystkie testowałem i tylko jeden trochę szwankował z tych tanich. Transmisja szła, ale było widać takie drobniutkie białe kropeczki na ciemnych tłach, czyli kabel do wywalenia, lub do jakiś niższych celów.
 

Haqu

New member
Nie jestem głupi.
Za kuriera 56 zł a dowóz do punktu wydań 12 i to w tym samym czasie. Dzięki za informację. W takim razie kabel kupię odbierając telewizor.
 

sluuurp

New member
O.K. Daj później znać jak Ci to wszystko działa. Liczę na informacje. U mnie wszystko chodzi perfekcyjnie włącznie z DVB-T i odbiorem satelitarnym z Astry. Na satelicie Astra jest parę ciekawych kanałów nie kodowanych w HD i testy 3D.
 

sluuurp

New member
I to są ludzie którzy potrzebują pomocy. Po jej otrzymaniu forum maja w dupie.
Za nic w świecie już nikomu nic nie napiszę.
 
Do góry