Pomoc w wyborze technologii.

KolejowyGłos

New member
Witam, niestety jakiś czas temu wypadłem z obiegu, jeśli o telewizory chodzi. Przechodząc do rzeczy: Co będzie najlepsze do podwieszenia na ścianę, od 46 cali wzwyż? Plazma, LCD, LED? Mogą być konkretne linki, mogą też same opinie. Do pokoju wpada sporo światła(dwa duże okna+balkon), a odległość, z której będzie oglądane, też można nazwać sporą(4-5m). Do tego przyjdzie zapewne jakaś cyfra, z opcją HD+divx/xvid, w przyszłości może coś więcej.

Z góry dzięki, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Wojtaszek

New member
Zdecydowanie LED! To do nich według mnie należy przyszłość telewizorów. W granicy 3 tysięcy powinieneś wybrać już coś rozsądnego, np ex 710. Warto podjechać do jakiegoś sklepu z rtv i przyjrzeć się z bliska.
 

don111

Banned
Zdecydowanie LED! To do nich według mnie należy przyszłość telewizorów. W granicy 3 tysięcy powinieneś wybrać już coś rozsądnego, np ex 710. Warto podjechać do jakiegoś sklepu z rtv i przyjrzeć się z bliska.
przyszłość to OLED a nie LED, a gdyby nawet to kogo obchodzi że za parę lat LEDy będą świetnymi telewizorami ?
kolega chce kupić teraz tv, więc nie pisz takich farmazonów, bo ja już jednego LEDa kupiłem i gdyby nie to że to jest topowy LED z local dimmingiem i już przyszłościowo ma 3d, to bym go zamienił na najtańszą plazmę z pocałowaniem ręki
i takowy tv też koledze bym polecił - zdecydowanie plazmę, nie żadnego LEDa, jeśli nie ma problemu z dużym oświetleniem w pokoju to plazma da zdecydowanie lepszy obraz za mniejsze pieniądze
 

KolejowyGłos

New member
Poproszę jeszcze o porównanie obu modeli pod względem funkcjonalności, multimediów itp. Suche statystyki to nie wszystko, proszę o wpis zorientowanych w temacie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
przyszłość to OLED a nie LED, a gdyby nawet to kogo obchodzi że za parę lat LEDy będą świetnymi telewizorami ?
kolega chce kupić teraz tv, więc nie pisz takich farmazonów, bo ja już jednego LEDa kupiłem i gdyby nie to że to jest topowy LED z local dimmingiem i już przyszłościowo ma 3d, to bym go zamienił na najtańszą plazmę z pocałowaniem ręki
i takowy tv też koledze bym polecił - zdecydowanie plazmę, nie żadnego LEDa, jeśli nie ma problemu z dużym oświetleniem w pokoju to plazma da zdecydowanie lepszy obraz za mniejsze pieniądze

W pełni zgadzam sie z przedmówcą. Nie znam się na TV ale ja mam 3 letnią plazmę wtedy cena ok 2200. Teść nie dawno kupił LG Led a mój ojciec LCD. Powiem szczerze że nie zamienił bym mojej plazmy na żadnego z nich. U teścia nie powiem kolory fajne i ostrość ale jak mnie denerwuje ten teatralny obraz, sztuczne ruchy, jakby wyostrzenie przedniego planu a rozmycie drugiego. U ojca też to występuje a dodatkowo z bliska widać piksele. U mnie na plaźmie tego nie ma a ja mam jeszcze obraz gorszej jakości bo analogowy z multimedii. Słyszałem że do jakości SD to plazmy najlepiej się sprawdzają
 

KolejowyGłos

New member
Muszę pójść na kompromis, Samsung niestety nie robi nic sensownego powyżej 46 cali, a szkoda bo funkcje multimedialne - świetne. Ale do rzeczy, TV ma czytać z usb filmy z polskimi napisami, ustaliłem, że na tą chwilę minimum to 49-50 cali, jednak 45-46 to za mało. Oczywiście full HD. Skłaniam się coraz bardziej ku plazmom, są tańsze, a całkiem spoko. Jakieś konkrety?
 
Do góry