Pomoc w wyborze subwoofera KD

Sprinter30

New member
Witam

-Tak jak w temacie szukam jakiegoś suba, który najlepiej sprawdzi się w kinie domowym , ( nie słucham muzyki z subem ) .
-Pomieszczenie 27mkw + mała wnęka więc łącznie będzie jakieś 30mkw

Jak na razie szukałem zarówno używek jak i nowych .... z tych , które na tą chwilę mam na oku to :

*Cabasse Jupiter 350
*Tannoy ts-300

Jeśli chodzi o nowe

*Klipsch RW12D
*klipsch sw450

Będę wdzięczny za jakieś rady i sugestie. Mile widziane inne propozycje :) tak jak wyżej wspomniałem zależy mi na subie, który zatrzęsie pokojem podczas oglądania filmów....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tutaj są 2 tematy do przemyslenia, czy zależy Ci na mocnym pierdyknięciu żeby flaki się powywracały, czy może na bardziej kontrolowanym basie? Pod kino sprawdzi się konstrukcja BR, ale suby o konstrukcji zamkniętej zagrają bardziej kontrolowanym basem i są lepiej ustawne. Ja kiedyś miałem konstrukcję band pass ( dźwięk zbiliżony do BR) i zamieniłem na zamknięty. Na poczatku też wydawało mi się że brakuje tego ciśnienia i rozciągnięcia, ale teraz wraz z wygrzewaniem suba coraz bardziej mnie zaskakuje. Potrafi zagrać delikatnie i punktowo, a jak potrzeba potrafi zatrząść kanapą. Nie wiem do jakiej kwoty planujesz zakup? Fajne są suby Velodyne, koledzy również polecają Dali Dali E12-F ( Armanig sobie chwali). Te Klipsch pewnie też nie są złe. Jeżeli szukasz sporej mocy w filmach to zerknij na JBL ES 250, jest też w wersji bezprzewodowej. Najlepiej by było gdzieś odsłuchać tych 2 konstrukcji, żebyś wiedział który bas Ci bardziej leży, bo czasami ta cała moc i srednica głośnika ma się nijak do przyjemności podczas seansu filmowego. Akustyka w tym przypadku odgrywa znaczącą rolę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Suby Klipscha mają dobre opinie, więc możesz sięgnąć do kompletu po Klipsch RW12D. To duży mocny sub, spokojnie sobie poradzi w takim pomieszczeniu. Jako alternatywę zobacz Velodyne EQ-MAX 10 lub 12.
 

stingerek

New member
Używam dwóch - Koda sw 1000 i stary Rel q400. Rel ma budowę zamkniętą i dosłownie miażdży w KD. Koda ma zadanie popierdywać w kanapę i to jakoś jej wychodzi. Słyszałem też Velodyne - jakiś nowy model -nie zrobił na mnie wrażenia - pewnie przez tego Rela co mam w domu:) Wrażenia na początku trzeciej części Transformersów bezcenne - za Rela zapłacisz kartą mastercard :)
 

Sprinter30

New member
Chyba znowu nie obejdzie się bez odsłuchów... myślałem , że pod KD najlepiej sprawdzą się suby z BR i średnicą głośnika powiedzmy 30cm. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to max 2k. i nie będę ukrywał , że fajnie byłoby kupić jakąś używaną i sprawdzoną konstrukcję w dobrej cenie . Oczekiwania - power w filmach :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Chyba znowu nie obejdzie się bez odsłuchów... myślałem , że pod KD najlepiej sprawdzą się suby z BR i średnicą głośnika powiedzmy 30cm. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to max 2k. i nie będę ukrywał , że fajnie byłoby kupić jakąś używaną i sprawdzoną konstrukcję w dobrej cenie . Oczekiwania - power w filmach :)
JBL Studio 550 zamknięty, duża moc i duży głośnik, budżetowo też się mieścisz.
 

Sprinter30

New member
Widzę , że dużo osób chwali sobie Rela chociaż z tego co widzę ten JBL 550 to niezły grzmot...z jego odsłuchem raczej nie powinno być problemu gorzej z Rel-em. Póki co nikt nie polecił żadnego starszego suba za którym też warto by było się rozejrzeć :)
 

Sprinter30

New member
Jest to wyrwania REL Q200e konstrukcja chyba też właśnie z tamtych lat...
Tylko za daleko na odsłuch, a bez niego raczej nie kupie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego podstawa to odsluch , nie kupuj suba zanim nie odsluchasz, bo mozes znaparwde zalowac takiej decyzji..
 

adamo83

New member
Podłączę się pod temat. :)

Szukam suba do pomieszczenia około 35m2 do kina domowego, mniej do muzyki.
Budżet to około 1800zł. Myślałem o JBL ES 250PW, ale tych subów nie ma i PODOBNO już nie będzie. :niewiem:

Jeśli ktoś ma takowego i chciałby się pozbyć, to proszę o kontakt.
Liczę też na inne propozycje.

Dzięki! :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
JBL wprowadza nową serię studio 2. Będzie tak sub 260P z 30cm przetwornikiem. Powinien dać radę w takim pomieszczeniu w kinie domowym. W muzie ciężko powiedzieć, może być za wolny. Jak już wejdzie należałoby go odsłuchać. Szybszy na pewno będzie Jbl Sub 550P. Zerknij jeszcze na Klipsch RW-12d to też potężny sub.
 
Ostatnia edycja:

Sprinter30

New member
Kolego podstawa to odsluch , nie kupuj suba zanim nie odsluchasz, bo mozes znaparwde zalowac takiej decyzji..

Ani myślę :) Wiem coś o tym trochę się najeździłem i nasłuchałem zanim wybrałem np. fronty...


Mam zbliżony zestaw do twojego ja bym wziął RW12d,osobiście wybrałem Paradigm dsp3100v2, SW450 i RPW10 wymiękły przy nim ale ja szukałem suba do 1,6k i udało mi się wyrwać tego DSP 3100v2.Pozdrawiam.

Na tą chwilę rozważam właśnie RW12d lub zamkniętego jbl 550 jak znajde chwile to będę dzwonił po sklepach żeby się umówić na odsłuch . NIedawno czytałem o Paradigmie tylko model 3200 jak dobrze pamiętam same pozytywy tylko cięzko go wyrwać, częściej trafiają się starsze PS-1000/1200



Jeśli chodzi o Rela to model t5 przypuszczam nie podoła w tym metrażu, T 7/9 za drogie , a z drugiej ręki praktycznie nie do kupienia :???:
 

Sprinter30

New member
Witam

Postanowiłem odłożyć trochę więcej waluty i po roku wybór padł na Paradigm Ref. Studio 12 . Pytanie, czy warto kupować droższe kable do suba powiedzmy za 300-500zł czy wystarczy taki za 100zł i mniej ? Kolejne pytanie jak ustawić cut-off frequency 35hz/80hz/150hz/bypass oraz sub phase elignment wartość od0-180 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry