Pomoc w wyborze subwoofer-a

PawelW84

New member
Niestety mój stary subwoofer Jamo sub 360 najprawdopodobniej dokonał żywota w związku z czym trzeba rozejrzeć się za czymś nowym.

Co polecacie do zestawu:

Ampli Onkyo TX-NR 616
Głośniki Quadral Quintas 5000 RII

salon ma około 26m2 przy czym na jednej stronie mamy okno balkonowe i skos z drugiej otwarty hall i kuchnię

subjpg_qwpwrea.jpg


Obecny sub po uruchomieniu autokalibracji audyssey ustawiany był na -4 przy ustawieniu jego potencjometru praktycznie na 0.

Moim zdaniem był za mocny do mojego pomieszczenia. Przez co wydobywający się z niego bas był dla mnie lejący się, bez żadnego kicku.

Przestawiałem go w rózne miejsca i próbowałem różnych poziomów regulacji głośności na jego potencjometrze. Efekty były marne

W związku z powyższym szukam czegoś mniejszego, o szybkim i dynamicznym basie.

Co doradzicie ??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrym wyborem może się okazać subwoofer o budowie zamkniętej ,który dobrze się spisze również w przypadku muzyki .Po pierwsze bas będzie krótki i twardszy, jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo że będzie "mulić " lub "dudnić" w porównaniu do konstrukcji bas-reflex .Po drugie taki subwoofer jest łatwiejszy w ustawieniu ,co prawda w wielu miejscach można znaleźć informację że tony niskie rozchodzą się bezkierunkowo ,więc teoretycznie suba można umieścić wszędzie ,niestety często "życie" weryfikuje te poglądy
Rzeczywiście w przypadku suba bas-reflex dobrą propozycją będzie JBL lub wyższy model Cantona .W przypadku suba o konstrukcji zamkniętej REL
 

PawelW84

New member
Wlasnie przekopujac czelusci internetu natknalem sie na Rel t5
Zamknieta konstrukcja pozwoli postawic glosnik w rogu przy scianie a bas w porownaniu do jamo powin i en byc szybki I nie dudnic.
Czesto ogladam telewizor gdy dzieci ida spac wtedy jamo stawalo sie nie slyszalne ten powienien dawac rade bo nie dudni
 
Do góry