Pomoc w wyborze SUBa

Aleball

Member
Witam
Posiadam zestaw KD:
- Denon AVR-X3100
- Dali Zensor 7 + 1 + Vocal
Wielkość pomieszczenia - 24 m2

Zestaw sprawuje się dobrze ale chyba nadszedł czas na suba. Naturalnie pomyślałem o Dali SUB E-12F. Cena oscyluje około 3 tyś. I tu rodzi się pytanie czy warto? Pomijając kwestię posiadania kompletu, czy faktycznie warto do tego zestawu kupować suba za 3 tyś. (E12F lub inny podobny w tej cenie). Czy to ma sens w kwestii jakości odbioru i wrażeń podczas oglądania filmów. Czy może bez większej straty wystarczy kupić suba za 1500 zł i nie poczuję różnicy? Powiedzmy Jamo J110?
Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie czemu taki, a nie inny i może jakieś propozycje.
Z góry dzięki za pomoc.
 

Aleball

Member
Dzięki za odp.
Nie o to jednak pytałem. To że E12F będzie ok to ja wiem. Jest od kompletu, więc pewnie dobrze dostrojony do reszty, moc jest też odpowiednia do pomieszczenia.
Potrafię powiedzieć, które kolumny lepiej grają, a dokładniej których brzmienie mnie się bardziej podoba. W sub nie mam doświadczenia i osłuchania, nie wiem czym się będą różnić, mam jednak wrażenie (może mylne), że różnica powinna być mniejsza niż przy kolumnach i że firmy chyba na nich trochę przycinają (jak na vocalach).
Moje pytanie brzmi więc:
1. Czy faktycznie poczuję różnicę wydając 3 tyś. na sub a nie 1,5 tys.?
2. Czy faktycznie 2 sub w tej samej cenie będą się tak różnić jak potrafią się różnić 2 kolumny w tej samej cenie?
3. Czy ten sam sub w różnych zestawach zagra inaczej?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ad1 poczujesz i na e12f nie wydasz 3k
ad2 może tak być
ad3 tak bo będzie rożnie skalibrowany przez amplituner
 
Do góry