Pomoc w wyborze Soundbara| laik.

Pirzu

New member
Witam serdecznie.
Zacznę od tego, że jestem zupełnym "laikiem" w tych sprawach. /

A więc przechadząc do tematu, poszukuję dobrego soundbara do tv Sony Bravia kdl-40w605b. Nie znam się zupełnie, rozejrzałem się za paroma i od to co znalazłem.
Yamaha YAS-93
Yamaha YAS-101
Yamaha YSP-1400

JBL SB100
JBL SB200
JBL SB350

Pytania:
Czy róźnice są zauważalne między sb100 a sb200? Czy warto dopłacać do 1500zł czy jednak kupić tańszy i kiedyś dokupić suba?

Czekam na Waszą pomoc. Czytając poprzednie tematy, polecacie JBL, jednak co z yamahą? Dodam, że mam technics SA-EH790 (tylko glowne kolumny) jednak troche szpeci pokój, potrzebuję coś bardziej minimalistycznego. Chyba że mnie przekonacie, żę warto kupić jakis adapter Bluetooth i polaczyc go z tv i na tym pozostać.

I zasadnicze pytania: Czy jest DUŻA różnica między stockowymi głośnikami z tv a soundbarem?

Przesyłam zdjęcie okolicy gdzie tv bedzie wisiał (po prawo czarna plama).
20141230_030007.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pirzu

New member
Okej.. pytam o sb200 czy jest warto. Jestem zwykłym studentem, nie mam stałej pracy także dla mnie wydatek musi być zdecydowanie głęboko przemyślany. :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Okej.. pytam o sb200 czy jest warto. Jestem zwykłym studentem, nie mam stałej pracy także dla mnie wydatek musi być zdecydowanie głęboko przemyślany. :)
Słuchałem niedawno JBL Cinema Base i juz było fajnie jak na taki zintegrowany z subwooferami soundbar 2.2. Jednak po podłączeniu SB350 w wielkim sklepie opadła mi kopara, przestrzeń jest i jest bas szok w sporym sklepie jest bas.
 

derk72

New member
Cinema base za 'gruba'. Sb200 cena jest niezła, sb350 swoje kosztuje :/ chyba 200ke wybiore

Też się zastanawiam nad wyborem Soundbara lub coś podobnego.
Niestety typowe kino odpada, kable + wielkość głośników.
Startowałem od modelu Sony bo i telewizor miał być Sony.
Jak zapytałem o wybór polecono mi Fidelio E5, niestety nie moglem jeszcze posłuchać brak w sklepie.
Dodatkowo opinia Philips Fidelio E5 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD mnie nie co zniechęciła :(
Oczywiście były opinie że tylko kino domowe, bo za 2000zł można spokojnie kupić dobry zestaw.
Następny zestaw który polecił kolega z forum, to Harman SB26 tez okolice 2000zł
Już sam nie wiem co wybrać.
Czy polecieć w wersje do 1000zl, wybrać zestaw samsunga lub SB200.
Ewentualnie zwiększyć próg do ~2000zl
Fidelio E5, SB 350 lub Harman SB26.
Zauważyłem że jest jedna zasada, zapytasz o soundbara do 1000zł . Zawsze znajdzie się polecany zestaw nie co droższy . Nie ma różnicy jaki jest Twój próg cenowy, zawsze się znajdzie coś lepszego minimalnie droższego :(.
Szczęśliwego Nowego Roku !!!
 

wronek83

New member
Tez mam podobny problem. Sluchalem w sklepie SB200 i juz mialem go brac ale zauwazylem ze nie ma wyjscia na subufer z kolei SB100 nie ma bluetootha. Powaznie mysle nad fidelio E5 ale nie wiem jak z zywotnoscia bateri. W sklepie powiedziano mi ze bywaja z nimi problemy. Zastanawiam sie czy po uplywie kilku lat sprzet nadal bedzie dzialal..w gre wiec wchodzi Harman SB 26 i JBL SB350/400. Czy moze ktos obiektywnie wypowiedziec sie co gra najlepiej? Sprzet bedzie stal w pomieszczeniu 25m2 glownie TV UPC, muzyka radia i lapka oraz filmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest ogromna. Ale do warunków które zaczepiłeś najlepiej sprawi się Fidelio E5.
 

Pirzu

New member
Tak, ale nie mam kasy.. nie pracuje, tylko studiuje :p nawet suba nie ma gdzie wstawic, bo ps3 stoi w jedynym dobrym miejscu. Wiec sb200 warte polecenia?
 

wronek83

New member
Jak dla mnie zdecydowanie lepiej ale nie porownywalem z innym sprzętem a chce to zrobic...moze sie ktos wypowiedziec co gra najlepiej z opcji ktore wymienilem nieco wyzej?
 

wronek83

New member
Dzis w saturnie sluchalem fidelio e5 i jbl sb400 i jbl zrobil na mnie lepsze wrazenie..mial wiecej basu przy sluchaniu muzyki bo na tym testowalem..jednak po posluchaniu kina domowego yamaha rx v377 + chyba ns50 i ns-p60 a potem denona avr-x1100 nie pamietam z jakimi glosnikami zaczalem miec poważne watpliwosci czy nadal chce soundbar lub fidelio..wg mnie kino domowe grało zdecydowanie lepiej i teraz jestem na etapie czytania co warto kupic do 3 tys ( dodam ze na poczatku chcialem kupic cos do tysiaca)...

PS. JBL SB200 byl dzis w saturnie za 649zl.
 
I tu pojawia się mały problem,bo idąc tym torem zaraz dojdziesz do 10 tys.Bo zawsze coś gra lepiej!!!Zastanów się na czym tak naprawdę Ci zależy.
 

derk72

New member
I tu pojawia się mały problem,bo idąc tym torem zaraz dojdziesz do 10 tys.Bo zawsze coś gra lepiej!!!Zastanów się na czym tak naprawdę Ci zależy.

Dokładnie tak jak piszesz, zawsze się znajdzie następny (droższy) sprzęcik który zagra lepiej.
Ja planowałem zakup soundbara za 1000zł. Padło na soundbar oczywiście z powodu kabli i ilości głośników. Żona mocno przeciwna kolejnym "meblom" i kablą.
Czytając opinie, Fidelio E5 stał sie nr.1.
Nadal na nic się nie zdecydowałem i mam mętlik w głowie.
Mieszkam w bloku, do tego sąsiedzi z noworodkami :(.
Głośny odsłuch odpada na kilka lat.
Pytanie czy warto kupować coś co i tak w 100% nie wykorzystam ?
Teraz nawet się zastanawiam nad Samsungiem H-450 ( wersja $ eco)
Pewnie zakończy się jak z zakupem TV, nagle pojadę i kupię .
Tak właśnie bylo z TV, zastanawiałem się nad Samsungiem UE55H6400 a Sony 50W829.
Po przeczytaniu jednego komentarza zdecydowałem się na Samsunga i prawdę mówiąc nie wiem czy dobrze wybrałem . Na pewno jest większy, ale jak to mówią kobiety " nie zawsze się liczy wielkość "
 

collider

New member
Bez reklam
Jeżeli nie chcecie drażnić sąsiadów głośnymi odsłuchami a szczególnie subwooferami to może warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami jak:

Yamaha SRT-1000

yamaha-srt-1000-2.jpg


JBL Cinema Base

jbl-cinema-base-schuin.jpg


Bose Solo 15

626209-1900_other1.jpg
 
Do góry