Pomoc w wyborze Sony HDR-XR200VE Sony HDR-155E czy Sony HDR-106E

ktora lepsza kamera cyfrowa Sony HD DDD


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

joker25

New member
Witam forumowicze

potrzebuje rady bo zamierzam na dniach zakupic kamerke cyfrowa Full HD z dyskiem
no i tak przeglądnąłem pare stron i zainteresowala mnie kamera
Sony HDR-XR200VE
Sony HDR-155E
Sony HDR-106E

Wiem ze nie najlepiej robia film o zmroku ale to chyba normalne w takich kamerach
i zastanawia mnie mała ogniskowa kamery HDRXR200VE Tryb kamery - 16:9: 40 -600 mm
a HDRXR155E ma dla kamery 37-1075mm w trybie 16:9 nie wiem czy na to zwracać uwagę
potrzebuje rady która najlepsza, i dlaczego
 

freshq

New member
Mała ogniskowa to większe kąty kamery. Tu na plus. Zakres to zoom. Tu można polemizować, wszystko zależy czego oczekujesz.
Nagrywanie przy słabym świetle to akurat zasług przetwornika. W tych kamerach jest zamontowany jest bardzo dobry przetwornik exmor R. On zapewnia dobrą czułość i co za tym idzie dobrą jakość przy słabym oświetleniu.
Z kamer które podałeś wybrałbym xr200. masz tu porównanie tych modeli Porównanie produktów : Kamery : Opis : Sony
 

don333

New member
Nagrywanie przy słabym świetle to akurat zasług przetwornika. W tych kamerach jest zamontowany jest bardzo dobry przetwornik exmor R.
Nie do końca, co można sprawdzić np. wchodząc na stronę z porównaniem, do której adres sam podałeś. Tylko XR155 ma matrycę Exmor R, pozostałe mają względnie kiepską starą Exmor (w dodatku mniejszą). Poza tym, tylko XR200 ma optyczną stabilizację obrazu. Takie rzeczy warto brać pod uwagę przy zakupie.
 

joker25

New member
Poza tym, tylko XR200 ma optyczną stabilizację obrazu. Takie rzeczy warto brać pod uwagę przy zakupie

a jaka najlepsza stabilizacja obrazu ktora jest zawarrta w tych kamerach?
no i z tego co zauwazylem kamera xr200 kosztola ok 100 wiecej na necie niz xr155 a teraz podniesli bo najtaniej maja ja 2720zl XR200 a XR155 2100 to niewim czy warto wydac
 

joker25

New member
Poza tym, tylko XR200 ma optyczną stabilizację obrazu. Takie rzeczy warto brać pod uwagę przy zakupie

a jaka najlepsza stabilizacja obrazu ktora jest zawarrta w tych kamerach?
no i z tego co zauwazylem kamera xr200 kosztola ok 100 wiecej na necie niz xr155 a teraz podniesli bo najtaniej maja ja 2720zl XR200 a XR155 2100 to niewim czy warto wydac
ja zauwazylem ze stabilizacja jaka jest zawarta w 155 jest cyfrowa a w lepszych i w trozszych kamerach i vhdr200ve jest optyczna
wiec jaka lepsza
zalezy tez mi aby obraz nie skakal podczas krecenia w ruchu
 

don333

New member
ja zauwazylem ze stabilizacja jaka jest zawarta w 155 jest cyfrowa a w lepszych i w trozszych kamerach i vhdr200ve jest optyczna
Właśnie to napisałem:
Poza tym, tylko XR200 ma optyczną stabilizację obrazu.
Warto czytać to, co ktoś tobie w odpowiedzi pisze.

Cyfrowa stabilizacja to w zasadzie pojęcie marketingowe. Jeśli stabilizacja, to tylko optyczna (dokładnie tak samo jak z cyfrowym i optycznym zbliżeniem - ang. zoom).
 
Do góry