Pomoc w wyborze Samsung/Panasonic/Philips

BuBu_Bad

New member
Witam proszę o pomoc w wyborze na stepujących modelów tv :
Philips 42PFL7008K
Samsung UE40F6770
Panasonic TX-L42ET60E
LG 42LA660S
Czytałem już sporo na forum o wyżej wymienionych modelach (o innym rozmiarze matrycy) i nie mogę podjąć decyzji.Telewizor będzie mi służył do grania na Xbox-sie 360, oglądania filmów z pen drive w różnych formatach, odtwarzaniu filmów Blu-Ray również 3d(okulary max 2 os), ewentualna współpraca z PC, oglądanie tv - dekoder HD INEA(wielkopolska) oraz korzystanie z smart TV. Główny nacisk Xbox oraz filmy z pen drive i dekoder HD-TV. Najbardziej przekonany jestem do Samsunga UE40F6770 oraz Philipsa 42PFL700K. Dużym atutem dla philipsa jest tryb dla 2 graczy - rzadko gram na dwóch, lecz może się to zmienić. Kolejny plus to ambilight, ale tv nie będzie wisiał na ścianie :(. Z tego co czytałem philips ma problem z obsługą filmów z pendrive(dzwięk dts i napisy) - post z 2013 roku.
Samsung na plus: multimedialność, aktywne 3d (wysoka rozdzielczość 3d), lepsza matryca ??, wygląd TV (spawa subiektywna). Ważnym aspektem jest awaryjność tv. Co lepiej wypada??
Z tego co czytałem to niby samsung jest gorszą kategorią Tv od Panasonica, Sony, Philipsa, Sharpa ?? Dużo znajomych ma Samsungi i je chwali.

odległość od ekranu - ok 2,5-3 m oglądanie tv, granie na xbox 360 1,5 -2 m
jak słońce świeci w pokoju - jasny pokój(świeci centralnie w matryce, lecz używam rolet do zasłonięcia okna więc nie stanowi to problemu)
Jak duży jest pokój - ok 20m2 lecz tv stoi tyłem do ok połowy pokoju więc ok 12 m2(powierzchnia widoczności ekranu)
jaki masz obecnie telewizor - philips 32 pfl 7332/10
jakie programy najczęściej oglądasz- filmy, seriale, planete, national geographic itp
preferowana wielkość telewizora- 40" 42"
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniu i wieczorem
preferowana marka - Samsung, Philips. :)
czego nie lubisz w telewizorach - przy dynamicznych akcjach obraz staje się niewyraźny, obaz ma "wyblakłe lecz nie za jaskrawe" kolory, brak ostrości-gry(xbox360) słyszałem że niektóre tv posiadają coś na zasadzie antyaliasingu przy wyświetlaniu obrazu z konsoli - nie wiem czy to bajka?
jakie urządzenia będą podłączone - Pc,Xbox 360, samsung blu-ray 3d, pen drive, Dekoder hd -tv
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% do gier, 25% tv i 25% fimy-pen drive, blu-ray
pod jakim kątem patrze na tv - pod lekkim skosem i na wprost
Czy ważne jest wifi - tak
czy USB ma mieć czytanie filmów - tak + napisy(konieczne)
złącza - hdmi, usb
jaki masz sygnał - przewód antenowy (sygnał analogowy) - po zakupie tv dekoder hd-tv
ma stać czy wisieć- stać
cena - 2600 zł
Proszę o szybką pomoc ponieważ chciałbym jutro tzn w czwartek 13 lutego jechać po TV, i obejrzeć coś fajnego w walentynki z mą lubą.
Z góry dziękuje za odp.

Dodam jeszcze że mój obecny Filip już miał 3 awarie, 1 - trzeszczące głośniki, 2 - zwarcie w panelu bocznym - przyciski, 3 - awaria wyjść HDMI której nie naprawiłem - po gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja osobiście z tych wybrał bym Philipsa. Albo Panasonic czy Samsung także nie będą złym wyborem. Choć przy tej odległości powinno być 50" przynajmniej :p
 

BuBu_Bad

New member
Właśnie czytałem opinie na stronie Philipsa. Ponoć smart tv chodzi jak wóz z węglem. Reszta same pozytywy. Czy ktoś może to potwierdzić ??
 

gatar

Active member
Bez reklam
"Wóz z węglem"... skądś to znam :)
Mocno powiedziane , ale sporo w tym prawdy.
Jeśli smart ma dla Ciebie naprawdę duże znaczenie to najlepiej sam przetestuj.
Osobiście z tej funkcji korzystam bardzo rzadko.
Menu też jest dość wolne.
To co mnie interesowało, czyli obraz i dizajn, jest jak dla mnie bardzo dobre.
 
Ostatnia edycja:

BuBu_Bad

New member
Może za bardzo przesadziłem, tym bardziej że nie widziałem działania menu i smart tv w akcji. A jak sprawdza się odtwarzanie filmów hd przez pen drive w rzeczywistości? Po spr. instrukcji na stronie producenta wydaje się że standardy są spełnione. Jak się mają realia do papieru ?
 

phil7008

New member
Bez reklam
Gatar dobrze prawisz w ostatnim zdaniu,
Bubu filmy smigaja bardzo dobrze niektorzy narzekaja na male napisy ,jak dla mnie sa w sam raz mogly by byc delikatnie wyzej :) problemem staje sie dlna bo wtedy philips potrzebuje transkodowania jezeli chcesz odtwarzac film z napisami poniewarz brak jest wsparcia dla wmuxowanych napisow ,mnie to boli najbardziej bo zrobiem sobie NAS w routerze z openwrt i minidlna i nici z napisow:-(

Wyslane z mi-t72a
 
Do góry