Pomoc w wyborze plazmy.

Redmitsu

New member
Po pierwsze witam wszystkich.

Mam przed soba dosc duzy dylemat. Stoje przed zakupem plazmy 50-51" i w szczegolnosci stoję przed wyborem dwoch modeli:

Samsung PS51E550
Panasonic P50G30E

Docelowo chcialem przeznaczyc maksymalnie do kwoty 3tys zł ale dokladajac 200-300zł kupujac samsunga dostaje 3D co w sumie aktualnie nie za bardzo mi na tym zalezy ale moze pozniej sie przekonam gdy bedzie wiecej pozycji na PS3 w 3D to czemu nie :)

1. Odległość od ekranu: 3m-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Nie świeci, gram przy zasłoniętych roletach :)
3. Jak duży jest pokój: 15 m2
4. Preferowana technologia: Plazma bo 46" za mało, 55" za drogi (LED)
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD 40"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wszelkiego rodzaju filmy, anime
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnia i wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez oświetlenia, ew. lampka nocna
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: nie mniej niż 50"
12. Preferowana marka: Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zdecydowanie smużenia, przeszkadza bardzo podczas grania
14. Jakie urządzenia będą podłączone: notebook, konsola ps3, dekoder hd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% gry, 29% filmy, 1% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost telewizora
17. Czy ważne jest wifi: nieobowiązkowe
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Nieobowiązkowo, wszystko i tak leci z lapka
22. Ma mieć 3D: Jak by było bym sie nie obraził, moze w przyszlosci bede to wykorzystywał
23. Ma mieć slot na karty SD: Nieobowiązkowo
24. Ma mieć tuner DVB-C: mógłby mieć
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: 3x HDMI
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowa telewizja naziemna
27. Ile programów HD: 17
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3-4h
29. Ma stać czy wisieć: wisieć
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: ok 3000 zł
 

maxan

New member
Bez reklam
NA Twoim miejscu wybrał bym albo Panasonica (jeśli wygląda Ci odpowiada, do tego tv mało multimedialny)) a jeśli coś z Samsunga to rozejrzałbym się za PS51D6900(podobna cena jak E550 ale moim zdaniem d6900 to lepszy telewizor-rozmiary tv , jakość obrazu , odbicia, multimedialność)
 
Ostatnia edycja:

Redmitsu

New member
Wlasnie wczoraj byłem w RTVEuroAGD i wyglad nawet mi sie podoba, troche taki oldschoolowy (mowa o Panasonicu). Na zdjeciach w necie wyglada inaczej. Czy na ten model Panasonica dostane 5 lat gwarancji po rejestracji online produktu?

D6900 odpada, bo minimum trzeba dac 3600zł, E550 mozna juz dostac w cenie 3200zł na alledrogo takze ladna cena. P50G30E moge miec miec od zaraz za 2999zł. 200zł do 3D to nie dużo ale zacheca mnie 5 letnia gwarancja na rzecz Panasa. Pogubiłem sie juz :(
 

maxan

New member
Bez reklam
Niektórzy tu na forum kupowali d6900 już od 3300zł... czasem warto rozejrzeć się w pobliskich sklepach co oferują... często jest tak iż cena jest dużo lepsza jak z allegro/sklepów internetowych.
 
Do góry