Pomoc w wyborze OLED'a 65" (~ 7500 zł)

vidocq-hdtv

New member
Witam Szanownych Forumowiczów,

Nadszedł moment, w którym czas zmienić wysłużony już Panasonic LCD. Zawsze posiadałem TV tej marki i zawsze byłem zadowolony, więc nadal się ku niej skłaniam :)
Jestem laikiem, ale z tego co się orientuję i widziałem (u znajomych, czy w sklepach) jakość obrazu OLED przewyższa inne. Do tego większy TV, jak 65" mi nie wejdzie :(
Dlatego celuję w 65" Panasa OLED. Jednakże są różne modele Panasa. Nie zamykam się też na inne firmy. TV zmieniam rzadko, a koszt jest spory, więc może Szanowni Forumowicze coś mi doradzą/zwrócą na coś uwagę, itp..

Pozdrawiam

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-L47ET5E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
wg priorytetów:
* dobrą czerń (TV oglądam głównie wieczorem/w nocy)
* płynny obraz podczas transmisji sportowych
* 4 HDMI
* 120Hz
* możliwie wszelkie kodeki: Dolby Atmos, aptX (tutaj od razu pytanie - lepiej słuchawki BT parować z TV, czy Nvidia Shield?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
* po HDMI:
* Nvidia Shield - streaming z neta
* Horizon od UPC
* jak mnie "najdzie" to lapek do grania
10. Jakie urządzenia? kino domowe Panasonic SC-BTT190E, może słuchawki BT
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 / w weekend dłużej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? NIE (chyba, że gram)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale, transmisje sportowe
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry? jak mnie najdzie z lapka. Dlatego nie kupuje konsoli, bo nachodzi rzadko :)
16. Preferencje co do marki? Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 7500/8000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tylko wszelki streaming. Ale i tak zamierzam używać do tego Shield'a
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele w tej klasie :
  • LG 65C21 za 7199 z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
  • Philips 65Oled 707 za 6999 zł z ambilightem i z pakietem
Ten ma zabezpieczenie anti bur-in.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tylko wszelki streaming. Ale i tak zamierzam używać do tego Shield'a

PANASONIC TX-65JZ1000​

Najlepiej skalibrowane TV po wyciagnieciu z pudełka i na pewno lepiej skalibrowane niż po wklepaniu ustawień pochodzących z innego egzemplarza....
W pakiecie masz również brak jakichkolwiek plam czy przebarwień , z czym rekomendowane wyżej TV miewają poważne problemy.
 

vidocq-hdtv

New member
Dzięki za Wasze sugestie.
Do Philipsa jestem trochę zrażony, natomiast LG wygląda nieźle.

Czym różni się seria JZ od LZ Panasonica? W cenie to ok. 2k, a z pobieżnego opisu m.in 100, a 120 Hz + pewnie inna technologia matrycy/procesora. Ta różnica jest na tyle znacząca?
Rozumiem, że LZ jest później wypuszczony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic tak, ale LZ to stary model. Nowy nazywa się MZ
Jest na nowej matrycy Master Oled Ultimate (mikrosoczewki) .
Ale cena myślę , że masz dwa LG w cenie jednego Panasonica.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czym różni się seria JZ od LZ Panasonica? W cenie to ok. 2k, a z pobieżnego opisu m.in 100, a 120 Hz + pewnie inna technologia matrycy/procesora. Ta różnica jest na tyle znacząca?
Rozumiem, że LZ jest później wypuszczony?
JZ jest o rok starszym modelem.Jesli masz jeszcze molziwosc kupna JZ w cenie dużo nizszej niz twój budzet to an twoim miejscu zaosczędził bym ta róznice na Nvidie.

Panasonic tak, ale LZ to stary model.
Co znaczy "stary" ? Model o rok starszy jest już "stary" ? Może i tak ale pozbawiony wad wystepujacych u "nowych" konkurentów.

LG wygląda nieźle.
Mam bezposrednie porównanie ,ja mam Panasa ,syn LG (wziął ze wzgledu na to ,że gra na Xbox a w tym przypadku LG był "bardziej kompatybilny") w kazdym razie modele w tym samym przedziale cenowym (obydwa "stare") do telewziji a szczególnie do senasów filmowych Panas daje po prostu lepszy obraz i co najważniejsze -bez "ciapów".

ps.Swojego piewszego Oleda (z resztą LG) miałem jeszcze w Full HD ,ten to faktycznie jest już stary ,ponoć jednak nadal nie ma wypaleń.
 

vidocq-hdtv

New member
JZ jest o rok starszym modelem.Jesli masz jeszcze molziwosc kupna JZ w cenie dużo nizszej niz twój budzet to an twoim miejscu zaosczędził bym ta róznice na Nvidie.
Reasumując, to zasadniczo lepiej wziąć tańszy/starszy JZ, niż nowszy LZ z uwagi na sprawdzony pod kątem wad, które mogą sie pojawiać/wystepują w LZ? Dobrze zrozumiałem?

Co znaczy "stary" ? Model o rok starszy jest już "stary" ? Może i tak ale pozbawiony wad wystepujacych u "nowych" konkurentów.


Mam bezposrednie porównanie ,ja mam Panasa ,syn LG (wziął ze wzgledu na to ,że gra na Xbox a w tym przypadku LG był "bardziej kompatybilny") w kazdym razie modele w tym samym przedziale cenowym (obydwa "stare") do telewziji a szczególnie do senasów filmowych Panas daje po prostu lepszy obraz i co najważniejsze -bez "ciapów".

ps.Swojego piewszego Oleda (z resztą LG) miałem jeszcze w Full HD ,ten to faktycznie jest już stary ,ponoć jednak nadal nie ma wypaleń.

Jak pisałem na wstępie to mam sentyment do Panasonica. Wcześniej crt też to był Panas. I ojciec miał/ma Panasonica. Mam nawet wieże Hi-Fi z 1996 r. Technicsa. I wszystko zawsze śmigało bez problemów. Na Hi-Fi mam nawet tabliczkę Matsushita Electronics :D
Jednak z drugiej strony matryce biorą od LG i obecnie marka chyba już trochę podupadła.. Albo zmieniła profil?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jednak z drugiej strony matryce biorą od LG i obecnie marka chyba już trochę podupadła.. Albo zmieniła profil?

Matryce to nie wszystko ,duzo zalezy od tego jakiej kontroli jakosci są poddane i z jakim osprzętem/oprogramowaniem pracują.
U mnie w UK ,Panasonicaw marketach nie znajdziesz- tylko w specjalistycznych sklepach.
Jak widzisz na poslkim forum sklepowym równiez jest o nim cisza, czy to świadczy o podupadaniu firmy lub zmiany jej profilu ?
Niekoniecznie- może po prostu firmie nie zalezy , by ich produkcji z sektora premium były sprzedawane "w kazdej budce przez kioskarzy" ;)
Twoja kasa , twój wybór .Ja mogę Ci co najwyżej przekazać sugestie oparte na praktyce byłego i obecnego posiadacza Oledów.


Reasumując, to zasadniczo lepiej wziąć tańszy/starszy JZ, niż nowszy LZ z uwagi na sprawdzony pod kątem wad, które mogą sie pojawiać/wystepują w LZ? Dobrze zrozumiałem?
Zle.
Pomiedzy starszym a nowszym w jakosci obrazu będzie róznica (lub nie będzie jej wcale) nie adekwatna do róznicy w cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica ceny faktycznie nie pokryje różnicy jakości.
Firmie nie zależy na sprzedaży telewizorów dlatego wycofała się już z kilku rynków.
Jeśli będą tak działać skończą tak samo jak jak inne firmy z Japonii - JVC, Hitachi, Sanyo, Toshiba, Nec

Jest za to promocja od jutra na LG 65C21 z soundbarem S90QY - razem masz taniej o 2200 zł niż na ceneo.
Czyli 65C21 za 6799 zł ( kosztuje 7399 ) + Soundbar najnowszy z DA, DTS HD =LG S90Y - za 2500 zł ( kosztuje 3999 zł)
I ten zestaw pokrywa oczekiwania w klasie cena do jakości w obydwóch komponentach.
 

vidocq-hdtv

New member

PANASONIC TX-65JZ1000​

Najlepiej skalibrowane TV po wyciagnieciu z pudełka i na pewno lepiej skalibrowane niż po wklepaniu ustawień pochodzących z innego egzemplarza....
W pakiecie masz również brak jakichkolwiek plam czy przebarwień , z czym rekomendowane wyżej TV miewają poważne problemy.
Chciałem zakupić po świętach ten model, ale widzę że jest jakoś słabo z dostępnością. Przynajmniej w popularnych sieciówkach. Można go jeszcze wyrwać na Alledrogo itp..
Już bardziej dostępny jest model TX-65LZ980E. Są jakieś różnice w obu modelach? Może ktoś mi podpowiedzieć, skąd brak tej dostępności? Pojawią się jeszcze, czy Panasonic będzie prezentował nowe modele i tych już nie będzie?

 

vidocq-hdtv

New member
A jest jakaś szansa podnieść poziom nagłośnienia? Tak aby wykorzystać Dolby Atmos i eARC. Przypominam, że obecnie posiadam "plastikowe" kino domowe Panasonic SC- BTT190E. Można to jakoś rozbudować np. o lepszy aplituner? Głośników za bardzo nie chciałbym zmieniać, bo już wiszą na ścianach. Nie chcę też wszystkiego wyrzucać, bo jest sprawne. Wszystko oczywiście w granicach cenowego rozsądku :)
 
Do góry