Pomoc w wyborze nowej plazmy.

Nirguna

New member
Cześć,

już kiedyś mi pomogliście przy wyborze tv, wtedy padło na 50" plazmę Panasonica. Nie wiem jak przez ostatnie parę lat kształtował się rynek i czy plazmy są nadal na topie, a może warto zainwestować do oledów lub powrócić do LCD, ale prosiłbym o jakieś propozycje, które najlepiej wypadają w stosunku ceny do jakości.

Moje zapotrzebowania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Pomieszczenie to pokój pół otwarty z przejściem do kuchni, jednak tv będzie po drugiej stronie, niecałe 20 m2.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
TV będzie podwieszony, 2.60m od kanapy.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2.

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Trochę pod kątem, ale TV będzie na wieszaku, więc będzie można kąt modyfikować na swoje potrzeby.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć.

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okna są po drugiej stronie pokoju na stronę północną, więc nie ma jakiś dużych prześwitów.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Jest to nowe mieszkanie, nowy pokój. Aktualny telewizor nie ma znaczenia.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Często oglądam seriale/filmy przez komputer lub z dysku. Zawsze jest to 1080p, więc zależy mi, aby wyświetlał dobrze wysoką rozdzielczość. Mile widziane WiFi z jakimiś multimediami typu YouTube lub Skype.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Naziemna + dekoder(prawdopodobnie NC+)

10.Jakie urządzenia ?
Od czasu do czasu komputer.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
Nie więcej niż 3

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Nie widzę różnicy. W laptopie mam błyszczącą i nie narzekam nawet przy pracy w lekkim słońcu.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy/seriale z komputera w wysokiej rozdzielczości, ewentualnie programy typu discovery, animal planet, itd.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
W zasadzie myślę tylko o Skypie i YouTubie.

15.Czy zamierzasz grać w gry ?
Raczej wątpię.

16.Preferencje co do marki ?
Nie mam przekonania do telewizorów marki Sony, jestem zadowolony z aktualnego Panasonica.

17.Preferencje co do wielkości ?
Przy tej odległości to chyba około 42 cali?

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Źle dopracowany soft, który zamula, źle wpływa na całokształt.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczór.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2500 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie ma potrzeby.



Czy eksperci coś poradzą?

Nie jestem wstanie na bieżąco kontrolować rynek.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety OLed kosztuje najtańszy 10.000 zł , więc nie ten przedział cenowy.
Plazm bez szans, nie ma i nie będzie.

Do Twoich potrzeb :
- Philips 47PFS7109
- Panasonic 47AS740
- Sharp 50 LE761

Ale jeśli faktycznie myślisz a następcy plazmy to Philips 48PFS8209 z Androidem , kamerą skype, poczwórnym ambilighte. Philips ten wspiera flasha.
Czerń rewelacyjna, płynność i skalowanie również.
 

Nirguna

New member
Niestety OLed kosztuje najtańszy 10.000 zł , więc nie ten przedział cenowy.
Plazm bez szans, nie ma i nie będzie.

Do Twoich potrzeb :
- Philips 47PFS7109
- Panasonic 47AS740
- Sharp 50 LE761

Ale jeśli faktycznie myślisz a następcy plazmy to Philips 48PFS8209 z Androidem , kamerą skype, poczwórnym ambilighte. Philips ten wspiera flasha.
Czerń rewelacyjna, płynność i skalowanie również.
Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem, że LEDy wygrywają z typowymi plazmami?

Panasonic i Sharp na prawdę super. Dzięki za propozycje!
 

astw

New member
Na dużym portalu aukcyjnym są jeszcze nowe, oferowane przez sklepy sieciowe, tv plazmowe w cenach 1600-2500 zł.
 

Nirguna

New member
Nie mam jakiego parcia na plazmy, od zawsze po prostu wydawały mi się lepsze od LEDów. Ale może czasy się zmieniły.

Panasonic 47AS740 bardzo przypadł mi do gustu. Cenowo odpowiada.


Wszystkie podane wyżej modele mają funkcję 3D? W sumie mi nie zależy, ale jak już kupując taki TV(płacąc za tę funkcję) to chciałbym wiedzieć czy są one w tych modelach, zwłaszcza w Panasonicu na dobrym poziomie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie mam jakiego parcia na plazmy, od zawsze po prostu wydawały mi się lepsze od LEDów. Ale może czasy się zmieniły.

Panasonic 47AS740 bardzo przypadł mi do gustu. Cenowo odpowiada.


Wszystkie podane wyżej modele mają funkcję 3D? W sumie mi nie zależy, ale jak już kupując taki TV(płacąc za tę funkcję) to chciałbym wiedzieć czy są one w tych modelach, zwłaszcza w Panasonicu na dobrym poziomie?

Nirguna
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś kolegów. Plazm już nie produkują od jakiegoś czasu i już nie będą!
Także nowej (w sensie aktualnie wyprodukowanej) nie kupisz. Jeżeli byś się na jakąś zdecydował to dobrze sprawdź czy aby nie będzie to jakiś egzemplarz z ekspozycji, bo można trafić długo pracujący, z wypaleniami....

Co do LED-ów, to oczywiście można kupić aktualnie takie, których obraz nie będzie znacznie odbiegać od tego co prezentowały plazmy. Podany przez Ciebie Panasonic jest tego przykładem.
Ja ostatnio zakupiłem Samsunga H6400 i po odpowiednich ustawieniach jestem zadowolony z obrazu (chociaż i tak jako "główny" TV nadal mam plazmę Panasonica).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecie to wszystko stare modele. A o gwarancji pogadamy jak się coś zepsuje. Pismo jest cierpliwe i przyjmie wszystko.
 

Nirguna

New member
Jak wspominałem wybór padł na Panasonica 42", jutro jadę go oglądać. Dzięki za pomoc.

Przyznam szczerze, że z dostępnością nie jest już tak łatwo.
 
Ostatnia edycja:

Nirguna

New member
Szkoda, że ten Panasonic nie ma modułu CI Plus, który w sumie pasowałby mi z Vectrą.

Czy któryś podobny telewizor posiada ten moduł?

Jak duża różnica jest między Panasoniciem 42AS740 ,a modelem L42DT60E, który z tego co widzę ten moduł posiada.

Nie widzę sensu w ciągnięciu dodatkowego kabla z powodu samego dekodera.

Tutaj lista telewizorów kompatybilnych z Vectrą:
http://www.vectra.pl/repository/vectraFile/08/18/818/instrukcja_25.02.pdf
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym zdecydowanie DT60 - ale to niestety stary model sprzed trzech lat. I nowego raczej nie kupisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo ten Panasonic 47AS740 zagra naprawdę extra.
Cena dla niebieskich członków forum z kalibracją to 2899 zł .


Z dobrych masz jeszcze
Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem
Sony 43W809
 
Ostatnia edycja:

Nirguna

New member
Bo ten Panasonic 47AS740 zagra naprawdę extra.
Cena dla niebieskich członków forum z kalibracją to 2899 zł .


Z dobrych masz jeszcze
Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem
Sony 43W809
Ok, ale ten Panasonic nie ma tego modułu CI+, a fajnie byłoby skorzystać z oferty bez dekodera, które w większości mulą.

42" też powinny wystarczyć. Który Panasonic ze zbliżonymi parametrami i jakością do 42AS740E ma też moduł CI+?
 

Nirguna

New member
Wybór TV z modułem CI+ jest dość okrojony przy moich pozostałych parametrach.

Nie mogę w pełni się upewnić, ale model Panasonic TX-47AS740E rozumiem ma moduł CI+?
 
Do góry