Pomoc w wyborze nowego tv.

0grassman0

New member
Witam. Na dniach mam zamiar kupić nowy tv do salonu. Telewizor będzie głównie używany do oglądania filmów HD/3D(odtwarzacz BluRay,serwisy typu IPLA itp.) ,grania w gry PS3 oraz gry sieciowe na PC( ważne aby miał szybką matrycę) oraz często będzie wykorzystywany jak monitor do komputera(tutaj przydało by się chyba dobre skalowanie obrazu). Wielkość jaka by mnie interesowała to tak od 47" do max 55"(tutaj ogranicza mnie uchwyt naścienny na którym obecnie wisi stary Sharp 32" , czyli ważne aby dało się go zamontować na ścianie na uchwycie w standardzie vesa 400x400). Cena nowego tv to tak do max. 5000 - 5500 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2 (4,5m x 5,5m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 -3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć ( to ważne)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 okna, pokój dość jasny ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp lcd fullhd 32" model z 2008 roku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? hdmi, szybka matryca, dobre skalowanie, 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pc, konsola, odt. bluray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 3-5h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie to bywa z czasem
17. Preferencje co do wielkości? 47" - 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba 'czerń', "wolna" matryca
19. Preferencje co do marki ? do tej pory głównie miałem styczność z tv sharpa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? fajnie jakby było, ale bez różnicy czy aktywne czy pasywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok max 5500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? wszystko zależy od kosztów

Jaki tv polecicie ? Czekam na sugestie i z góry dziękuję za pomoc.
 

0grassman0

New member
Zapoznawszy się z paroma testami zainteresowałem się dwoma modelami tv.
Ciekawie prezentuje się Philips 55PFS7509 -ta seria ma całkiem pozytywne recenzje w sieci, no i dodatki w postaci osobnego suba( chodź pewny nie jestem czy występuje w wersji 55") oraz ambilight'a( żonie się to bardzo spodobało;) ) oraz nowa seria tv Toshiby 55L7453. W testach super, ale trochę mnie martwią opinie w sieci. wydaje mi się jednak że "tośka" była by chyba lepszym wyborem co do moich potrzeb. Co do pozostałych modeli które polecacie to "troszkę" wyszły poza budżet ;).
 
Do góry