Pomoc w wyborze nowego Tv 85 cali

mareq7

Member
Witam. Zabieram się za zakup nowego tv. Obecnie mam Philipsa 70PUS7304/12. Kupiłem go głównie za sprawą ambilight. Jedni lubią drudzy nie - ja lubię bardzo. No ale mam pokój 25 m2 i 70 cali to naprawdę przy takim pokoju wcale nie tak dużo. Chce kupić 85 cali i prosiłbym o pomoc w wyborze. Dodam jeszcze że kupiłem tego tcl 98p745 skuszony jego wymiarami. Pierwszy egzemplarz przyszedł z uszkodzoną matrycą gdzie w ogóle nie było obrazu. Wymiana na drugi egzemplarz i oczywiście znowu uszkodzona matryca. To tak na marginesie o tym mówię ale unikajcie tego modelu a może i całej firmy? Tego nie wiem ale jak dla mnie dwa tv pod rząd uszkodzone mówią same za siebie. Nie powiem w cenie 10 k mieć małe kino to fajna sprawa bo tv jest gigantyczny no ale jakość to już inny temat. Dlatego też w tej cenie poszukuje 85 cali. No i teraz prosiłbym Was o pomoc może doradzicie. OLEDA od razu skreślam bo w tej cenie nie znajdzie się taki duży. Teraz pytanie co wybrać? Czy szukać coś w QLED Samsunga czy zwykły dobry LED ? Bo jeśli led to mam na oku Sony XR-85X90L. Natomiast jeśli jakiś QLED to nie mam żadnej konkretnej propozycji. Tv oglądam częściej wieczorami. Będzie też podpięty PS5. Za konkretne propozycje modeli z góry dziękuję, najlepiej takie które sami macie i polecacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok ile masz max kasy ?

A co do Tcl 98" to wystarczy sprawdzić przed zakupem przy kalibracji i cieszysz się w klasie super jakością.

Czyli zostajesz z wielkością 85 "?
 

mareq7

Member
10 tys tak +- a co do kalibracji i tej super jakości jest to ściema na kilometr. Te wszystkie „super” opinie o tym modelu to żart, wykupione recenzje i dobrze i tym wiesz bo jestem pewny że też proponowali Ci zapłatę za ewentualne promowanie. Po pierwsze trzeba wszystkim jasno powiedzieć że nikt Wam nie wniesie takiego sprzętu do domu nawet jeśli wykupicie tą opcję wniesienia, bo chyba że mieszkacie w parterowym domu bo o piętrze możecie zapomnieć. Kurier odda pieniądze za usługę bo nie będzie ryzykował uszkodzenia bo wszystko jest potrącane z jego kieszeni. Po drugie w obecnych temperaturach nie ma mowy o tym że po dostarczeniu takiego tv, gdzie on jeździ na pace kilka, kilkanaście godzin w zerowych temperaturach mili Panowie podłącza go do prądu, bo sami z doświadczenia wiedzą, że wtedy często matryca się psuje. Oni tylko sprawdzają czy nie ma mechanicznych uszkodzeń. I po trzecie najważniejsze żeby nie było wątpliwości co do tych super recenzji to są one moderowane. A wiem o tym bo sam chciałem dodać negatywną opinię i dostałem odmowę także tcl to ja już podziękuję. A no właśnie i dodam że nowy tv którego szukam KONIECZNIE musi mieć system android lub Google. Nie wyobrażam sobie nie zainstalować Kodi
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie gniewaj się ale masz małe pojęcia o czym piszesz.
Po pierwsze Co którzy kupują 98" mała się udzielają na forach.
Dostarczaliśmy - nie kurierem - a własnym transportem ponad 30 szt i wszyscy bez wyjątku są bardzo zadowoleni.
Wnosiliśmy 98 nawet na 3 piętro z pomocą, więc nie opowiadaj...
Wystarczy sprawdzić przed zakupem.
Zima ok, wystarczy odczekać i po kłopocie.
Rozumiem że nie miałeś go w domu...
Wybrałeś złego dostawcę.

W klasie cenowej masz
Philips 85pus8818
Tcl 85c845
Są z google TV
 

mareq7

Member
Nie no ja się nie gniewam ale to Ty nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze dostarczyliście własnym transportem - my czyli kto? Bo ja tu mówię o popularnych sklepach typu Media Expert euro itp. I to o ich praktykach napisałem. Także nie wprowadzaj ludzi w błąd bo towar zamówiony w tych popularnych sklepach z elektroniką nie zostanie wniesiony na piętro, co najwyżej do piwnicy. Co do tego odczekania no właśnie o to chodzi. Przecież żaden kurier nie usiądzie z Tobą godzinę zeby tv doszedł w temperaturze pokojowej chyba logiczne nie ? I nie obraź się kiki ale ja pamiętam Cię z czasów chyba z 10
Lat temu kiedy kupiłem pierwszy lepszy tv philipsa i proponowałeś mi przez internet zrobić kalibrację obrazu. Dobrze wiem że jesteś tutaj promotorem marki Philips za co prawdopodobnie otrzymujesz wynagrodzenie, teraz pewnie doszedł tcl. Ja tu proszę o porady użytkowników a nie reklamodawców także prosiłbym o wypowiedzenie się zwykłych użytkowników dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać że że faktycznie masz błędem pojęcie.
Popularne, czyli jakie ?
Znasz słowo specjaliści ???
Źle trafiłeś z wywodami o piwnicy.

Miło rozmawiać z "expertem"
Wesołych Świąt
 

mareq7

Member
Popularne czyli takie gdzie kupują zwykli konsumenci jak ja a przykłady Ci podałem. W tym czasie sprawdziłem Twoją stronę i widzę że promujesz tcl i Philips także nie jesteś wiarygodny. Również wesołych świąt
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie mimo świąt coś nie widzisz...
Bo mamy od zawsze w ofercie wszystkie modele których zapewne nawet nie widziałeś nawet na oczki własne.
Wesołych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są wszystkie Samsungi i wszystkie Sony.
Do jakiej max kwoty ?
Z czego masz sygnał ,?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czy Ci najbardziej zależy ,?
 

mareq7

Member
W pierwszym poście pisakem jaki mam teraz tv i do jakiej kwoty i na czym mi też zależy. Ale powtórzę że tv do +- 10 k. Musi mieć conajmniej te 85 cali i system Google lub android tv. Będzie używany do zwykłej tv naziemnej. Prócz tego wiadomo Netflix, kodi no i konsola PS5. Wiadomo musi mieć hdmi 2.1 ale teraz wszystkie już to mają. Nagłośnienie nie jest ważne bo mam soundbara
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok.
To nie masz mimo że prosiłeś Samsunga bo nie ma Android TV.
LG też nie ma.
Hisense też nie ma
Zostaje tylko Sony 85 x85L, Philips 85pus 8818 , TCL 85 x 845.

Rozumiem że najbardziej ufasz Sony ?
 

mareq7

Member
Nie tyle ufam Sony co wlanie nie ufam TCL po tym jak dwa razy dostałem model z uszkodzoną matrycą. Poza tym nie ma się co oszukiwać TCL 98 cali cena 10 k a Sony 98 cali cena 30 k ta różnica musi z czegoś wynikać. No nic faktycznie nie pomyślałem że samsungi nie mają androida. W takim razie chyba QLED odpada no chyba że jest on na tyle lepszy od leda że opłaca się zrezygnować z systemu androida ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem że nie miałeś go w domu...
kupiłem tego tcl 98p745 skuszony jego wymiarami. Pierwszy egzemplarz przyszedł z uszkodzoną matrycą gdzie w ogóle nie było obrazu. Wymiana na drugi egzemplarz i oczywiście znowu uszkodzona matryca.
Moim zdaniem ,z powyższego wynika ,że tv był raczej w domu.No bo niby gdzie @mareq7 miałby sprawdzić ,że telewizor ma uszkodzoną matrycę?Przed domem ,mieszkaniem?Na pace dostawczaka?🤔

Zima ok, wystarczy odczekać i po kłopocie.
@kiki....i Twoi ludzie dostarczając telewizor ,czekają w domu klienta z włączeniem sprzętu, aż ten się zagrzeje? Przy obecnych temperaturach nawet 2 godziny może być mało.
Bo mamy od zawsze w ofercie wszystkie modele
Mieć w ofercie wszystko to jedno.Promować wybrane marki to coś zupełnie innego. ;)
Jaki masz teraz telewizor ?
Już kiedyś o to pytałem i nie odpowiedziałeś.Zapytam ponownie-jakie to ma znaczenie jaki telewizor ma obecnie osoba ,która tak jak @mareq7 chce kupić nowy tv?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz @armanig ...wszystko przez Ciebie ,bo mało udzielasz się na forum :ROFLMAO:

Aaa... niech każdy kupuje co chce, mam to w upie ; ) Jeden będzie zadowolony, inny nie. Co mnie to obchodzi ; )
Za rok wejdzie i tak nowy model, za 2 lata następny i tak do usranej śmierci przez następne 20 lat.

Nie tyle ufam Sony co wlanie nie ufam TCL po tym jak dwa razy dostałem model z uszkodzoną matrycą. Poza tym nie ma się co oszukiwać TCL 98 cali cena 10 k a Sony 98 cali cena 30 k ta różnica musi z czegoś wynikać. No nic faktycznie nie pomyślałem że samsungi nie mają androida. W takim razie chyba QLED odpada no chyba że jest on na tyle lepszy od leda że opłaca się zrezygnować z systemu androida ?

Szkoda, że dwie sztuki okazały się uszkodzone. Fakt, lipa straszna.
Chociaż ja bym powiedział, że pech. Też nie wiem ile pochodzi mój, ale ja juz żadnej marce nie ufam.
Chyba wszystko co miałem Samsunga mi padło (masz osobny wątek z całą listą założony lata temu) no i czy to coś zmienia?
No nie, jak będę chciał coś tej marki, to i tak wezmę. Dzisiaj te znaczki i tak nie wiele znaczą.

Co do tego Sony 98" to zgadza się, lepszy tv, ale 3x droższy. Czy warto? To już niech każdy sobie sam decyduje.

Tutaj masz ranking B-installera, wyjaśnia tam kwestie zasadności/opłacalności tych droższych modeli. Ja mam dokładnie takie samo zdanie.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
@kiki....i Twoi ludzie dostarczając telewizor ,czekają w domu klienta z włączeniem sprzętu, aż ten się zagrzeje? Przy obecnych temperaturach nawet 2 godziny może być mało.

Kiedyś na giełdach, przy mocno minusowych temperaturach był w budynku punkt "sprawdzania", a sprzęty mocno wyziębione prosto z placu.
Goście przed podłączeniem ogrzewali suszarkami przed podłączeniem, tv, ampli, cd, wsio ; )
 

mareq7

Member
Dzięki bardzo zaraz obejrzę. Wiesz co do tego Sony za 30 koła no ja nigdy bym nie dał tyle za tv to już jest przesada. Mnie skusiła cena tego tcl. Siedzę 5 metrów od tv więc tutaj rozmiar ma znaczenie. Kiedyś na początku jak kupiłem 70 cali wydawał mi się on ogromny a teraz no ginie w oczach. Ten 98 robił wrażenie mega no ale nie zaryzykuję 3 raz już poprosiłem o zwrot pieniędzy zobaczymy jak się do tego odniosą. Ogólnie mam też wąską klatkę schodową i samo wniesienie tego tv (i zniesienie) to była masakra.
 
Do góry