Pomoc w wyborze mikro/mini wiezy do 230€ (920 PLN)

F50

New member
Dzien dobry !

Zawsze jako dzieciak chcialem miec wieze, taka z masa swiatalek i pokretel, ale wciaz byly pilniejsze wydatki, teraz mam troche nadprogramowego grosza i postanowilem, iz moge sobie pozwolic na taka fanaberie.
Nigdy jednak nie interesowalem sie tematem sprzetu audio, wiec nie mam najmniejszego pojecia.

Przez dlugi czas uzywalem glosnikow w moim laptopie i sluchawek Panasonica za trzydziesci zlotych, jako naglosnienia, pozniej kupilem gitare i wzmacniacz Rolanda (Cube 15XL) i to wzmacniacz robi za moje naglosnienie. Jestem bardzo zadowolony z jakosci dzwieku jak i z jego mocy. Opisuje to wszystko, by ktos bardziej doswiadczony mogl wyrobic sobie pewne pojecie o tym, jaka jakosc dzwieku taki laik jak ja uwaza za dobra.

Nadal jednak marzy mi sie wieza. Wygoda pilota, dwa glosniki zamiast jednego... Z tego co widze nikt nie produkuje juz chyba wiez, jakie byly popularne, gdy bylem smarkat..szy, a ktore zawsze mnie fascynowaly - takich o wygladzie statkow kosmicznych, z masa swiatelek. Elegancka, minimalistyczna w swoim designie mikro wieza tez ma swoje zalety, chocby taka, ze wiele z nich powinno zmiescic mi sie na kominku (22-23 cm "glebokosci), ktory jest najsensowniejszym miejscem na wieze w moim pokoju (choc jesli z tylu choc troche wystawalyby jakies wtyczki itp. bylby juz problem, coz, w takim wypadku stalaby na ziemi).

Nie musi byc glosna, lubie za to, gdy dzwiek przyjemnie wypelnia pomieszczenie, nawet przy mniejszej glosnosci, czego niestety nie moge doswiadczyc w stopniu w jakim lubie, z pomoca mojego pieca od gitary. Postanowilem przeznaczyc na ten cel dwiescie, gora dwiescie trzydziesci euro, czyli okolo 920 zlotych. Sadze, ze przy czestotliwosci z jaka slucham muzyki, zakup drozszego sprzetu nie mialby sensu, jako, ze i tak nie dostrzegalbym raczej roznicy, a nawet jesli, nie mialbym czasu jej doceniac.

Troche sie boje, ze tylko zmarszczycie w zdziwieniu brwi, na kogos, kto szuka tu pomocy w wyborze tak smiesznie taniego sprzetu, w porownaniu do innych tematow, ktore tu widze, no ale coz, sam nie potrafie sie w tym zorientowac, pomyslalem, ze poszukam pomocy
laughing.png


Oh, jeszcze jedno, dobrze byloby, gdyby glosniki mialy dlugie kable, bym mogl przestawiac je swobodnie po calym pokoju. Czy takie kable mozna przedluzac ? Moj pokoj ma okolo 16.5 m² (widzialem, ze inni podaja ta wartosc w podobnych zapytaniach
smile.png
) Rowniez chyba dosc wysoko polozony sufit, bo na trzech metrach, o ile to ma jakies znaczenie. Z gory dziekuje wszystkim za pomoc
smile.png
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci jest tych wież wbrew pozorom bardzo dużo. I niektóre grają bardzo dobrze.
Pioneer XHM 32
Sharp HL HF 302
Onkyo CS 299

Philips DCD3020
"• Odtwarzanie płyt DVD, DivX®, (S)VCD, MP3-CD, WMA-CD, CD(RW) & Picture CD
• System Dolby Digital
• Ładowanie i odtwarzanie z iPod/iPhone/iPad via USB
• Wejście USB do odtwarzania MP3/WMA
• Technologia wOOx™ daje głębokie i potężne basy
• Cyfrowa korekcja dźwięku dostosowuje ustawienia do stylu muzyki
• Moc całkowita 120W
• Napędzana szuflada na CD ułatwia dostęp
• Funkcje budzenia i zasypiania
• Cyfrowe strojenie z pamięcią 20 stacji zapewnia dodatkową wygodę"
 

F50

New member
Hej, a ta ? One wszystkie sa bardzo podobne, tak z wygladu jak i pod wzgledem tego co oferuja.... na oko takiego laika jak ja. Jednak ta mnie jakos uwodzi :D Nie mam pojecia ile realnie jest warta. Znalazlem pozytywna recenzje na jakiejs stronce What Hi Fi, czy jakos tak :D Gdyby ktos tez mogl mi powiedziec, czym rozni sie model 232 od 332, ktory da sie zobaczyc wybierajac nizej, po lewej.. bo ja nie moge sie doszukac zadnych roznic. O, prawie zapomnialem wkleic link :D

MCR-232 - Mini-systems - Audio & Visual - Products - Yamaha United States
 

F50

New member
Znalazlem roznice miedzy dwoma modelami. To tak naprawde wykonczenie glosnikow, jedne maja "piano black", a drugie takie bardziej matowe drewno. Druga roznica to sposob, w jakis podlacza sie do nich glosniki, jedne maja "screw type speaker terminals", no, takie jaki wkrety, pewnie sami wiece najlepiej. Te drugie, ktore bym wolal, mniej blyszczace, maja za to "spring-clip type speaker terminals". Takie jakby zatrzaski, na sprezyne, jesli sie nie myle. No wiec wersja, ktora bym chcial ma te zatrzaski, ale czy one nie sa gorsze ? Z tego co rozumiem, do tych zakrecanych mozna podlaczyc wiecej typow kabli... ale czy to w ogole ma jakiekolwiek znaczenie dla kogos, kto ma tak nieduze potrzeby i wymagania jak ja ? :)
 

collider

New member
Bez reklam
Znalazlem roznice miedzy dwoma modelami. To tak naprawde wykonczenie glosnikow, jedne maja "piano black", a drugie takie bardziej matowe drewno. Druga roznica to sposob, w jakis podlacza sie do nich glosniki, jedne maja "screw type speaker terminals", no, takie jaki wkrety, pewnie sami wiece najlepiej. Te drugie, ktore bym wolal, mniej blyszczace, maja za to "spring-clip type speaker terminals". Takie jakby zatrzaski, na sprezyne, jesli sie nie myle. No wiec wersja, ktora bym chcial ma te zatrzaski, ale czy one nie sa gorsze ? Z tego co rozumiem, do tych zakrecanych mozna podlaczyc wiecej typow kabli... ale czy to w ogole ma jakiekolwiek znaczenie dla kogos, kto ma tak nieduze potrzeby i wymagania jak ja ? :)

Nie ma znaczenia. Wtyki bananowe maja to do siebie, ze latwiej jest wkladac i wyjmowac kable i podobno drut tak sie nie utleniania.
 
Do góry