Pomoc w wyborze lub ukierunkowaniu - projektor FHD / 4K

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie

Od jakiegos czasu mocno poszukuje (decyzje o zakupie juz podjalem) projektora.
Po wnikliwej analizie zawezilem swoj wybor poczatkowo do Optoma hd28e, HD29he, Benq W1070 ale jak juz bylem przy 3-3,5 tys to czemu nie dolozyc do okolic 4-5 tys i wtedy wejsc w 4K. No i zamiast sobie poprawic mam teraz dylemat FDH czy cos 4K np. Optoma UDH30, Benq TK800M?

Obecnie bawie sie w domu w salonie Benq MW550 :) i w jak dla mnie jesli chodzi o jasnosc w zupelnosci wystarczy dzien jak i noc. Niestety sama jakos wyswietlanego materialu to inna bajka. Zalezy mi rowniez na wyjsciu coaxialnym badz spdif z projektora jesli to problem pojdzie z samego boxa. Sam projektor chce powiesic, przy nim zamontowac boxa tv, cyfrowy dziek poprzez transmiter bezprzewodowo podlaczyc z amplitunerem Yamaha RX-V481.

Podsumowyjac - pytania do Szanownego Grona:

1. W jakim kierunku pojsc - FHD do 3 tys jeden z wymienionych badz inna propozycja? Zaznacze projektor w salonie nie przystosowanym w pelni ale z mysla o zakupie ekranu, odleglosc projektora od sciany od 3 do 5 metrow. Ekran jaki chce uzyskac to miedzy 92-100 cali. Czy jednak zasanym bedzie zakup jakiegos 4K w cenie okolo 4-5 tys?

2. Jaki ekran ramowy badz rozwijany polecacie rozmiar 92-100 cali do salonu? Szary czy bialy matowy? Niestety ale malowanie sciany odpada na chwile obecna a chce poprawic wrazenia przy ogladaniu glownie w dzien, w nocy na pewno beda super :)

3. W jaki sposob bezproblemowo przeslac bezprzewodowo dzwiek z projektora lub boxa tv do amplitunera? Czy transmiter BT, do ktorego wepne wejscie cyfrowe audio, czy moze inny sposob? Prosze jesli ktos ma modele albo linki do rozwiazan pewnych i sprawdzonych. Chyba ze pewniej, ale nie taniej, bedzie podlaczyc boxa do amplitunera po HDMI a przeslac bezprzewodowo transmiterem obraz do projektora? Niestety nie mam i nie bede mial mozliwosci poprowadzic w najblizszym czasie kabla HDMI i niestety musze w jakis inny sposob to pospinac. Juz na pewno na najblizszy czas - do kolenjego remontu :)

Z gory dzieki za pomoc.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
4k jak najbardziej. Chcesz Puszczac dźwięk z projektora, nie bardzo rozumiem. Coax lub spdif out???
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
4k jak najbardziej. Chcesz Puszczac dźwięk z projektora, nie bardzo rozumiem. Coax lub spdif out???

Projektor bedzie wisial i przy nim podlaczony do niego box tv. Amplituner mam przy scianie przy ekranie i nie mam kabla miedzy urzadzeniami. Chcialem do projektora albo box podlaczyc jakis transmiter do wyjscia cyfrowego i bezprzewodowo przeslac dzwiek do amplitunera.

A jesli chodzi o $k mozesz cos konkretnego polecic w cenie mac 4.5-5 tys.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
raczej nie ma na rynku projektorow z out coax. lub spdif, , z niego do ampka, chyba, ze sie myle. Co innego z IN. W Twoim przypadku, to box, dzwiek do transmitera, z niego do ampka, a obraz z boxa bezposreednio pod projektor. Pytanie jak zadziala taki transmiter, czy nie bedzie desychronizacji dzwieku z obrazem? Trzeba by to sprawdzic przed zakupem.

Sam posiadam juz drugi projektor optomy, najpierw mialem 720p, teraz 1080p.
Zapewne jakbym zmienial na 4k, to rowniez bym kupil optome.

P.S. Jednak wyczytalem, ze optoma UHD30 posiada audio out SPDIF :)
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
raczej nie ma na rynku projektorow z out coax. lub spdif, , z niego do ampka, chyba, ze sie myle. Co innego z IN. W Twoim przypadku, to box, dzwiek do transmitera, z niego do ampka, a obraz z boxa bezposreednio pod projektor. Pytanie jak zadziala taki transmiter, czy nie bedzie desychronizacji dzwieku z obrazem? Trzeba by to sprawdzic przed zakupem.

Sam posiadam juz drugi projektor optomy, najpierw mialem 720p, teraz 1080p.
Zapewne jakbym zmienial na 4k, to rowniez bym kupil optome.

P.S. Jednak wyczytalem, ze optoma UHD30 posiada audio out SPDIF :)

Optoma DS-9092PM - czy masz ten ekran u siebie i moglbys wrzuci kilka fotek w dzien i nocy?
 
Do góry