Pomoc w wyborze LCD

qazar

Member
Bez reklam
Witam

Zwracam sie z prosba do was w pomocy wyborze :) chcialbym kupi lcd 32" HD ready lub 37" Full Hd , tv uzywal bym do komputera,ps 3 i xboxa 360. Nie intersuja mnie filmy blue-ray czy tez hd-dvd, rowniez nie bede odbieral tv cyfrowych HD(n,polsat czy cyfra+). Pytanie czy oplaca sie kupwoac tv full HD jesli tak to jaki a jesli nie to jaki HD ready ? :) z gory dziekuje za pomoc :D
 

gatar

Active member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=373075
i wiele wiele więcej.
Wierz mi, czytam to forum już dość długo i takich pytań jak zadałeś (lub podobnych)
jest co tydzień min. kilka. Poświęć z tydzień (kilka -kilkanaście godzin) na przestudiowanie materiałów z forum
(nie tylko tego) i gwarantuję Ci ... znajdziesz odpowiedź lub będzies bardzo blisko.
 

Patrycjusz

New member
popieram gatara.
Wiem, że chciałbyś otrzymać szybką, jednoznaczną odpowiedź, ale uwierz mi, im więcej poczytasz, tym staniesz się bogatszy o wiedzę, której nie otrzymasz w żadnym sklepie itp., a ta wiedza w ostatecznym wyborze sprawi, że świadomie wybierzesz produkt, który najtrafniej spełni twoje oczekiwania.

pozdrawiam i miłej lektury
 

qazar

Member
Bez reklam
troche a nawet sporo poszperalem i forum i sklepy i wybralem takie cos : SHARP 37XD1E ,Samsung LE37M87BD,Panasonic 32LX70P, który z tych 3 bylby najlepszy ?
 

qazar

Member
Bez reklam
mensir67pl napisał:
Panasonic 32LX70P :krol:
Wlasnie minimo ze nie ma fullhd , to opinie i dane mnie przekonuje , w przyszlym tyg. wbije sie do sklepow zeby zobaczyc ja kto chodzi, szkoda tylko ze raczej nie mzoliwe jest podpiecie jakiejs konsoli w sklepie :/
 

GigeR

New member
Cześć, dzisiaj zafundowałem sobie małą prezentację trezch telewizorków:

Samsung 32 m86
Sony D3000
Panasonic LX70

Jako baza pod porównanie posłużył mecz Bayern Monachium vs Hamburger SV (czy jakoś tak :rolleyes: ), mecz był nagrany na dekoder eNki z jakiejś telewizji niemieckiej w wysokiej rozdzielczości HD prawdopodobnie 1366x768. Także bardzo dobra baza porównawcza dla technologii 100Hz.

Samsung:
Bardzo mnie rozczarował w porównaniu do swoich konkurentów. Po pierwsze przy dalekich wykopach (czyli piłka poruszała dosyć szybko) było ewidentnie widać efekt smużenia !! Dodatkowo występowały jakieś dziwne problemy z tzw. przeplotem tuż przed szybko kopniętą piłką widać było drugą piłkę, taki jakby cień.
Odwzorowanie klorów było bardzo kiepskie zielona murawa była tak cukierkowo zielona, jak w jakiejś grze komputerowej, czerwień drażniła oko, ogólnie mocno nienaturalny obraz.
Z odległości jednego metra było widać lekkie problemy z ostrością krawędzi piłkarzy, występowały pikselowania i nieczystości obrazu.

Sony:
Tutaj technologia 100hz była widoczna efekt smużenia mocno zminimalizowany, prawie niezauważalny. Odwzorowanie kolorów o wiele ładniejsze, niż u Samsunga, wszystko sprawiało dosyć naturalne wrażenie.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest to, że tam gdzie u Samsunga występowały problemy z ostrością krawędzi piłkarzy i pikselowania, w Sony sprawia wrażenie rozmytego. W mojej opinii te rozmycia krawędzi wyglądają znacznie lepiej od pikselowań, także tutaj duży plus dla elektroniki, którą daje Sony.

Panasonic:
Jak dla mnie jest to bezapelacyjyn zwycięzca wśród tych 3 telewizorków. Po pierwsze, technologia 100Hz działa tutaj zdecydowania najlepiej, efekt smużenia najmniej widoczny z całej trójki. Po drugie bardzo ładne odwzorowanie kolorów, pokusiłbym się o stwierdzenie, żę naturalniejsze niż w Sony. Po trzecie znakomita ostrość krawędzi piłkarzy na ekranie, tam gdzie Samsung pikselował, a Sony rozmywał, Panasonic świetnie sobie radzi i daje najczystszy obraz.


Nie wiem jak to Panasonic zrobił ale ten telewizor jest naprawdę znacząco i widocznie lepszy od swoich droższych konkurentów, także gorąco polecam wybró LX70P :krol: !! Myślę, że mecz piłkarski w wysokeij rozdzielczośći był znakomitym testem dla tych telewizorków i uzyskane wyniki są bardzo miarodajne.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o Samsungu się potwierdza.
Wystarczy poczytać test - http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15498.
Warto w przyszłości aby jego miejsce na prezentacji zajmował albo Sharp RD 2 albo JVC 32 P 80. Panasonic gra bardzo dobrze , ale skalowanie w SD inne modele lepiej to robią. Ale tu nie trzeba być super specjalistą - wystarczy prezentacja - tak jak zrobił GigeR
 
Do góry