Pomoc w wyborze LCD 55"

Motofan_PL

New member
Finalny wybór pomiędzy: Samsung 55H6400, Toshiba 55L7453 i Sony 55W815B.
Samsung bardzo fajny, jedyne co się troszkę martwię to input lag i wchodzenie w tryb gra, gdyż TV będzie często użytkowany z konsolą.
Toshiba też super ale się naczytałem o problemach na forum oraz nie można napisów powiększać i ekran straszniej odbijający światło..
Sony jest pięknę (narzeczonej się strasznie podoba) i ma dobry obraz i świetny input lag ale boję się że jest to model tylko dla MM/Saturn i może być z supportem ciężko po roku na przykład..dodatkowo kiepskie 3D..

Czy ktoś pomoże podjąć decyzję? :)

P.S Kiki, czy mógłbym dostać ofertę na Toshibę na PW jeśli byłbym niebieski?
 

Luk4s

New member
Jak oceniacie 3D w LG LB671V?
Rowniez poprosze o oferte o ile to mozliwe na LG 55LB671V dla niebieskich.
Motofan_pl doczytales o problemach thoshiby a o LG tez bylo tego sporo?
 

Motofan_PL

New member
Czytałem, w sumie zostałem na ostatniej prostej, dziś jadę po TV najprawdopodobniej. Na placu boju zostały:
- Samsung 55H6400
- Toshiba 55L7453DG
- Sony 55W815B

Jeszcze mi po głowie chodzi dość mocno LG 55LB700v, dość dobre recenzje zbiera.
 

Bodzio213

New member
Jeśli lubisz mieć problemy z tv to śmiało bierz lg :p Wypala się ponad połowa sztuk...
Tośkę masz obecnie w promocji saturna za 4549zł - a jakościowo to najlepszy tv w cenie do 5tyś zł.
Pamietaj ze do 5 tyś zl mieści sie również Panasonic As650 i chyba mniej na niego nazekaja niz na tośke... być może sie mylę ale taki jest moje odczucie

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pamietaj ze do 5 tyś zl mieści sie również Panasonic As650 i chyba mniej na niego nazekaja niz na tośke... być może sie mylę ale taki jest moje odczucie

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Bo kosztuje tyle samo, a oferuje mniej, stąd mniej osób się pewnie na niego zdecydowało :p
A to jest zwykła krawędziówka, która przegrywa w większości kwestii z tośką.
 

Motofan_PL

New member
Dziękuję za odpowiedzi w wątku, wczoraj zakupiłem telewizor.
Jeśli to kogoś interesuję zdecydowałem się na Samsunga 55H6400.
Tak na gorąco mogę TV polecić, w moim egzemplarzu widoczne są tylko niedoświetlone rogi i delikatny backlight bleed w prawym dolnym roku. Żadnego DCE ani cloudingu nie zauważyłem. Brak również martwych pikseli.

Jeszcze jedna informacja, może się komuś przydać, w Saturnie można po 30 dniach oddać TV jeśli nam coś nie pasuje więc spokojnie testować można w domu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 

Motofan_PL

New member
Przez następne kilka dni telewizor będzie testowany dość intensywnie :)
Niestety muszę zamówić jeszcze nc+ bo na razie nie mam w ogóle telewizji, tylko filmy z USB i Youtube.

Jeszcze o jednym zapomniałem napisać, telewizor ma FATALNY dźwięk, jak go odpaliłem to aż zaniemówiłem z kolegą który mi pomagał.
W porównaniu do jakości obrazu dzwięk jest straszliwie płaski, bez żadnych szczegółów, zero basu jakiegokolwiek, poziom użytecznej głośności bardzo niski.
Już myślę o tym jaki kupić soudbar.

Bardzo dobry wybór
Pisz o wszystkim co zauważysz
 

remos.infopl

New member
Przez następne kilka dni telewizor będzie testowany dość intensywnie :)
Niestety muszę zamówić jeszcze nc+ bo na razie nie mam w ogóle telewizji, tylko filmy z USB i Youtube.

Jeszcze o jednym zapomniałem napisać, telewizor ma FATALNY dźwięk, jak go odpaliłem to aż zaniemówiłem z kolegą który mi pomagał.
W porównaniu do jakości obrazu dzwięk jest straszliwie płaski, bez żadnych szczegółów, zero basu jakiegokolwiek, poziom użytecznej głośności bardzo niski.
Już myślę o tym jaki kupić soudbar.

To ja na Twoim miejscu oddałbym jak mówisz, że można i wziął inny bo wychodzi, że najgorszy wybór ten 6400, nie dość, że w poprzednim poście piszesz o niedokładnym podświetlaniu (pocieszając się, że tylko niby rogi),to teraz jeszcze dźwięk - massakra. I też próbujesz jeszcze łagodzić, że soundbara dokupisz.

Ale bardzo Ci dziękuję za post(test) bo też w dalszym ciągu jestem przed wyborem i teraz już wiem aby 6400 omijać z daleka.
 

Motofan_PL

New member
Ależ bardzo proszę.
Obiektywnie należy stwierdzić że głośniczki w 55H6400 nadają się tylko i wyłącznie do wiadomości żeby coś pobrzdąkało.
Jeśli zależy ci na dobrym dźwięku w TV to ja odradzam H6400, ewentualnie dodatkowe audio.
Z jakości obrazu jestem zadowolony, niedoświetlone rogi to norma w LCD tej wielkości i klasie cenowej. nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu TV.
Ja nie mam zamiaru nikogo namawiać na ten TV, absolutnie, po prostu w tej cenie nie ma alternatywy (4100zł). Ja zastanawiałem się na początku czy nie kupić W829B lub Panasonica WT60 ale oglądałem je w sklepie obok 55H6400 i nie widziałem znaczących różnic w jakości obrazu. Uznałem że nie ma kompletnie sensu dopłacać 1500-2200zł za coś odrobinę lepszego. I tak za 2-3 lata 4k się upowszechni i będzie można wymienić TV.

Powtarzam to tylko mój subiektywny wybór, każdy ma inną percepcję i priorytety.
Powodzenia w wyborze.
 

piteron

Active member
Bez reklam
żeby uzyskać zadowalający(ale nadal nie dobry dźwięk )trzeba dołożyć do tego Sama ok 1500 zł za 1000 zł kupisz fajny soundbar który zje na śniadanie nawet najlepiej wypadające dźwiękowo TV.Zostaje 500 zl na BR lub inne gadżety tupu kamerka itp
Kolego @Remos nikt nie na mawia na ten konkretnie model,ale napisze Ci tylko tak ,kup porządne buty bo skoro chcesz sama omijać szerokim łukiem to ten luk będzie baaaardzo duży aby znaleźć za 4 tyś 55 cali z idealnym podświetleniem
@Motofan napisz po krótce czy te niedoświetlone rogi widać podczas normalnego oglądania TV czy tylko na czarnych/białych planszach i np przy przełączaniu kanałów
 
Ostatnia edycja:

Motofan_PL

New member
Rogi widać tylko na czarnych/białych planszach testowych. Podczas oglądania kompletnie na to nie zwracam uwagi.
Bardziej widać w prawym dolnym rogu ten mały wyciek światła - jeśli film ma paski czarne na dole i górze ale dziś/jutro spróbuję więcej potestować i zobaczymy co się da zrobić.
Mam w razie czego jeszcze 29 dni na zwrot więc spokojnie mogę wszystko obejrzeć i sprawdzić czy będzie mi to przeszkadzało czy nie.
Mój egzemplarz jest z Węgier.

żeby uzyskać zadowalający(ale nadal nie dobry dźwięk )trzeba dołożyć do tego Sama ok 1500 zł za 1000 zł kupisz fajny soundbar który zje na śniadanie nawet najlepiej wypadające dźwiękowo TV.Zostaje 500 zl na BR lub inne gadżety tupu kamerka itp
Kolego @Remos nikt nie na mawia na ten konkretnie model,ale napisze Ci tylko tak ,kup porządne buty bo skoro chcesz sama omijać szerokim łukiem to ten luk będzie baaaardzo duży aby znaleźć za 4 tyś 55 cali z idealnym podświetleniem
@Motofan napisz po krótce czy te niedoświetlone rogi widać podczas normalnego oglądania TV czy tylko na czarnych/białych planszach i np przy przełączaniu kanałów
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja bym zwrócił bo chyba w Saturnie kupowałeś.Jeśli tak to jak będą mieli to nawet z zamiana nie będzie problemu.Znajomy w Sobote w Saturnie w warszawie rozpakował 3 egzemplarze i ostatni okazał się idealny,ale on brał 48 cali
Udaj sie na zakupy z penem z plikami testowymi
 

Motofan_PL

New member
Spokojnie, jest czas, a do urlopu jeszcze 1,5 tygodnia. Na razie nie przeszkadzają mi zbytnio te wady mówiąc szczerze, ale intensywnie potestuję do weekendu i podejmę decyzję finalną.

ja bym zwrócił bo chyba w Saturnie kupowałeś.Jeśli tak to jak będą mieli to nawet z zamiana nie będzie problemu.Znajomy w Sobote w Saturnie w warszawie rozpakował 3 egzemplarze i ostatni okazał się idealny,ale on brał 48 cali
Udaj sie na zakupy z penem z plikami testowymi
 

atacto

New member
Trochę przypadkowo powstała ciekawa dyskusja. Cena to nie wszystko - nawet obrębie konkretnego modelu.

Mamy bowiem temat jakości konkretnego egzemplarza - chyba głównie podświetlenia, ale również "badpixeli". Wreszcie to co chyba słusznie akcentuje kiki, czyli kalibracji.

Stąd też mam pytanie do kikiego - zakładając nawet, że cena nie musi być najniższa od najniższej i kupując u Ciebie czy można liczyć na jakąś selekcję pod kontem podświetlenia oraz pikseli?

Wreszcie mniej więcej o jakim standardzie kalibracji mówimy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja Spyder pro3+ plus tabele korekcyjne.
Przy kalibracji zawsze jest sprawdzany - a o cenę nie musisz się martwić.


Tu masz różnice
 
Do góry