Pomoc w wyborze LCD 55"

Motofan_PL

New member
Witam serdecznie,

Prosiłbym was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze nowego telewizorka.

Wymagania poniżej:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój ok. 18 metrów
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Dość duże okno tarasowe na tej samej ścianie co telewizor - ok. 1 metra obok
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 42 cale Sharp LCD stary, nie pamiętam modelu
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą czerń, niski input lag oraz świetną jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy, prawdopodobnie nc+
10.Jakie urządzenia ? smartfon, laptop, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-6h max
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale (z dysku)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Źródłem często będzie konsola.Jakieś 3h w sumie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, martwe piksele, smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6k zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D chetnie ale nie jest to kryterium dla mnie.

Wstępnie wybrałem następujące modele (jest ich trochę):
LG LB730/731V
Toshiba L7453
Panasonic AS650
Panasonic WT60
Panasonic AS740E
Samsung 55H6400
Samsung 55H7000
Sony 55W829B
Philips 55PFS7509
Zdaje sobie sprawę że jest dość duża rozpiętość modelowa ale główne pytanie jakie mnie nurtuje to czy warto dopłacać np. 2200zł do WT60 w porównaniu do H6400?
Czy to będzie aż taka kosmiczna różnica? (nie ukrywam że WT60 podoba mi się najbardziej ale przekracza mocno budżet, tak samo zresztą jak 55H7000).

Nie ukrywam że chciałbym jednak wydać trochę mniej niż górna granica wymieniona wyżej w pytaniu 20.

Dziękuję serdecznie za pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

Luk4s

New member
Panowie a co doradzicie w podobnym przypadku z tym ze chce kupic minimum 55" i zmiescic sie w cenie 4300.

Zazstanawialem sie nad:
LG55LB671V, 670V
LG55LB730V za drogii ale moze warto doplacic ew. poczekac na promocje?
LG55LA740S bez webOS
Czy moze Thosiba 55L7453DG albo Samsung 55F6800.
3d raczej pasywne ale upierania sie.
Podlaczony bedzie sygnal satelitarny i naziemna telewizja cyfrowa.
Chce miec mozliwosc prostego przerzucenia obrazu z telefonu na telewizor. Narazie nie posiadam konsoli ale podpinam laptopa w miare czesto.

Prosze o szczera rade co w kwocie 4300 i 55" lub wiecej bedzie mialo najlepszy obraz i niezacinajacego sie smarta :) i czy warto czekac az drozszy model bedzie w zasiegu finansowym?
Z gory dziekuje.
P.s. Jestem otwarty na kazda marke.
 

Motofan_PL

New member
Byłem dziś w Saturnie i Euro, oglądałem AS650, W829B, WT60, L7453, H7000 i H6400 i powiem szczerze że nie widziałem dużych różnic w obrazie.
Może to wina sygnału...Philipsa niestety mieli tylko 7109.

Nie jestem pewny czy 55H6400 mi nie wystarczy. Jutro jak znajdę chwilę podjadę go potestować.

A tak na marginesie to sprzedawca cały czas mówił o tym jaka to Toshiba jest beznadziejna, że firma prawie padła, zamykają fabryki, w środku straszny chiński szajs itp. Dziwne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Luks4 - ja by zdecydowane wybrał Toshibę z tylnym podświetleniem strefowym Led, mistrzowski Input Lag, super dźwięk, kalibracja gratis , radyjko gratis.
 

Luk4s

New member
Kiki czy thoshiba ma jakis dobry model z tym co pisales w 55" ale w cenie do 4300? Bo L7435 troche za drogi jest. I nie wiem jak dziala ten smart z thoshiby. Wiem ze LG i samsung ma taki pilot z pointerem. Ciekawe rozwiazanie.
Motofan_pl jezeli dobrze rozumiem to pomiedzy 6800 a 6400 nie ma zadnej roznicy?
Chcialem jeszcze zapytac o awaryjnosc tych modeli i gdzie ew. Mozna tanio przedluzyc gwarancje do 5lat?

Jezeli oczywiscie jest jakis model godny polecenia i kosztuje ponizej 4000 to tez moze byc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli lubisz mieć problemy z tv to śmiało bierz lg :p Wypala się ponad połowa sztuk...
Tośkę masz obecnie w promocji saturna za 4549zł - a jakościowo to najlepszy tv w cenie do 5tyś zł.
 

firekage

New member
Bez reklam
Jeśli lubisz mieć problemy z tv to śmiało bierz lg :p Wypala się ponad połowa sztuk...
.
Co masz na myśli? Mówisz o tym, że niektóre osoby, mające wadliwe sztuki, mówiły o pojawiającym się statycznym tle (efekt pamięci przy zapauzowanym obrazie)? Rodzina i sporo znajomych ma LG, ja sam używam jednego z nich (27MA73DPZ), wszystko ok.
 

Luk4s

New member
Nie znam sie ale ale ten webOS wyglada ciekawie. Chyba lepeiej niz w thoshibie. I szybko dziala.
Orientuje sie ktos ktore telewizory maja matryce 200Hz?
I jak jest z ta awaryjnoscia LG? Jest ktos zadowolony?
 

firekage

New member
Bez reklam
I jak jest z ta awaryjnoscia LG? Jest ktos zadowolony?
Nie patrz na to. Produkcja masowa, dziś każdy producent robi...taki, a nie inny sprzęt. Możesz na forum poczytać o dwóch producentach:
-Sony, miesiąc po gwarancji padł...
-Samsung, wymiana na gwarancji co kilka miesięcy matrycy, aż do utraty gwarancji...

Moja Toshiba padła mniej więcej po godzinie oglądania 3D (i w sumie tyle grała...), a z racji pracy, ja nie mam generalnie czasu na oglądanie czegokolwiek...więc daje to pojęcie o jakości (druga, którą dostałem od razu, na miejscu, śmiga bez żadnych problemów, gdy tamten zawieszał się, pilot zacinał, interfejs praktycznie nie działał).

Ps - odsetek awaryjności rośnie proporcjonalnie do sprzedaży ;) Jeśli producent A sprzeda 10.000 telewizorów, a odda na serwis 1000, zaś producent B sprzeda ich 1000, a odda na serwis 100, to nadal masz 10% ;)
 

Luk4s

New member
Moze wyjde na laika ale o co chodzi z tymi niebieskimi? Czy na LG tez niebiescy maja rabaty?
Jak sie uda dzisiaj to podjade do sklepu poogldac ta thoshibe jak wyglada ten smart itd
 

Luk4s

New member
Na pierwszy rzut oka chyba ten smart LG sie lepiej prezentuje i szybciej dziala. No i ten pointer wskaznik przemawia na korzysc LG.
Model 55LB670V lub 671V jest objety znizkami? Co trzeba zrobic zeby byc niebieskim? :)
 

sanczes83

New member
Żeby zostać niebieskim musisz wesprzeć forum. U góry jest zakladka klub hdtv i tam wybierasz sobie subskrycje na jaki czas i jaką kwotę trzeba wpłacić-wszystko jest opisane. Sam się zastanawiam nad tym -są korzyści jak sam słyszałeś rabaty na wybrane tv.
 
Do góry