Pomoc w wyborze konkretnego TV

Da-Real_Raq

New member
Przekierowany z innego działu, pytam Panowie i Panie tutaj, a raczej kopiuję pytanie ze wspomnianego działu
Szukam TV minimum 46' choć jak podpowiadają inni minimum to 50 przy moich wymaganiach. Byłem juz zdecydowany na plasmę LG 50PA6500 ale brak wyjścia słuchawkowego skreślił ten TV. Znalazłem więc te alternatywy, choć jak wspominam później są tot tylko modele z mix electronics, ine niestety sa mi obce a inne strony sklepowe podają horrendalne ceny.
LG 47LV375S
PHILIPS 47PFL3605H
SONY KDL-46EX401
LG 47LK530
PHILIPS 47PFL4606H/58
LG 47LK950
Wszystkie dostępne są w mix electronics za mniej niż 2500zł. Oczywiście marzeniem jest zmieścić się 2 2k-2.2k
Oczywiście wymagania to Full HD, USB (obsługa jak największej ilości formatów filmowych), wyjście słuchawkowe.
TV będzie stał naprzeciw okna, jednak są rolety. Głównie wykorzystywany do gier (FPS więc minimum input-lag'a) i filmów z pendrive'a. Zależy mi też na dobrej w miarę możliwości czerni ze względu, że filmy to głównie horrory oraz stare czarno białe filmy.
Ważne jest też aby TV mógł wisieć na ścianie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Niestety plasmy w tym zakresie cenowym, spełniającej moje wymagania nie znalazłem.
No i chyba najważniejsze. Do TV mam około 4-4.5m więc mniej niż te 46/47 cali nie wchodzi w grę.
Ważne żeby dodać, ze póki co TV jest analogowa ale w grudniu przesiadam się na coś cyfrowego (raczej) więc i ilość oglądanego HD będzie większa. Ale nadal Konsola plus HD z pamięci przenośnej to jakieś 90-95% użytkowania TV.
Nie potrzeba mi internetów, skajpajów i innych tego typu rzeczy choc jeśli mogę podpiąć laptopa to będzie ok.
Jeśli ktoś ma doświadczenie albo pojęcie o czymś większym, chętnie posłucham.
No i nie jestem yuppie, więc model na rok 2010 to nic strasznego, o ile jest naprawdę dobry.
 

Da-Real_Raq

New member
Pozwoliłem sobie wypełnić formularz znaleziony w innych wątkach. Może to pomoże obeznanym w doradzeniu konkretnego modelu.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 5x3.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj jedna, jednak w zamyśle do 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor na ścianie na przeciw okna, ale są rolety a sam pokój zacieniony (za oknem drzewa, ściany koloru bordo)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Quintrix CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB (możliwa mnogość odtwarzanych formatów, Full HD, koniecznie wyjście słuchawkowe, minimalny input-lag (granie w durzej mierze w FPS, no i rozmiar przy tej odległości od TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Obecnie zwykły kablowy SD, od grudnia myślę nad ofertą TV Kablowej Vectra ( około 10 kanałów HD), lub jakaś alternatywa. na stałe podłączony jest Xbox. Zdecydowanie większość oglądania odbędzie sie za pomocą USB
10 .Jakie urządzenia? USB, Xbox, być moze wieża lub w przyszłości Kino Domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W przedziale 30min-5godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam upodobań, zależy mi na dobrej czerni, patrz kolejne pytanie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Ja oglądam głównie horrory, i stare czarno białe filmy, gra na Xbox, dokumenty i filmy przyrodnicze, żona komedie i standardowe programy TV. Sporą część oglądania stanowić będą kanały typu animal planet, discovery, sci-fi, TCM, national geographic itp
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie. Filmy z laptopa na usb (dobrze gdyby dało się podpiąć spory dysk przenośny) i podpięcie do TV
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Spora część używania TV (wiecej niż oglądanie programów) Głównie przygodówki i strzelanki (FPS i TPS)
16. Preferencje co do marki? Absolutnie żadnych, choć nie chciał bym czegoś czego nazwę widzę pierwszy raz na oczy i nie wiem jak wymówić.
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 46'-47' z naciskiem na 50'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie mam doświadczenia z tego typu TV poza plazmą panasonica u kuzyna (nie znam modelu żeby dać do porównania). Ale nie chciał bym by sygnał SD wyglądał jak groch na korkowej tablicy (na tyle na ile to możliwe oczywiście), żeby czarny był stalowy albo błękitny z uwagi na filmy które oglądam. Rozmycia i zmużenia unikał bym jak ognia głównie ze względu konsoli i gier w jakie gram. Jak pisałem, przesiadam się z CRT (choć w mojej opinii cholernie dobrego jak na te telewizory) więc nie chcę stracić tego co i on mi oferuje.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Żona w czasie dnia ja 99% czasu wieczór/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł choc marzenim było by zmieścić się w tej cenie wraz z uchwytem ściennym.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie. Jeśli znajdzie się taki z 3D to potraktuję to jako bonus, jeśli nie, płakać nie będę bo efekt mnie osobiście denerwuje.

Chcę dodać, że jakikolwiek TV powyżej tej ceny nie wchodzi w grę bo na dzień dzisiejszy ledwo wyskrobię tyle, ile napisałem więc dołożyć nie sposób ( iw najbliższym czasie sytuacja się nie zmieni).
Wiem, że jak się okazuje wymagań sporo, ale wierzę, ze ktoś może coś polecić. Sporo naprawdę fajnych LGków na rynku które idealnie pasują, ale brak wyjścia słuchawkowego je dyskwalifikuje (kawalerka, i żona śpiąca w nocy, uniemożliwiają słuchanie TV bez słuchawek).
 
Do góry