Pomoc w wyborze kolumn surround i back.

deusexe

Member
Proszę o pomoc w wyborze kolumn do kina domowego, dotychczas miałem to co w sygnaturze i surround z kolumn miniwieży Philipsa FW 850C. Efekt jak dla mnie był niezły, ale chcę dokupić kolumny na tył i od razu wymienić te Philipsy do kompletu.
Pokój mam mały ok. 10,5 m2 i skośny sufit z tyłu. Kolumienki będą ok 1-1.3m od głowy, nie muszą mieć mega basu - sub jest aż za mocny:) zależy mi na czystym ciepłym brzmieniu. Fronty na razie zostają, wymienię w bliżej nieokreślonej przyszłości. Niestety z racji zamieszkania na wygnajewie nie mam możliwości odsłuchu.
 

deusexe

Member
Ktokolwiek?

Mam na oku:
1. INDIANA LINE NOTA 240
2. MONITOR AUDIO MR1
3. JBL ARENA 120 / JBL STUDIO 220
4. BOSTON ACOUSTICS CS 26 II
5. KLIPSCH Reference RB-10

ps. dobrze by były uchwyty do stojaków, nie wszystkie mają możliwość montażu na stojakach...
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Spokojnie kazdy spedza weekend poza forum ;).
Nawiazujac do twoich propozycji to kazda sie swietnie sprawdzi , tylko dobrze by bylo za wczasu przewidziec co kiedys dasz na fronty bo chodzi o to aby brzmienie bylo spojne i nie draznilo to twoich uszu. No i zalezy czy bardziej muzyka czy filmy.

Filmy to napewno Jbl chociaz studio podobno sa bardziej nastawione na muzyke ale trzeba lubiec to brzmienie bo wielu okresla je bardzo neutralne lub ciemne wrecz.

Pzdr
 

deusexe

Member
Kolumny głównie do filmów, muzyka sporadycznie rock, metal. abdul0412 mówisz, że tylko Jbl do filmów, czy Jbl Arena? Bo akurat do tej marki jestem najmniej przekonany, kojarzy mi się z sieciówkami.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To jak takie preferencje to JBL.
Jbl to nie tylko car audio itp;). Spokojnie sie sprawdza .
O ceny pytaj blackninja ma swietne!
 

deusexe

Member
Powoli myślę o wymianie frontów, początkowo planowałem kupić JBL Arena 170 ale niestety moja konfiguracja pokoju pozwala mi na maksymalną wysokość kolumn 93 cm z kolcami. Czy coś możecie polecić co by się nie gryzło dźwiękowo i stylistycznie z JBL? Ważne by miały odpowiednią wysokość, cena ok 1500 za parę, bas refleks z przodu ze względu na umiejscowienie kolumn blisko mebli.
 

deusexe

Member
Aha i ważne by były jeszcze wyraźnie lepsze od moich obecnych KODA AV51F v.2 w sumie bass reflex może w ogóle nie występować, mój sub spokojnie daje radę. Mogę trochę zwiększyć budżet do czegoś bardziej markowego, chyba, że nie warto. Muszę się zdać na Was, bo nie mam w okolicy dobrego sklepu audiofilskiego żebym mógł zrobić odsłuch :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W relacji jakość /cena jedną z najlepszych propozycji są Pylon Audio Pearl 25 to dobre kolumny o dość dojrzałym dźwięku ,można powiedzieć że to taki bliski krewny Monitor Audio MR4
 

deusexe

Member
Dzięki za propozycje, po głębszej analizie mogę stwierdzić, że najbardziej mi się spodobały Pylon Audio Pearl 25, ale okazało się, że są za wysokie :( Pylon Audio Pearl 20 wydają się trochę ubogie w porównaniu z 25 (wizualnie). Pylon Audio Onyks 25 są dla mnie za mocne i za szerokie... Jeszcze Wilson Raptor 5 wygląda interesująco.
 
Do góry