Pomoc w wyborze kina, zakres 5000-7000zł

yarck

New member
Witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze. Kino będzie grało w bardzo nieustawnym pokoju 3,5x7,5m. Ściana, na której podwieszę TV i ustawię fronty będzie dodatkowo zawężona do 2m (z jednaj strony meble, z drugiej kominek). Z boku i w tylnej części salon jest otwarty na kuchnię i klatkę schodową dlatego tylne głośniki ustawiłbym ok.4,5m od frontu. Kolejny problem to brak przewodów do tyłu, więc żeby podwiesić głośniki będę musiał przeryć ściany i sufit. Oczywiście z przewodami sobie poradzę, ale jeśli miałbym być niezadowolony z odsłuchu, to prościej byłoby postawić na efekt 2+1.

Po lekturze Forum i objeździe pobliskich salonów wybrałem wstępnie kilka zestawów
PIONEER VSX 921 + BDP 440 + JBL STUDIO 1 CINE PACK
HARMAN KARDON AVR 460 / BDP10 / DALI CONCEPT 6 PWR
DENON AVR 2312 + JBL STUDIO 1 CINE PACK

Zestaw wykorzystywać będę głównie do słuchania radia 40%, muzyki rock, filmowa 20%, XBOX 20% i 20% filmy. Ważne byłyby dla mnie funkcje sieciowe. Proszę o pomocne komentarze i sugestie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yarck

New member
Dzięki za odpowiedź ;)
Szukam, jeżdżę, odsłuchuję. Jak na razie udało mi się porównać głośniki JBL ES-PACK i DALI Concept 6 set na HARMAN KARDON AVR 460 i jedno mam z głowy - zdecyduję się na DALI, to brzmienie zdecydowanie bardziej mi odpowiada ... ;)

Po dalszych objazdach - odsłucham jeszcze PIONEER VSX 921 i w zależności od kasy coś wybiorę :)
 

yarck

New member
Dzięki blackninja za zainteresowanie i pomoc. Faktycznie, pomieszczenie jest przestrzenne i nieustawne, dlatego zwiększyłem budżet i spróbuję się zmieścić w okolicy 7kzł za amplituner i kolumny (najwyżej któryś z elementów dokupię później).
Kombinuję teraz zestawić Harman Kardon AVR460, albo Marantz SR6006. Jeżeli chodzi o kolumny, to na razie bez subwoofera, raczej 5.0 (set) i tutaj jeden problem - pasują mi tylko te o głębokości najwyżej 33-35cm więc Klipsche, JBLe i Dali Lektory 8 ;) odpadają.
Znalazłem pasujące mi cenowo i gabarytowo zestawy:
QUADRAL RHODIUM 70 SET,
PARADIGM MONITOR 9 v.6,
CANTON GLE 490 SET 5.0,
DALI IKON 5 MK2,
ale trudno mi zgadnąć które będą dobrze współbrzmieć z wybranymi amplitunerami.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w kinie Paradigmy powinny wypaść najlepiej, HK będzie pasował ale nie skreślałbym Marantza, jeśli masz możliwość to przesłuchać przed zakupem takich zestawień dla porównania (nawet niższe modele HK i Marantza)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
6006 ma mozliwosc sterowania cala biblioteka muzyczna przez np. ipada itp. rewelacja!
Przegladania setek/tysiecy? stacji radiowych takze z poziomu ipada/iphona.

Generalnie funkcje sieciowe swietne.
6006 to zloty srodek do muzyki i kina, po odsluchach nie ma watpiwosci.
Jak nie sluchales to sprawdz koniecznie, ja zostaje na jakis czas przy tej firmie i na razie
nie widze nic lepszego w tym przedziale.
Nawet dokupilem marantza wzmacniacz stereo za 3tys do 6006 aby potraktowac go jako przedwzmacniacz i chyba zrezygnuje bo to co generuje ampli w zupelnosci mi wystarcza bez wmacniacza.
 

optimuso

New member
6006 dzweikowo znacznie lepszy od 460. Zestawil i poruwnal bym go predzej z Onkyo 809. Co do glosnikow Paradigmy sprawdza sie jako uniwersalne glosniki. Rhodium 70 to klasa wyzej od GLE 490. Ikon 5 ciekawe w stereo. w kinie beda jednak odbiegac od tamtych 2 konstrukcji dynamika.
 

yarck

New member
W dwóch różnych sklepach odsłuchiwałem i porównywałem dwa amplitunery Marantz 5006 i Harman Kardon 265 poprzez podłączenie ich do trzech różnych zestawów (frontów) kolumn: Monitor Audio RX6, JAMO C 607 i Dali Ikon 6.
Jeżeli chodzi o amplitunery, to moim zdaniem lepiej dźwiękowo brzmiał Marantz. Oba amplitunery najlepiej natomiast grały z Dali Ikon. Ze względów finansowych (przekroczenie budżetu) wybrałem zestaw Harman Kardon 365 i rewelacyjne dla mnie kolumny Dali Ikon 6. Mam nadzieję, że zestaw będzie śmigał
i czekam z niecierpliwością na dostawę. Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam.
 

optimuso

New member
W dwóch różnych sklepach odsłuchiwałem i porównywałem dwa amplitunery Marantz 5006 i Harman Kardon 265 poprzez podłączenie ich do trzech różnych zestawów (frontów) kolumn: Monitor Audio RX6, JAMO C 607 i Dali Ikon 6.
Jeżeli chodzi o amplitunery, to moim zdaniem lepiej dźwiękowo brzmiał Marantz. Oba amplitunery najlepiej natomiast grały z Dali Ikon. Ze względów finansowych (przekroczenie budżetu) wybrałem zestaw Harman Kardon 365 i rewelacyjne dla mnie kolumny Dali Ikon 6. Mam nadzieję, że zestaw będzie śmigał
i czekam z niecierpliwością na dostawę. Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

Podobal ci sie jeden a wziales drugi? :D:D:D Dobry odsluch
 
Do góry