Pomoc w wyborze kina na 18 m2

Orzech1

New member
Witam wszystkich,
proszę was o pomoc w wyborze KD do mojego salonu.
Wzorem poprzednich tematów mój opis:
Muzyka (rock, poważna, a przede wszystkim radio) - 60%; Film (filmy seriale odtwarzane z BR/komputera) - 40%.
Pomieszczenie 18,5 m2, ściany z żelbetu (bez płyt GK)
Rozmieszczenie mebli przedstawione na rysunku poniżej.
Obecnie dźwięk idzie z wierzy Technics SE-CH610 i jego jakość jest na mój skromny gust dobra, może trochę brakuję niskich tonów. Głośniki rozmieszczone jak na rysunku.
Szacowane koszty niewiele ponad 2 tys.
W tej cenie planowałbym kupić amplituner plus kolumny 5.0, w późniejszym czasie dokupiłbym odtwarzacz BR (na razie za źródło posłużył by laptop z hdmi) oraz ewentualny subwoofer.
Z tego co doczytałem (głównie na forum) skłaniałbym się do ampli DENON 1612 lub 1312 (może jakaś Yamaha), jeśli chodzi o kolumny to nie mam pojęcia ;) Co sądzicie o Jamo S426 lub TAGA Harmony Carmine 5.0.
Prosiłbym o ewentualne sugestie jak rozmieścić kolumny, czy fronty po obu stronach szafek pod telewizorem nie będą za bardzo rozsunięte (patrząc od strony kanapy prawa kolumna byłaby schowana za szafką)? czy tylne dać na stojakach czy mogą stać na ziemi ?
Aha jeszcze jedno - może warto kupić używany aplituner ale za to wyższej klasy?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Schemat pomieszczenia:
niestety nie mogę dodać ani załącznika ani linka :/
adres obrazka:
puav.pl/salon.png

Teraz się udało :)
Rys w załączniku

Witam ponownie,
kolumny już wybrane na 90% - JAMO 606 białe, żona pomogła w wyborze :p
Jaki ampli to tego proponujecie ?
DENON 1612, YAMAHA RX-V473 (V471) może coś innego? Zależałoby mi żeby była możliwość puszczania muzyki z dysku USB.

PS. Może orientujecie się gdzie można kupić sprzęt w dobrej cenie ?
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    17,7 KB · Wyś: 2038
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Orzech1

New member
Marantz 1402 niestety nie ma USB, zależy mi na tej opcji no chyba że aż tak bije konkurencje jakością dźwięku. A 1602 wykracza poza mój budżet - na głośniki i ampli chcę przeznaczyć do 3000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest duża na korzyść Marantza - to inna klasa i inna półka.
Blackninja ma dobre oferty więc dopytaj.
 

Orzech1

New member
Ceny wziąłem z różnych ofert w internecie, jeśli da się kupić taniej nic tylko się cieszyć.
Mam jeszcze jedno pytanie, na innych wątkach doczytałem że kolumny jamo 606 muszą mieć trochę przestrzeni. Czy ustawienie jakie planowałem (w załączniku) będzie dobre? Fronty byłyby odsunięte od ściany jakieś 5 cm (zawsze można wyjechać trochę do przodu - ale dziwnie by to wyglądało). Strzałkami zaznaczyłem kierunek głośnika niskotonowego. Czy lewy front nie będzie miał "za ciasno", do ściany będzie miał jakieś 30 cm? Nie chciałbym brać innego zestawu głośników gdyż te idealnie wpasowują się w nasz salon kształtem i kolorem.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    16,8 KB · Wyś: 759
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ceny wziąłem z różnych ofert w internecie, jeśli da się kupić taniej nic tylko się cieszyć.
Mam jeszcze jedno pytanie, na innych wątkach doczytałem że kolumny jamo 606 muszą mieć trochę przestrzeni. Czy ustawienie jakie planowałem (w załączniku) będzie dobre? Fronty byłyby odsunięte od ściany jakieś 5 cm (zawsze można wyjechać trochę do przodu - ale dziwnie by to wyglądało). Strzałkami zaznaczyłem kierunek głośnika niskotonowego. Czy lewy front nie będzie miał "za ciasno", do ściany będzie miał jakieś 30 cm? Nie chciałbym brać innego zestawu głośników gdyż te idealnie wpasowują się w nasz salon kształtem i kolorem.

Pozdrawiam
5cm to trochę mało ale jeśli da się wyjechać trochę do przodu to do ustawienia.
 

blejdd

New member
Podpisuje się pod tym co napisał artsaulo.

Miałem jamo s 606 i jeśli chodzi o muzykę, to tragedia... Bardzo dobrze grają przy oglądaniu filmow z DTS - naprawde do filmów rewelacja jak dla mnie.

Informacyjnie... blackninja i kiki - czy to nie czasem jeden sklep? :p Bo kiki poleca tu blackninje...
 

Orzech1

New member
5cm to trochę mało ale jeśli da się wyjechać trochę do przodu to do ustawienia.

A jakby je ustawić pod kątem, skierowane w kierunku sofy? Wtedy bass reflex byłby pod kątem do ściany.
Na jakiej wysokości najlepiej umieścić surroundy?

artsaulo - możesz napisać coś więcej? Wiem że to zestaw pod KD ale wydaje mi się że jakość dźwieku w stereo i tak będzie dużo lepsza niż na malutkim technicsie SE-CH610
 

Orzech1

New member
Sprzęt zakupiłem i dotarł do mnie ponad 2 tygodnie temu.
Na początku podziękowania dla BN za dobre ceny i bezproblemową tranzakcję.

Odnośnie sprzętu.
Zainstalowałem, potestowałem i moje wrażenia:
- Całość gra super - na razie ustawiłem z wykorzystaniem audyssey.
- kolumny są pod kątem do ściany odsunięte o jakieś 10-15 cm - nie ma żadnych dudnień nawet wręcz przeciwnie jak dla mnie trochę mało basu (jeśli ktoś ma takiego Marantza i rozpracował już wszystkie opcje to proszę o poradę jak podkręcić basy zostając przy ustawieniach audyssey).
- Filmy DVD z dźwiękiem 5.1 wciskają w fotel.
- Stereo gra jak dla mnie na bardzo dobrym poziomie - nie jestem audiofile i nie mam odniesienia do sprzętu za dziesiątki tys. Słucham starych płyt i odkrywam je na nowo, dostrzegam teraz też jak wielka jest różnica pomiędzy mp3 a oryginałem z CD.
- Niestety ampli stoi w takim miejscu, że na antenie wewnętrznej ciężko jest uzyskać satysfakcjonujący odbiór FM - muszę zainwestować w antenę zewnętrzną.
- Ogólnie odnoszę wrażenie że ampli jest trochę za słaby jak na te kolumny - tzn w bloku w moim salonie jest idealnie bo i tak nie mogę wykorzystać go nawet na 80% ale w domu jednorodzinnym mogłoby być mało.

Przymierzam się do rozszerzenia mojego zestawu dla tego mam kolejne pytania:
- Jaki polecicie subwoffer ? - chodzi mi o dopełnienie fajnym głębokim basem, nie o głośną rąbanke
- Szukam odtwarzacza BD, który poza płytami bd, umożliwi korzystanie serwisów ipla, tvnplayer oraz odtwarzania filmów mkv i divix.
- Czy odtwarzacz BD można wykorzystać jako względnie przyzwoity odtwarzacz CD-stero?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odtwarzacz BD w klasie popularnej odtwarza CD ale to zupełnie nie ta jakość co nawet najtańszy CD. Chyba, że mowa o BD Pioneera 91 za 9000 zł.

BN - ma dobre wyczucie i codziennie siedzi przed sprzętem i go testuje, Jak widać ma już spore wyczucie dla oczekiwanych potrzeb.

Żeby podać Ci oferty musisz podać klasę cenową na sub i na BD.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
- Niestety ampli stoi w takim miejscu, że na antenie wewnętrznej ciężko jest uzyskać satysfakcjonujący odbiór FM - muszę zainwestować w antenę zewnętrzną.
Podłącz do amplitunera internet, w końcu obsługuje radio internetowe i skończą się problemy ze złym odbiorem.
 

Orzech1

New member
Jak tylko będę miał stacjonarne łącze to na pewno podepnę do neta, na razie z braku innych sensownych możliwości neta mam po HSDPA. Ale do tunera i tak będę chciał podłączyć analogową antenę zewnętrzną - na innym forum wyczytałem że przy dobrych warunkach można uzyskać bardzo dobry sygnał zwłaszcza z stacji PR.

Na subb chcę przeznaczyć rozsądną kwotę w stosunku do jakości, wydaje mi się że do 1 tys. można coś sensownego znaleźć co dobrze skomponuje się z moim zestawem, zwłaszcza że jak pisałem nie chodzi mi o głośne dudnienie tylko o fajne dopełnienie basu.

BD - myślałem coś o jakimś średnim modelu samsunga, tak żeby miał SMART HUBa, kwota bo ja wiem 500.

Budżet orientacyjny jeśli warto dołożyć żeby kupić coś lepszego to mogę poczekać miesiąc dłużej i kupić coś lepszego...
 

Orzech1

New member
JBL Loft SP150 obejrzyj.
Czy są inne werjse kolorystyczne poza czarnym? Jakiś wenge albo ciemny brąz?

Inne pytanie czy ktoś może polecić jakiś sprawdzone mocowanie do głośników surround Jamo? - mają one z tyłu mało miejsca na przykręcenie uchwytu i jak na razie nie znalazłem czegoś co by spasowało? Ewentualnie jakieś stojaki ale bardziej podoba mi się opcja z powieszeniem na ścianie.
 
Do góry