Pomoc w wyborze kina domowego

srucus

New member
Od bardzo dawna chodzi mi po głowie kupno nowego, lepszego telewizora, zestawu blue-ray i kina domowego. Najgorszy problem jest z kinem. Byłem w Media Markt, Saturnie i wielu innych, aby zapytać o rade. Szczerze mówić nie wiem czy chcieli mi pomóc czy moze uszukać. Licze na pomoc z Waszej strony. Mam tu kilka pytań :

1 ) Jakie wybrać kino domowe, czy w obiciu dewnianym czy plastikowym?
2 ) Które będzie dobre dla 40 m2 ?

Osobiście zastanawiałem się nad

a) link ; allegro.pl/zestaw-pioneer-vsx-521-bdp-140-onyx-100-kajt24-i2307959987.html ZESTAW PIONEER VSX-521 + BDP-140 + ONYX 100 KAJT24
b) link ; allegro.pl/zestaw-kino-domowe-samsung-ht-d555-cena-i2321811027.html Zestaw Kino Domowe Samsung HT-D555

Z góry dziękuje bardzo za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
A ile chcesz przeznaczyć na ten cel? Bo jak na 40m2 to żadne z tych, bo to dość duży pokój. Ale jeżeli miałbyś wybierać w ostateczności to z tych co napisałeś Pioneer z Prismami.

Jeżeli chodzi o kolumny to zdecydowanie lepiej kupić drewniane, bo będziesz miał lepszą jakość jeżeli chodzi o muzykę. Jeśli kwota na takie zakupy była by większa niż 2500, to nawet z subwooferem można się zmieścić. Nie będzie to może jakiś szałowy zestaw jak na takie pomieszczenie, ale sądzę, że może Ci wystarczyć.
 

marcinkoleksl

New member
napisz przede wszystkim, czy na tym tv będziesz oglądał dvb-t, kablówkę, jakąś satelitę? bo w takim pomieszczeniu, jak chciałbyś porządne kino, to niestety. mniej wydać na tv, więcej na kino. ale musiałbyś napisać, jakiej muzy słuchasz itd. - jak najwięcej danych.
ht-d555 będzie za słabe na to pomieszczenie. zestaw pioniera również, a dokładasz np. 500 pln i masz troszkę lepsze kolumny oraz przede wszystkim amplituner.
 

srucus

New member
Jeżeli chodzi o cene to myslę, że mogę przeznaczyć 2000-3000 zł z subwooferem. Słucham muzyki klubowej, elektro, rock, pop itp.
Kino chciałbym mieć również dobre do oglądania filmów wojennych ( tego typu,strzały,wybuchy, tam gdzie jest duzo basów, huku itp )
Planuje zakup dekodera, wiec pewnie ogladał bede tylko satelitę + filmy na blue-ray'a i pewnie jakieś z usb.

A co zaproponujecie od siebie?
 

arrturr72

New member
Witaj kup amplituner yamaha a do niego zestaw kolumn firmy JAMO taki zestaw gra pięknie...
 
Ostatnia edycja:

srucus

New member
co powiedzie o tym allegro.pl/yamaha-htr-3064-3064-rx-v371-bds-671-onyx-100-i2297278026.html

Yamaha HTR-3064 3064 RX-V371 + BDS-671 + Onyx 100 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o cene to myslę, że mogę przeznaczyć 2000-3000 zł z subwooferem. Słucham muzyki klubowej, elektro, rock, pop itp.
Kino chciałbym mieć również dobre do oglądania filmów wojennych ( tego typu,strzały,wybuchy, tam gdzie jest duzo basów, huku itp )
Planuje zakup dekodera, wiec pewnie ogladał bede tylko satelitę + filmy na blue-ray'a i pewnie jakieś z usb.

A co zaproponujecie od siebie?

Nie chcę cię martwić ale ta kwota jest dużo za mała. Nie na twój metraż, tym bardziej że chcesz poczuć kopa na filmach. Sam sub to min. 1000zł (np. Jamo sub 360, JBL ES 250), więc teoretycznie zostaje ci 2000zł na kolumny + amplituner. Amplituner w miarę mocny żeby napędzić w takim pokoju kolumny to ok 1500zł. Tak że widzisz nie ma szans żeby coś sensownego poskładać, chyba że na razie byś odpuścił suba i BD? Nie ma sensu kupować jakiś kolumn Prism, bo po pierwsze są za małe do tego pokoju a po drugie to marketowy badziew. Tym bardziej nie inwestuj w plastiki. Czego więcej będziesz słuchał muzyka/filmy? Moja propozycja to Jamo s608 + Denon 1612/ Onkyo 608, HK 255, Yamaha 667. Wydaje mi się że to jest najbardziej sensowny pod względem mocy i dźwięku zestaw. Możesz zobaczyć jeszcze Jamo s606, są trochę tańsze ale i słabsze od s608, a do 40 mkw potrzebujesz naprawdę dość konkretne kolumny. Niestety do suba i BD byś musiał dozbierać, ale lepiej dokupić później niż wydać kasę na tani sprzęt który i tak nie zagra z wykopem w kinie, nie mówiąc już o muzyce. Popytaj forumowego kolegę Blackninja o ceny bo ma super obniżki i można się osobiście dogadać. Ja swojego czasu do pokoju 15 mkw wydałem na sam ampli Onkyo 608 + Jamo s606 prawie 3k,a to zwykły budżetowy zestaw, więc rozumiesz o co mi chodzi? Gdybyś miał pokój ok 20-25 mkw to nie byłoby problemu ale salon masz już konkretny, więc za sprzęt też trzeba więcej zapłacić.
 

srucus

New member
super odpowiedz krzysiek1980. dobrze sprecyzowałeś to. chyba najlepiej bedzie faktycznie małymi krokami dojść do celu. dzięki również za namiar na tego człowieka, odezwe sie do niego.

mam jeszcze jedno pytanie. czy wygłuszanie pokoju ma sens? w jaki sposób można to zrobic ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Profesjonalna adaptacja pomieszczenia trochę kosztuje. Przeważnie lepiej jest jak się ma jakiś dywan, zasłony, komody, żeby po prostu nie wstawiać do gołego pokoju. Nawet widziałem że można dokupić specjalne maty wygłuszające żeby nie było odbić np. jak kolumna ma tylny BR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry