Pomoc w wyborze KD

venom.dho

New member
Witam!
Dopiero zaczynam przygodę z kinem domowym i domyślam się, że nawet słaby sprzęt mógłbym, błędnie uznać za świetny, dlatego zwracam się prośbą o pomoc.

Plan mieszkania (pomieszczenie do nagłośnienia):
Wstawię plan jeśli trzeba ale po napisaniu 5 postów.
około 26m2 salon + brak ścian do kuchni i przedpokoju.

Pierwszy zestaw jaki mi polecono w sklepie to:
pioneer bdp333 + ampli pioneer vsx-520k + głośniki supernova 8

1. Nie ukrywam, że zaciekawiła mnie funkcja niezależnego nagłośnienia pomieszczeń, gdyż głośniki mam też w łazience. Prosiłbym o polecanie sprzętu do którego da radę podpiąć "jakoś" te dwa, dodatkowe głośniczki.

2. Kwota jaką chciałbym wydać na sprzęt to około 2500zł. Wiem, że to mało, ale audiofilem nie jestem. Nie wymagam sali koncertowej, ale w miarę przyjemnego oglądania filmów i słuchania muzyki że tak powiem bez "trzeszczenia" :) Powiedzmy, że 50% na 50%.

3. Zdecydowana większość zestawów kolumn, które oglądałem nie ma subwoofera. Nie ukrywam, że nie przeszkadzało by mi to jeżeli kolumny wydobędą z siebie jakiś bas bez dodatkowego sub.

4. TV do kina domowego to samsung ue37c6000
 

venom.dho

New member
Kosmiczne rozwiązanie ! :D
Jednak mam rozprowadzone kable i chcę po prostu aby muzyka z salonu grała też w łazience. Aż tak wymagający nie jestem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o ile w Twojej ofercie Pioneer ok. To kolumny są nieporozumieniem. Poczytaj opinie. Kolumny zacznij od poziomy Jamo 426
 

venom.dho

New member
Mógłbyś mi wyjaśnić zasadę działania funkcji "niezależnego nagłośnienia pomieszczeń" w sprzęcie Pioneera ? Dodatkowe gniazdo na głośniki? Nie będzie problemu z podpięciem dodatkowych głośników w innym pomieszczeniu ?

Jaki inny sprzęt z taką funkcją polecisz w podobnej cenie ?
Denon 1611 ma coś takiego ? Nie wiem czego mam szukać w opisach sprzętu aby trafić na tę funkcję (jakie gniazdo / wejście / wyjście) ?

Zestaw Jamo s426 5.0 da radę bez oddzielnego aktywnego subwoofera ?

Ps. Pytam o Denona 1611 bo znalazłem zestaw właśnie denon 1611 + jamo s426 5.0 lub 5.1
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Kolego zapomnij o S426 w twoim pomieszczeniu. A bez suba i do muzyki to już w ogóle. Szukaj czegoś na MIN. 2 lub 3 głośnikach 16,5 cm o w miarę dobrej sprawności.
 

venom.dho

New member
Mógłbyś mi polecić jakiś konkretny model?

Znalazłem coś takiego: Pioneer VSX-520-K + BDP-333 + S-ES3TB (poproszę, w miarę możliwości, o krótką opinię na temat zestawu).

Fragment opisu głośników:
"Głośnik niskotonowy wsparty jest “podwójnym”, pasywnym stożkiem radiatora. Ten dodatkowy 16 cm stożek pracuje wraz z głośnikiem niskotonowym w celu zapewnienia 20% więcej basu oraz wpływa na redukcję zniekształceń."
Czy to chwyt marketingowy, mający nabrać takiego laika jak ja? Czy można to uznać za coś zbliżonego do tego co pisał poprzednio kolega o 2 głośnikach 16,5cm ?

Byłbym wdzięczny za odp. na moje poprzednie pytania :)
 

adamlop

New member
Jesli chodzi o naglosnienie drugiej strefy to przy ampli Onkyo szukaj modeli z Zone2, oczywiscie mozna tam puscic dzwiek z innego zrodla niz w strefie "glownej".
np. w salonie ogladaja film, w lazience leci muza z tunera radiowego / CD
 
Ostatnia edycja:

venom.dho

New member
Faktycznie jakoś jaśniej Onkyo wyjaśnia Zone2. Ciekawe czy na podobnej zasadzie rozwiązał to Pioneer.

Chciałem kupić zestaw w całości bez składania po części ale chyba tego się nie uniknie.
Trochę jestem teraz w kropce, bo zestawy które mozolnie sobie składałem na kartce, rozleciały się.
Chyba, że to ratuje sytuację Pioneer VSX-520-K + BDP-333 + S-ES3TB ale wątpię. :)

Oto plan strefy do nagłośnienia:
http://img340.imageshack.us/img340/4383/mieszg.jpg

W bliźniaczym wątku odradzacie Pioneera do muzyki na rzecz Denona 1611 (tylko czy można nim nagłośnić 2 pomieszczenia?).
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
Ja bym ci proponowal isc do jakiegos sklepu rtv, wybrac sobie model onkyo z zone 2
508/509
578/579
608/609
(modele z 9 to najnowsza seria)
i poprosic uprzejmie Pana o podlaczenie do kilku zestawow glosnikowych.
Nie bede ci polecal zestawu kolumn bo mam chyba cos z uszami - ostro jechane na forum Jamo S426 u mnie sprawuja sie wysmienicie i zostalem zmuszony do skrecenia basu na +6 w moim onkyo 578.
Przy ustawieniu volume na 1/4 efekty w filmach czuc dosc mocno na gipsowych scianach ... (drewniane budownictwo u wikingow)
 
Ostatnia edycja:

adamlop

New member
2. Kwota jaką chciałbym wydać na sprzęt to około 2500zł. Wiem, że to mało, ale audiofilem nie jestem. Nie wymagam sali koncertowej, ale w miarę przyjemnego oglądania filmów i słuchania muzyki że tak powiem bez "trzeszczenia" :) Powiedzmy, że 50% na 50%.

Masz wszystko w Jego 1-szym poscie
 

pkomp

New member
kiki handlujesz tym sonosem że tak to wszystkim ostatnio wciskasz?Pomysł niezły ale rozwiązanie marne i strasznie drogie jak na te mizerne mozliwości
mając iphone nie użyłbym go do sterowania radyjkiem internetowym tylko na nim słuchał i pod niego podłączył kolumny - wyjdzie znacznie taniej a i założę się że jakość dźwięku będzie bardzo podobna po analogu


kolego zajrzyj do tematu o wzmacniaczu wielostrefowym

strefa ci się przyda ale najpierw poznaj ograniczenia sprzetu żebyś potem sobie w brode nie pluł....niektóre onkyo odtwarzają sygnał wyłącznie ze źródeł analogowych na drugą strefę a to już kibel
 

venom.dho

New member
Witam ponownie,
wraca sprawa kina domowego -
uprzednio musiałem to odłożyć. Sorry za zawracanie gitary. Nie tworzę nowego wątku, może będzie chciało się komuś odp., a w międzyczasie poczytam istniejące tematy - może coś pomoże. Istotna jest Zone2. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, wydaje mi się, że będę zachwycony wszystkim innym niż głośniki komputerowe. Niby całość ma być do filmów i tv, ale wiadomo że zawsze w między czasie muzyka gra, także proporcje wydają się być dosyć ruchome, a budżet jest jaki jest bo i wymagania nie są wygórowane.

Słuchałem ostatnio:
-Onkyo 578 + quintasy 5000, dźwięk czysty i soczysty;
-Pioneer vsx 921 + może KODA, albo głośniki Pioneera (niska półka, podobny przedział jak wyżej) - dźwięk jakby przytłumiony, sprzedawca mówił że jest lepszy :fool:

Zestawy jakie znalazłem w sklepie internetowym i proszę o opinię o nich:

1.
STR-DH520 + BDP-S383 + QUADRAL QUINTAS 5000;
2.
STR-DH720 + BDP-S383 + JAMO S 606 HCS3;
3. AVR-1912 + BDP-S480 + TAGA HARMONY TAV-606 v3;
4. HT-R548 + BD-SP309 + KODA F-51 v,3 + SW-1000;
5. VSX 921 + BDP 140 + KODA F-51 v.3

może onkyo 578?

Oczywiście w grę wchodzi inny zestaw w podobnej klasie. Od mojego pierwszego posta minęło sporo czasu i na rynku pojawiło się trochę sprzętu, także help.

Przedział cenowy zestawów podobny, 2700 - 3200 zł. Najtańszy jest zestaw z Quintasami.
Zamieszczam ponownie schemat strefy do nagłośnienia: klik
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz spore pomieszczenie i potrzeba do nich większych kolumn w grę wchodzą:
JBL LOFT 50 5,0
Wharfedale Obsidian 600
Jamo S606HCS3
 

venom.dho

New member
Witajcie ponownie,
zestaw już zakupiony i pozostało wybrać jakiś podstawowy/ niedrogi
odtwarzacz blu-ray
. Najchętniej Samsunga (jeśli nie ma jakichś przeciwwskazań).
Proszę o konkretną propozycję (najlepiej sprawdzoną).
Pewnie przy tak niskich cenach odtwarzaczy różnią się one tylko nazwą, a może
jednak jest jakiś mały powód, dla którego warto zwrócić uwagę akurat na ten,
konkretny model :)

Czy odtwarzając płyty cd z muzyką na odtwarzaczu blu-ray tracę na jakości?
Warto wyposażyć się w odtwarzacz cd? Jakiś konkretny przykład modelu? Cena gra rolę
i jeśli jakiś niski model - nawet używany - będzie lepszy od blu-ray to poproszę o nazwę
takiego sprzętu.

Ps. zestaw, który zakupiłem (widoczny w stopce) kompletnie spełnia moje wymagania
(radio internetowe, tv, filmy). Radzi sobie (jak na moje potrzeby) w strefie, której szkic
pokazywałem we wcześniejszych wiadomościach.
 
Do góry