pomoc w wyborze kamery

otemek

New member
Witam
wiem, że temat wałowany i ciągle znajdzie się ktoś kto poprosi o pomoc w wyborze kamery. Czytałem inne posty typu "jaką kamere wybrać" ale nie znalazłem tam odpowiadających mi kryteriów.Jestem zupełnie zioelony w temacie kamer ale chciałbym prosić wszystkch tych którzy sie znają, by polecili coś co by spełniało niżej wymienione warunki. Niezależy mi konkretnie na jakiejś firmie ale, żeby to nie była kamera z tesco ;)

- nagrywanie w rozdzielczości/jakości FullHD, HD jak i takiej standardowej którą można obejrzeć na zwykłym telewizorze
- nagrywała progresywnie a nie tylko z przeplotem (o tym doczytałem także wiem co to znaczy mniej więcej)
- cena do 3000 zł
- tryb slowmotion (czy jakoś tak to się nazywa), kamera używana byłaby do kręcenia sportów
- zapis na karty pamięci ( co wiąże się z łatwym przeniesieniem materiału na komputer na przykład)
- dobra jakoś filmów również w słabym świetle
- by nagrywała w formacie łatwym do obróbki na komputerze

To są takie główne kryteria którymi chciałbym się kierować. Natomiast fajnie byłoby gdyby jeszcze kamera miała:
- możliwość podpięcia kamery do telewizora HD lub zwykłego ( o ile to jest mozliwe)
- w miare możliwe i dostępne zamienniki baterii

Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam
 

Sochanus

New member
sony CX11E -
- nagrywanie w rozdzielczości/jakości FullHD, HD jak i takiej standardowej którą można obejrzeć na zwykłym telewizorze
- cena do 3000 zł
- tryb slowmotion (czy jakoś tak to się nazywa), kamera używana byłaby do kręcenia sportów
- zapis na karty pamięci
- dobra jakoś filmów również w słabym świetle (to jest względne)
- by nagrywała w formacie łatwym do obróbki na komputerze (wszystkie nagrywają w jednym formacie niezbyt łatwym do obróbki)
- możliwość podpięcia kamery do telewizora HD lub zwykłego
- w miare możliwe i dostępne zamienniki baterii (tu nie wiem)

Canon HF10/100:
- nagrywanie w rozdzielczości/jakości FullHD, (jak podepniesz po componencie to obejżysz na zwyklym telewizorze)
- nagrywała progresywnie a nie tylko z przeplotem
- cena do 3000 zł
- zapis na karty pamięci
- dobra jakoś filmów również w słabym świetle (to jest względne)
- by nagrywała w formacie łatwym do obróbki na komputerze (wszystkie nagrywają w jednym formacie niezbyt łatwym do obróbki)
- możliwość podpięcia kamery do telewizora HD lub zwykłego
- w miare możliwe i dostępne zamienniki baterii (są na allegro)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sochanus napisał:
Canon HF10/100:
- nagrywanie w rozdzielczości/jakości FullHD, (jak podepniesz po componencie to obejżysz na zwyklym telewizorze)

Zwykłe telewizory NIE MAJĄ wejścia Component a jedynie RGB, to nie to samo.

No i ten obiektyw :( :( :( :(
 

kobra11

New member
Na camcorderinfo.com pierwsze sześć miejsc zajmują kamery Canona. Więc to chyba nie jest przypadek. Wynika z tego, że Canon ma najlepsze kamery HD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kobra11 napisał:
... ... na camcorderinfo.com pierwsze sześć miejsc zajmują kamery Canona... ... ...


Myślę że Canon jest na C i dlatego jest pierwszy.

Druga hipoteza, autor testu/recenzji kupił canona.

Mój sąsiad kupił telewizor plazmowy, duży 52 cale fullHd

No i ten jego telewizor jest najlepszy na świeci, do czasu jak w piatek wypije a ja mu pokażę na swoim n kę z HBO lub film z wakacji(kamera Sony)

Jak wytrzeżwieje, to na drugi dzień wypiera się słów "k...a, ale śmiecia kupiłem"


Czasem tak bywa :grin:


Co do Canona to faktycznie robi najlepsze na świecie, ale drukarki laserowe.

Co do obiektywó to Zeiss jest najlepszy na świecie. Potem długo nic i Leica, czyli Sony albo Panasonic.
 
Ostatnia edycja:

otemek

New member
a panasonica np hdc sd100 albo hdc-sd9 polecicie? czy nie spełnia jakiegoś kryterium które podałem wyżej?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sochanus

New member
Panasoniców nie znam więc się nie wypowiem

Gucio50 napisał:
Takiego obiektywu Carl Zeiss, oczywiście w swojej klasie cenowej. ;)

Wiesz chyba ten argument mnie nie przekonuje, nie wiem jak z jasnością ale podejrzewam że 1.8, kąt widzenia na szerokim 48 stopni, parametry te samo co w Canonie HF10. Teraz tylko może być dyskusja nad tym kto lepsze szkła robi. Niewątpliwie Carl Zeiss ma sporo świetnych szkieł ale kiedy zaczyna się robić szkła do telefonów komórkowych to nie wiem czy sygnowanie kamery swoją marką dalej jest prestiżowe
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sochanus napisał:
... ... parametry te samo co w Canonie HF10. Teraz tylko może być dyskusja nad tym kto lepsze szkła robi ... ... ...
Dyskusja typu kto robi lepsze auta, Volvo czy Audi :confused:

Co kto lubi, ty wolicz Canona ja Volvo ;)
 

kobra11

New member
Moim zdaniem kamery Canona i Sony dają porównywalnej jakości obraz. Tyle tylko, że za Sony trzeba zapłacić około 1000zł więcej.
 

Bartek21

New member
Gucio50 napisał:
Zwykłe telewizory NIE MAJĄ wejścia Component a jedynie RGB, to nie to samo.
Po komponencie może iść RGB, RGBHV lub YUV etc. i współczesne telewizory czasami mają RGB a czasami YUV, więc mają wejście Component (oczywiście nie wszystkie). Poza tym wydaje mi się że Sochanus raczej mówił o Composite (czyli sygnał video jednym kablem) i tak przesłany obraz rzeczywiście da radę obejrzeć na prawie każdym telewizorze.
 

Sochanus

New member
Bartek21 napisał:
Po komponencie może iść RGB, RGBHV lub YUV etc. i współczesne telewizory czasami mają RGB a czasami YUV, więc mają wejście Component (oczywiście nie wszystkie). Poza tym wydaje mi się że Sochanus raczej mówił o Composite (czyli sygnał video jednym kablem) i tak przesłany obraz rzeczywiście da radę obejrzeć na prawie każdym telewizorze.

Oczywiście o Composite :) przepraszam zakręciłem sie, jednym przewodem idzie obraz dwoma pozostałymi idzie dźwięk.

kobra11 napisał:
Moim zdaniem kamery Canona i Sony dają porównywalnej jakości obraz. Tyle tylko, że za Sony trzeba zapłacić około 1000zł więcej.

Za sony 1000 zł więcej ??

Ceny na Ceneo

Canon HF10 - 2791
Canon HF100 - 2335
Sony CX11E -2545
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
kobra11 napisał:
Moim zdaniem kamery Canona i Sony dają porównywalnej jakości obraz.

Moim zdaniem NIE

kobra11 napisał:
Sony trzeba zapłacić około 1000zł więcej.
Też uważam że NIE.

Widzisz Ty kochasz Canon-a a ja NIE
Myślę że więcej w tym temacie niewydyskutujemy, zwłaszcza że autor wątku dawno o nim zapomniał :D
 

Sochanus

New member
daleki jestem od pokochania Canona :) nie jestem zbytno zadowolony z HF10... i zgodzę sie z tobą że sony wcale nie jest droższe (co juz napisalem w poprzednim poście)
 

otemek

New member
nie, nie, nie, nie zapomniałem, tylko się trochę pogubiłem. Tyle tutaj tych róznych nazw kamer padło, że nie jest łatwo poruszać się w tym temacie zwłaszcza laikowi. Ale dalej proszę o doradzenie, jeśli jesteście w stanie. Powtórzę pytanie, bo może nie wszyscy zdąrzyli w tym wątku jeszcze doczytać, czy kamera panasonic hdr sd100 albo hdc sd9/5 czy jakoś tak cyferki spełniają te warunki któe wypisałem wyżej? Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
otemek napisał:
... ... czy kamera panasonic hdr sd100 albo hdc sd9/5 czy jakoś tak cyferki spełniają te warunki któe wypisałem wyżej? ... ...

Jeżeli chcesz Panasonic-a to ja Ci nie poradzę, nie lubię obiektywów Leica-i, ale mają one swoich zwolenników. :confused:

Na dzisiaj, ja bym kupił w zależności od budżetu, Sony SR11 lub SR12, raczej SR11. Maja one wbudowany aparat cyfrowy z lampą błyskową o rozdzielczości 10 MPix.:)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam pansonica HS9. Wypróbowany na wakacjach w różnych warunkach oświetleniowych. Jestem z niego bardzo zadowolony. Za przyzwoitą cenę mam bardzo dobry jakościowo, ostry obraz i dźwięk 5.1. Jest umiarkowanie prądożerny. Jeżeli jednak zamierzasz w większości kręcić filmy z imprez rodzinnych, to o nim zapomnij. Wymagane jest dające po oczach oświetlenie sztuczne, żeby to jakoś wyglądało. Tu z pewnością Sony, czy Canon wypada lepiej.

Generalnie to są tu 3 główne wątki o kamerach Panasonica, Sony i Canona. Można sobie poczytać i dokonąć wyboru. Takich pytań troszkę juz padło. Wiadomo, że każdy będzie chwalił swój wybór, bo dokonuje go po rozważeniu różnych warunków. Masz tu też przykładowe filmiki. Poczytaj i dokonaj wyboru. Nie wiem jakimi dysponujesz funduszami, co chcesz kręcić, na jakich nośnikach, co jest dla Ciebie ważne.
 

boyscout1

New member
Witam, wiem że napewno ten temat był już poruszany, ale go nieznalazłem. Jeżeli mam kamerę hd która zapisuje w formacie AVCHD, czy przy pomocy łątwo dostępnych programów można filmy nagrywać na płyty DVD? Tak żeby można było to oglądac na normalnych odtwarzadczach DVD.
 
Do góry