Pomoc w wyborze kamery Hd?

carpov

New member
Witam

Mam już mętlik w głowie. Co sprzedawca, co sklep to inne typy. Totalnie nie wiem "w co" pujść.....a do Świąt coraz bliżej :)

Jak jest faktycznie z HDD jako nośnik? wspólnym mianownikiem wszystkich porad było "tylko nie dysk"

czy jest wiodący producent jeśli chodzi o kamery?
na co zwrócić uwagę?

może podam więcej danych co do zakupu i argumentów które mogłyby wskazać najlepszy wybór:
- kwota ok. 3000-3500
- jeżeli faktycznie HDD jest be.....i wyjdzie że flash jest lepsza opcją....to mam już trochę kart SDHC ...więc zostałbym już przy tej opcji
- filmowanie w słabych warunkach
- lampa błyskowa w trybie foto
- jeśli jest możliwość wpakowania do obudowy podwodnej do 40m (nurkuję) to bedzie to dodatkowy plus

prosze o pomoc
 

michal cryer

New member
miałem ten sam dylemat wybrałem sony xc 505 !!! pamięć wew 32 gb i super obraz w niedoświetlonych pomieszczeniach popatrz na you tube!!
Cena w euro 3318zł
 

OmniModo

New member
Heyo.

Też sporo szukałem, wczytywałem się na forach aż do bólu głowy, a rozwiązanie było proste i leżało tuż przede mną - kamerka SONY CX505 lub 520 albo XR500/520 (lepiej wypasiona, ale ma dysk co nalezy do wad , chociaż pojemność to znowu zaleta)
Wybrałem najtańszy wariant tj. CX505
Miesiąc szukałem za kamerką gdy zmieniałem sprzęt z mojej Panasonic SD na kasetki. Sporo się wczytywałem, a to Canon, a to Panas, tu lepsza optyka, tam barwy, itp pierdółki oraz sratata.
Poszedłem w Sony chociaż do tej pory uważałem, że ta firma za drogo się ceni i sporo sobie liczy za sam znaczek. Ale za namową gości z tego forum i działu SOny wiem teraz, że dobrze zrobiłem, nie żałuję . Cena nie jest powalająca, a nawet optymalna jak na ten standard, natomiast jakość obrazu na 100% wystarczająca.
Obraz na TV LCD powala jakością. Ciemne sceny bez problemu, a drgania praktycznie wyelimowane.

Na dodatek nakręciłem amatorsko sobie dwa wesela, gdy obok byli profesjonaliśći z dużymi kamerami typu SD.
Jeden nakręcił w formacie 4:3 to w ogóle porażka , a drugi 16:9 tylko w jego filmach było coś nie teges....
Na dodatek ciągle na sali włączał wielkie żarówy i unikał ciemnych scen, w których ja sobie kręciłem moim Sony bez trudności.
Później oglądałem płytki DVD stworzone przez tych profesjonalów :)

Aby mieć porównanie celowo pogorszyłem obraz z mojej kamerki do standartu DVD (720x576) i co się okazało ? Że profesjonalna kamerka starego typu ma ładniejsze barwy, takie bardziej naturalne , ale obraz jest mniej wyraźny ! To było bardzo widoczna różnica dla oka przyzwyczajonego do programów i filmów HD :)
Mój film był bardziej wostrzony, taki czysty (klarowny) naprawdę przyjemniej się oglądało na dużym TV. Do tego z kamerki pstrykałem ciągle fotki i w ogóle jest mała . lekka , wręcz idaelana do amatorskich zastosowań.
Od tego momentu z czystym sumieniem polecam SONY'ego , sprawdził się w trudnych warunkach (sztuczne oświetlenie lub przy słabym światłe) .
Do tego stosuję (i polecam) obiektyw szerokokątny
(niekoniecznie Sony, sam mam tańszy, tylko z redukcją)
świetne się sprawdza w pomieszczeniach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie ukazał się nowy model JVC
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-HM400EU&catid=100047
215968_gz-hm400_cl.jpg

Kamera Full HD na kartę pamięci oferująca nagrywanie wysokiej jakości obrazów. Intuicyjna obsługa oraz wysokiej klasy jakość wykonania. Flagowy model z linii Everio 2009.

przy Twoim zapotrzebowaniu będzie rewelacja.
 

slimak

New member
Bez reklam
JVC GZ-HM400 niestety jest bardzo mało uniwersalną kamerą. Przy filmowaniu w bardzo pochmurny dzień może już wymagać doświetlenia planu zdjęciowego. ;-)

Ale w lepszych warunkach oświetleniowych….

JVC………..................…..Sony xr500

JVC_GZ-HM400_3000_lux_auto_noise_crop.jpg
Sony_HDR-XR520V_3000_lux_auto_noise_crop.jpg


1000x650 linii...............650x700 linii
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Będziesz musiał niestety zapłacić dużo więcej za obudowę do nurkowania na 40m :D
Od głębokości 10m to trzeba zainwestować w jakieś światełka bo inaczej wszystko niebieskie będzie :rolleyes:

Ważne jest też sterowanie wyprowadzone na zewnątrz - tu najpopularniejszy jest LANC Sony.
No i przydałby się zewnętrzny monitor do podglądu.

Na 40m to musi być drogo - cena kamerki nie jest aż tak krytyczna

ps

a Kiki to taki sam sprzedawca jak każdy inny więc nie zwracaj na niego uwagi
 

Shinzon

New member
slimak napisał:
Ale w lepszych warunkach oświetleniowych…

To jest właśnie cała magia forum, że możliwe jest tyle różnych spojrzeń. Ja od siebie dodam tylko, że nie mogę się nacieszyć z przetwornika CMOS Exmor R jaki firma SONY wprowadziała w swoich modelach XR500/520 i CX500/520. Nareszcie w słabym świetle jest czysty obraz. Miałem już tak dosyć tego ziarna ...

JVC_GZ-HM400_60_lux_auto_noise_crop.jpg


... i z SONY XR500 nareszcie się od niego uwolniłem :smile: :smile: :smile:
 
Ostatnia edycja:

carpov

New member
viValdi napisał:
Będziesz musiał niestety zapłacić dużo więcej za obudowę do nurkowania na 40m :D
Od głębokości 10m to trzeba zainwestować w jakieś światełka bo inaczej wszystko niebieskie będzie :rolleyes:

Focę pod wodą nie od dziś ...więc rewelacji mi nie podałeś :)
BTW 40m to raczej standard jeśli chodzi o obudowy, a ceny no cóż...wcale nie będą wyższe od samej kamery czy aparatu, nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy kupują takie rzeczy "na sezon" ....a potem oddają za bezcen...wiem bo sam nabyłem ikelita do nikusia D80 :)

no ale wracając do tematu........sprawdziłem cx'a na innych forach (chciałem w ten sposób wyeliminować potencjalnych fanów marki sony - typując ja w ciemno niezależnie od produktu) i wychodzi że Mikołaj właśnie tą kamerkę przyniesie w tym roku. Nadmienię, że możliwość użycia obudowy to miał być dodatkowy plus ...a nie główny argument.

Dziś idę wziąć jeszcze do ręki to "cudo" (znalazłem sklepik) i podejmę ostateczną decyzję co do zakupu.
 

michal cryer

New member
Carpov - powiem tak mam już to cacko i co do kamery miałem te same wątpliwości - najbardziej mi podchodzila jvc 900 taka mała. Ale fakt - dużo jednak się filmuję w pomieszczeniach i to co dzisiaj widziałem na moim panasonicu 46 plazma full hd po podłączeniu kamerki to żyletka. Filmowanie wieczorkiem w ciemnej kuchni bez zapalania wszystkich światełek - taki półmrok - super prawie zero smurzenia!!! Co do zdjęć myślałem że będzie lepiej w domu w ciemnych pomieszczeniach jest różnie.
Zaczynam się bawić dopiero ale to co zobaczyłem na początek potwierdziło mnie że ludzie na tym forum nie piszą bzdur szczególni shinzon - Dzięki za wyczerpujące info - tu wybrałem jakiś rok temu z kawałkiem moją plazmę i teraz kamerę !!! Kamerka przyszła kurierem w 24 h i oto chodzi!!!
 

cygan

Member
Mam CX105. Niestety słabo radzi sobie ze światłem, wiadomo, rozmiar matrycy. W pomieszczeniach jak zmierzcha powinno się włączyć wszystkie dostepne światła :) W tej klasie cenowej (ok.1800) nie ma konkurencji chyba. Super jakość, nawet przy nagrywaniu przy mniejszym bitrate. Pomijając nawet to, że nie mam tv fullHD. 2,5 metra od tv i tak różnicy bym nie zobaczył. Trochę zgrzytam zębami w ciemnych ujęciach(ziarno!) ale jest to mniej niż pare % wszystkich scen :) Stabilizacja elektroniczna o dziwo swietnie sobie radzi. Polecam w tym przedziale cenowym z jednym poważnym minusem o którym pisałem. Dla wielu nie do przyjecia.
 

carpov

New member
No więc dziękuję za wszelka pomoc .....przydała się ...choć zaznaczam opini zasięgałem również na innych forach.....

wybór padł na CX520VE...i nie żałuję :)


teraz tylko pozostaje przeprawić się przez tematy import, edycja i archiwizacja materiału...heh

Pozdrawiam
 
Do góry