pomoc w wyborze HD playera

rewolF

New member
Mam kilka wymogow co do wyboru HD playera, pierwszy i moze najwazniejszy, ktory sprawi, ze pozostale punkty sa nieistotne

- mam w tym momencie telewizor kineskopowy (wejście euro, oraz AV3 - 3 okragle wejscia, zolte, biale czerwone). Z powodu finansow, bede mogl go wymienic dopiero w przyszlym roku, ale juz teraz moglbym sobie pozwolic na zakup hd playera, z mysla o przyszlosci i terazniejszosci. Moje wymagania sa nastepujace:

- zeby byla mozliwosc podlaczenia tego hd playera do mojego telewizora (czy da sie to zrobic, nie tylko poprzez wyjscie euro, czy da sie podlaczyc takiego Xtreamera?)
- obuslugiwal wszystkie najpopularniejsze formaty (.mkv itp)
- w przyszlosci jak zakupie tv HD, zebym nie plul sobie w brode, ze moglem poczekac bo teraz ten player nie spelnia wszystkich wymagan,
- czytalem cos o dzwieku, przy tanszych modelach nie ma obslugi dzwieku w formacie DTS, czyli rozumiem w wypadku kiedy mialbym kino domowe, nie mogl bym z pelni tego wykorzystac?

Na chwilę obecną znalazłem dwa modele, ktore spelnialy by poczesci te wymagania, bo posiadaja wyjscia euro, ale czy zainwestowane w ten sposob pieniadze nie zostana troche wyrzucone w bloto, majac na uwadze te moje wymagania?
- WIWA HD-100
- Not Only TV LV6TMPVR4

I ostatnie pytania - jezeli posiadam Pendrive 8GB, to czy filmy odtwarzane z tego rodzaju nosnika przycinaja czy plynnosc obrazu jest taka jak np z dyskow twardych?
 

legómina

Member
Netgear EVA 9100 ma Eurozłącze, DTS passthrough - po podłączeniu do kina domowego kino będzie przetwarzało dźwięk DTS a netgear obraz.
 

pkomp

New member
Każdy z opisywanych odtwarzaczy na forum zapewni co chcesz prócz tych wymienionych wyżej....nie śmieć kolejnym durnym tematem lenia tylko zajrzyj do tego co jest
euro nie ma praktycznie żaden bo szkoda na to złącze miejsca(marne zresztą)

są z composite(podstawowy) svideo(lepiej - parametry jak euro) i component(najlepiej z analogu)
kazdy ma także hdmi
 

rewolF

New member
Przejrzałem sporo tematów wcześniej i nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś podłączał odtwarzacz HD do telewizora kineskopowego, dlatego moje pytanie, czy takiego Xtreamera, WD HD, ASUS playera mogę podłączyć pod telewizor kineskopowy, jeżeli tak, to po jakim kablu?
 

misio01

New member
Wg mnie najwygodniej jednak Eurozłączem - przesyła dźwięk i obraz. S-video (który występuje w moim kineskopowcu Sonego) przesyła tylko obraz, jest jeszcze komponent, obraz jest jednak kiepskiej jakości, oraz composit - najlepsza jakość, przesyłanie tylko obrazu.

Wszystkie te złącza posiada polecany przeze mnie Netgear eva 9100 (wiem, bo sam posiadam podpiętego do kineskopa Sony przez eurozłącze). Dodatkowo jest oczywiście HDMI w przypadku gdybym z czasem wymienił telewizor na coś płaskiego.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wg mnie najwygodniej jednak Eurozłączem - przesyła dźwięk i obraz. S-video (który występuje w moim kineskopowcu Sonego) przesyła tylko obraz, jest jeszcze komponent, obraz jest jednak kiepskiej jakości, oraz composit - najlepsza jakość, przesyłanie tylko obrazu.


Oj! Chyba chyba mocna pomyłka w tym opisie!
 
Ostatnia edycja:

misio01

New member
Oj! Chyba chyba mocna pomyłka w tym opisie!
Faktycznie, przepraszam za błąd.
Wyjście composite jest najsłabsze - wszystko leci jednym kablem (oprócz dźwięku oczywiście) max 720 × 576i @ 50

Wyjście component mimo, że analogowe, potrafi przesłać obraz FullHD 1920 × 1080 @ 60 (i lub p), wciąż jednak sam dźwięk.

Eurozłącze potrafi przesłać dźwięk i obraz, jakość obrazu max 720 x 576i @ 50 (dla kineskopa wystarczy). Obraz porównywalny z s-video.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Przejrzałem sporo tematów wcześniej i nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś podłączał odtwarzacz HD do telewizora kineskopowego, dlatego moje pytanie, czy takiego Xtreamera, WD HD, ASUS playera mogę podłączyć pod telewizor kineskopowy, jeżeli tak, to po jakim kablu?

W takim przypadku możesz użyć przejściówki euro=>composite lub euro=>component i nie szukać modelu który ma złącze euro. Wtedy masz większy wybór.
 

Levv

Member
nie potrzebna Ci żadna przejściówka, ważne czy Twój TV obsługuje komponent. Podłącz HD Player-a przez EURO => EURO do telewizora i w telewizorze przełącz na komponent (w odtwarzaczu może też przełącz na komponent, nie wiem mam inny)i powinien pojawić się obraz z odtwarzacza. Kabel EURO musi być tzn pełny. Ja mam tak podłączony jeden z tuner sat i rewelacyjnie wygląda np HBO HD na kineskopie. :):)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Z opisu wynika że TV nie posiada złącza component cyt:"(wejście euro, oraz AV3 - 3 okrągłe wejścia, żółte, białe i czerwone)". Szukanie HD Playera z euro mocno ogranicza wybór.
 

pkomp

New member
ta niektórzy to takie bzdury wypisują że szok

kolego kup któryś z wyjściem component lub svhs i nie kombinuj - do tego kabel z tych dwóch na euro i już(chociaż svhs twój tv powinien mieć)
 

Levv

Member
kolego najpierw sprawdź to co masz , a potem dopiero kup przejściówkę o ile to będzie konieczne czy potrzebne. I jeszcze jedno jak włączysz odtwarzacz to może się sam włączyć TV na odpowiednim AV , a jak wyłączysz odtwarzacz to TV też się wyłączy. Ale to też zależy Twojego TV, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

ta niektórzy to takie bzdury wypisują że szok

kolego ja mam tak naprawdę podłączone, tu masz linka z opisem EURO. I to nie są żadne bzdury.

Elektronika - wtyki i gniazda w sprzęcie audio-video
 
Ostatnia edycja:

Levv

Member
kolego a ty się najpierw dowiedz co to jest component bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.....

kolego poleciałem sprawdzić co tam mam naustawiane na tym EURO i muszę Tobie przyznać rację, Ja po prostu pomyliłem RGB z component.
Na usprawiedliwienie dodam że component jest pochodną RGB, ale to nie to samo.
I przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.
 

rewolF

New member
Reasumując jeżeli chce zakupic odtwarzacz HD na razie do telewizora kineskopowego to tylko z wyjsciem euro, poniewaz inaczej jakosc obrazu poprzez component bedzie tragiczna.

W takim razie czy oprocz wczesniej wymienionych modeli (WIWA HD-100 oraz Not Only TV) warto zwrocic uwage na jakis inny model, czy sa mozecie cos jeszcze zaproponoac? (chyba sie zdecyduje, poniewaz dodatkowo mają wbudowane dekodery do odbioru naziemnej tv a w moich okolicach do 31 grudnia ma byc ona uruchomiona).
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie czytaj tych bzdur które Ci wypisano. Może kompozyt to syf, ale Euro to nie takie same gówno!!!
Róznica pomiędzy Euro i kompozytem jest w tym temacie pomijalnie niezauważalna, różnica to jest w porównaniu do HDMI i wysokich rozdzielczości. Na dzień dzisiejszy olej zupełnie temat, jeżeli chcesz odtwarzacz to kup Asusa, Arivę lub WD, jak zmienisz TV będziesz miał super, a wyjście |Euro zostaw dla małp sprzed epoki lodowcowej.
Dle ułatwienia kompozyt to taki jeden czincz, komponent to 3 tylko do obrazu, ale przy CRT to i tak pikuś, Pan Pikuś.
Aby połączyć z Euro kopisz kabel Euro-3czincz (jeden obraz i dwa dźwięk stereo).
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Albo jednak przemęcz się(masz chyba jakieś dvd z divx) , aż będziesz mógł już kupić płaskiego- te playerki szybkawo ewoluują i wtedy może znajdziesz już coś ciekawszego lub w lepszej cenie.
 
Do góry