Pomoc w wyborze: CD + gramofon

Stachu18

New member
Witam,

Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu.

Posiadam Denon'a AVR-X3100W i Dali ZENSOR 7. Mam moją małą kolekcję płyt CD i chciałbym mieć możliwość odsłuchu ich, oraz przymierzam się nad zakupem gramofonu na start. Czy iść dalej z tą samą markę?

Zastanawiam się nad:
- Denon DCD-720AE
- Denon DP-300F

Niestety jeśli chodzi o tego typu sprzęt to nie mam zielonego pojęcia.

Jeśli chodzi o odtwarzacz CD, czy występują "zmieniarki" taka jak w samochodach oraz czy jest sens się za nimi oglądać. Niestety jestem leniwy i lubię mieć 3-4 płyty między którymi mogę przeskakiwać przy pomocy pilota.

Odnośnie gramofonu. AVR-X3100W nie ma wejście Phono. W takim razie jak najlepiej podłączyć? Czy będzie trzeba zakupić dodatkowo przedwzmacniacz gramofonowy?

Czy jest sens bawić się w odsłuchy tak samo jak w przypadku wyboru amplitunera i głośników?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Garos

New member
Jeśli chodzi o gramofon to przez ostatnie trzy miesiące sporo czytałem na ten temat ponieważ się przymierzałem do zakupu i kupiłem Rega RP1, gramofon który ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników oraz który zdobył dużo nagród. Wizualnie jest bardzo prosty ponieważ zainwestowano w lepsze wyposażenie, na tym się skupili producenci, co jest jeszcze ważne wykonano go w Anglii a nie w Chinach. Pamiętaj, że do gramofonu warto też dokupić pre-ampa a w Twoim przypadku trzeba.

Napisałeś, że jesteś leniwy to nie wiem czy jest sens kupować gramofon skoro chcesz CD ze zmieniarką ;) , może lepiej kup szafę grającą :p
A na odsłuchy zawsze warto jechać :)

Gramofon Rega RP1

Jakość wykonania, niezawodność i łatwość obsługi tworzą produkt, który dostarczy wielu muzycznych przyjemności. Pominięcie wielu, zwykle stosowanych zabiegów, pozwoliło na skoncentrowanie kosztów wytworzenia na kilku częściach wysokiej jakości, niezbędnych do dokładnego odtwarzania płyt. Wykorzystanie ręcznej zmiany prędkości, zamiast automatycznej, wyeliminowało niedokładności prędkości obrotowej i zmniejszyło zużycie paska napędowego. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostały wykorzystane w innych elementach gramofonu, między innymi na nowe, ręcznie montowane ramię RB101, precyzyjne łożysko główne, talerz z żywicy fenolowej i wysokiej jakości silnik, generujący znikome drgania, który normalnie zostałby wykorzystany dopiero w gramofonach kosztujących dwa, lub trzy razy więcej. Minimalistyczny design Regi RP1 oraz wykorzystanie elementów o wyjątkowo wysokiej jakości zapewnią bezproblemową eksploatację gramofonu przez wiele lat.

Specyfikacja techniczna:
- Nowe ramię gramofonowe: RB101
- Wkładka: Rega Carbon (ustawiona fabrycznie)
- Precyzyjne mechanizmy ramienia i zespołu napędowego
- Wysokiej jakości silnik o niskich wibracjach
- Poprawiona stabilność prowadzenia płyty dzięki nowemu talerzowi z żywicy fenolowej
- Możliwość rozbudowy poprzez zestaw upgrade, silnik 24V oraz zasilacz TT-PSU z kondycjonerem energii

Nagrody i recenzje:
- What Hi-Fi? Sound and Vision | Awards 2011 Nagroda: Produkt Roku 2011 w kategorii Gramofony do 2000zł
- What Hi-Fi? Sound and Vision | Awards 2010 Nagroda: Produkt Roku 2010 w kategorii Gramofony do 1500zł
- Plus X Award Nagroda: Plus X Award w kategorii High Quality Nagroda: Plus X Award w kategorii Design
- HI-FI CHOICE 11/2010 Edycja polska Recenzja: Gramofon Rega RP1 - Styl Regi, a cena niższa
- td trenddokument 4-5/2011 Recenzja: Turnaround . Rega RP1 – Minimalismus für Analogfans
- Stereo 3/2011 Recenzja: Reife Leistung
- Hi-Fi Test TV Video 2/2011 Recenzja: Rega RP1 - Nummer 1 lebt
- Audio 2/2011 Recenzja: Einstecken und Auflegen - Rega RP1 im Test
- FairAudio 4/2011 Recenzja: Brettspiele . Rega RP1 Plattenspieler
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gramofon REGA jest manualem ,zresztą jak wszystkie modele tego producenta ,więc nie jest to gramofon dla ludzi leniwych
W przypadku modelu RP1 znacznym ograniczeniem jest wkładka dla poważniejszych odsłuchów potrzebna jest kolejna inwestycja finansowa

Gramofn Denon DP-300F jest pełnym automatem zapewniającym przyzwoitą jakość dźwięku szczególnie dla osób które zaczynają przygodę z winylem .Dodatkową zaletą jest wbudowany pream co oznacza ,że można go podłączyć do każdego amplitunera/wzmacniacza
Świetną alternatywą dla tego gramofonu jest TEAC TN 300 który dodatkowo umożliwia zgrywanie płyt winylowych

Odnośnie odtwarzaczy CD jakość pojedynczego jest zawsze lepsza niż w przypadku zmieniarek ,więc jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku lepiej kupić klasyczny kompakt .Tutaj znowu świetną alternatywą jest odtwarzacz sieciowy np .Onkyo C-N 7050 który oferują naprawdę dobrą jakość dźwięku
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego Stachu18 jak nie chce Ci się zmieniać płyt cd i chcesz zmieniarkę to może lepiej odpuścić gramofon? :) To urządzenie nie jest dla wygodnych i leniwych :) Kupisz Sobie wydaje dwupłytowe gdzie na stronie są 2-3 kawałki i kto podejdzie i przerzuci płytę na drugą stronę? Do tego dochodzi czyszczenie płyt.

Jeśli jednak nadal chcesz gramofon to polecam też do rozważenia Pro-Ject Debut Carbon z przyzwoitą wkładką 2M RED. Jednak jest to pełen manual i do niego będzie potrzeby pre gramofonowe.
 

Stachu18

New member
Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem,

doszedłem do wniosku, że zmieniarka odpada i będzie trzeba z leniem walczyć :)

Pawel_Sz85
Mógłbyś mi mniej więcej przybliżyć koszt takiego zestawu jaki poleciłeś. Bo ma się rozumieć osobno kupuje się gramofon, osobno wkładkę i jeszcze dodatkowo pre gramofonowe.

Zastanawiam się jeszcze nad odtwarzaczem CD, bo obecnie działam na sprzętach Mac i z Denonem jest ten +, że jest AirPlay, ale czy przy tego typu rozwiązaniach nie traci się na jakości?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku gramofonu Pro-Ject nie trzeba kupować wkładki bowiem na wyposażeniu jest Ofrotfon 2M Red - to niezła wkładka ,trzeba tylko dokupić preamp ceny są różne ,są nawet preampy ze stopniem lampowym
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak napisał Przemek. Ta wkładka jest zamontowana w standardzie. Cena detal za ten gramofon to 1680zł. Pre ja używam Cambridge Audio Azur 551P (500zł) . Ciut tańszy jest Pro-Ject Phono Box (445zł). Ja kupowałem u blackninja. Ma dobre ceny, podpytać.
 
Do góry