Pomoc w wyborze amplitunera.

grekon

New member
Jako, że jestem nowy na forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i jednocześnie prosić o pomoc w wybraniu amplitunera. Amplituner będzie wykorzystywany wyłącznie do Kina, wcześniej miałem już kilka Ampli (Denon AVR 2106, Harman Kardon AVR 137 oraz Denon AVR 2310). Rok temu sprzedałem AVR 2310 oraz kolumny i postanowiłem słuchać muzyki i oglądać filmy w stereo na Pioneer SA 8500 II, dźwięk w muzyce rewelacja jednak odczuwam lekki niedosyt przy filmach. Teraz chciałbym ponownie kupić amplituner a później kolumny do niego, zastanawiam się czy lepiej kupić coś nowego (Denon AVR 2113 lub Pioneer VSX 922) lub coś używanego (Harman Kardon AVR 255 lub Onkyo TX-SR 805).
Chciałbym skoncentrować się tylko na tych czterech modelach, gdyż mogę je dostać od ręki w niżej wymienionych cenach:
Denon AVR 2113 - około 1330zł (nowy)
Pioneer VSX 922 - około 1159zł (nowy)
Harman Kardon AVR 255 - około 1045zł (używany stan idealny)
Onkyo TX-SR 805 - około 800zł (używany, jedna mała ryska)
Na razie nie zastanawiałem się nad kolumnami, wybiorę je po zakupie amplitunera.
Pokój w którym będzie grać amplituner ma około 18m2.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Skad ty masz takie amplitunery w tych cenach, jeszcze nowe? Z podanych bralbym 2113, zawsze to przyszlosciowy wybor, wszystko co potrzebne jest na pokladzie.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Z tych co podałes onkyo 805 niszczy resztę.Jezeli jest w dobrym stanie,i z pewnego źródła, to bym brał bez zastanowienia,bo cena śmieszna:).Oczywiscie, jezeli zależy ci na nowinkach typu 3d,usb,arc,hdmi 1.4 ,to tak jak pisał kolega,kup denona.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
Przede wszystkim chodzi mi o jakość dźwięku, mam tv 3d ale jakoś mnie to nie przekonuje, radio internetowe oraz usb mam w odtwarzaczu blu ray jak i w tv.
 

grekon

New member
Pomysł dobry tylko ta waga mnie przeraża, jakiś taki słaby jestem... wczoraj grałem na konsoli (z kinect) w boks i chyba mam zakwasy :). Głośniki będą tylko do kina, do muzyki mam 40-to letnie wzmacniacz i gramofon Pioneer'a. Może jakieś propozycje, tak żeby obeszło się bez odsłuchu?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Jezeli tylko do kina ,to polecam podstawkowce x5+sub.U mnie monitorki stoją na podłogówkach od zestawu stereo,wygląda to świetnie nie trzeba uchwytów i zajmuje mniej miejsca.Musiałbyś podać kwotę i wielkość pomieszczenia.Odsłuch to podstawa,bo mi moglo sie podobać ,a tobie już niekoniecznie.Przerabiałem już kiedyś zakupy w ciemno i zazwyczaj było źle.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
Pomieszczenie ma około 18m2, a co do kasy to sam nie wiem tak około 1000 na fronty, 500 centralny no i tył by się przydał. Myślę że tak około 2000 zł, 2500 zł.
Zastanawiam się nad centralnym Roth Audio Oli C2 lub Q Acoustics 2000c.
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Wszystkie głosniki powinny byc z tej samej serii,a najlepiej takie same ze względu na brzmienie,kazde kolumny brzmia inaczej dlatego nie powinno sie kompletowac z róznych zestawów.Onkyo 875 ma dynamiczne i rozjasnione brzmienie,dlatego kolumny musza byc brzmieniowo ocieplone zeby dzwiek nie draznił słuchacza(tu kłania sie odsłuch:)).Roth oli dobrze zgrywaja sie z onkyo do tego oferuja swietną jakośc w stosunku do ceny.Tu masz cały set Roth Audio Oli 3010 Oli3010 - autoryzowany dealer - 5 lat gw - FUSIC - Salon Audio Wrocław - Hi-Fi, Hi-End oraz systemy wielokanałowe - od projektu do realizacji dobre tez bedą te TANNOY MERCURY V4-VC-V1 - DOSTAWA I SŁUCHAWKI GRATIS !!! - Mega Hz - Systemy Audio Video niestety ceny powyzej zakładanej.Z tańszych masz tonsil maestro 180 set, koda k 5200.
 
Ostatnia edycja:

grekon

New member
Chyba kupię ten zestaw Roth'a tym bardziej, że mogę go skompletować za około równowartość 1800zł. Jeszcze jedno pytanie, co lepiej wziąć Roth Oli30 czy Oli20 + sub?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Hmm.. oli 30 to kolumna podłogowa która teoretycznie nie jest ci potrzebna,bo do stereo masz osobny zestaw.Do kina potrzebny jest tylko wyższy zakres pasma które oferuje już oli 20,a niskimi tonami zajmuje się sub.Możesz jeszcze zobaczyć monitor audio mr2 w podobnej cenie,to trochę większe monitory ktore moga wypaść lepiej.
 

grekon

New member
Ostatecznie w moim salonie zagościły Monitor Audio BX2, grają naprawdę bardzo przyjemnie. Dziękuje bardzo za pomoc.
 

grekon

New member
Witam po długiej przerwie, BX2 sprawują się bardzo dobrze ale przyszła pora na zmianę. Co sądzicie oTannoy Revolution DC6 T? Będą one grały z Onkyo 875 lub z wzmacniaczem Pioneer SA 8500II do którego podłącze amplituner.
 
Do góry