Pomoc w wyborze amplitunera.

daniel.tymek

New member
Witam. Zamierzam sie do kupna kina domowego. Jeśli chodzi o kolumny to padło na Jamo S506. Jaki amplituner byście polecali. Budżet na ampli 1000-1200zł.A wieć do wyboru jest:
1.DENON AVR-1513
2.DENON AVR-1312
3.ONKYO TX-SR 309
4.ONKYO HT-R548
5.ONKYO TX-SR313
6.ONKYO TX-SR 506
7.Pioneer VSX-422
8.Yamaha RX-V373

Po paru odpowiedziach ponoć najlepszy będzie DENON AVR-1513 Prawda?
 

daniel.tymek

New member
No wiadomo chodzi mi o ta kategorie cenową:) Moze to nie klasa premium ale budżet okrojony a w czymś przebrać trzeba. Czy jescze pare osób może potwierdzić wyższość tego Denona nad resztą^^
Wyczytałem gdzies że ten Denon nie ma czegoś takiego jak mikrofon kalibracyjny. Czy to bardzo przeszkadza i jest niezbędne?
 
Ostatnia edycja:

JanekM

New member
Wyczytałem gdzies że ten Denon nie ma czegoś takiego jak mikrofon kalibracyjny. Czy to bardzo przeszkadza i jest niezbędne?

Denony wymienone przez Ciebie takiego mikrofonu nie mają, bo nie mają też systemu automatycznej kalibracji. Ale ma "takie coś" Marantz NR 1402, który właściwie mieści się w budżecie zakładanym przez Ciebie, a przez wielu kolegów tu na forum oceniany jeszcze wyżej niż denon jeśli chodzi o tzw. muzykalność, więc może też warto go wziąć pod uwagę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli Denon, to dobrym wyborem jest zeszłoroczny model 1612. Zaledwie 300zł droższy na Allegro, ale pogadaj z Blackninja bo może jeszcze bedą mieli starsze modele w dobrej cenie. Jak już brać to lepiej dołożyć ale żeby była automatyczna kalibracja, bo przydatna rzecz.
 
Do góry