Pomoc w wyborze ampli av do Jamo s606 HCS3

Maciej_S85

New member
Jeśli faktycznie nie masz możliwości nigdzie odsluch, a szkoda to najbezpieczniej jest brać chyba Denona. Mam HK ale Marantze tez mi sie podobają, najfajniejsze było by mieć 2 i tylko przełączać na który ma sie dziś ochotę :).
Po za tym jeśli słuchasz muzy w stereo to na forum jest opinia, ze Yanaha w stereo nie jest najmocniejszą.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no Yamaha w stereo nie jest za dobra ale nie na samym końcu. Najbardziej muzykalny jest marantz i H/K. Maciej S85 po co mieć dwa i bawić się w przepinanie heh, skoro w kinie wszystkie ampli grają na tym samym poziomie a różnice są tylko w stereo. Zamiast nieć dwa ampli to wystarczy ampli obojętnie które i wzmak stereo gdzie żaden ampli nawet w 50% nie zagra tak jak wzmak:)
 

Maciej_S85

New member
No pewnie jest tak jak piszesz. Kupiłem ampli ale 90% czasu to tylko muza stereo i chyba dokupie wzmak. Mówisz ze poprawie sobie? Kolumny to JBL Studio 180.
Kupowałem ampli z myślą 50 muza 50 filmy ale zrobiło sie 90 muza, 10 filmy. Jak mam obejrzeć film a puścić muze to w większości muza leci :).
 
Ostatnia edycja:

Boylers

Member
Czyli widzę, że Jamo + Yamaha to nie jest dobre zestawienie... no szkoda.
Na placu boju pozostaje więc najprawdopodobniej Denon x2000, Harman avr270 i... sam nie wiem co by jeszcze można rozważyć. Może Onkyo 626? Sony DN1040?
 

collider

New member
Bez reklam
923 to bardzo dobry amplituner i bardzo niedoceniany tu na forum owladnietym przez wyznawcow innych marek :).
 

Boylers

Member
Niby czytam, że Pioneer to klasa niższa niż Yamaha, ale jednocześnie Yamaha nie pasuje do posiadanych przeze mnie głośników, więc z bólem serca muszę ją odrzucić. Za Pioneerem (przynajmniej modelem 923) przemawia cena. Była by to chyba najtańsza opcja i to chyba całkiem dobrze wyposażona. Niestety nie wiem jak się będzie komponować z moimi głośnikami.
O Onkyo naczytałem się, że mocno awaryjne, więc nie będę ryzykował, poza tym podobno najsłabsze w stereo i chociaż do tej pory raczej muzyki nie słuchałem z amplitunera, to może to ulec zmianie.
W grze cały czas jest jeszcze Denon x2000, który nie powiem kusi :) Po wszystkich opiniach itp Denon jawi mi się jako taki rozsądny wybór, ale bez jakiejś dodatkowej dawki "ekscytacji" ;)
No i na placu boju jest jeszcze Harman 270. Troszkę drogi, ale być może warty swojej ceny. Teoretycznie najlepsze dźwiękowe uzupełnienie głośników Jamo, ale jednak nie bez negatywnych opinii na internecie.
Marantz w mojej kategorii cenowej raczej nie oferuje nic ciekawego, 5007 niestety za drogie, a 1604 chyba jednak za słabe.

I nadal jestem w kropce co tu wybrać...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy Onkyo jest jakieś awaryjne, to nie zauważyłem. Na pewno nie więcej niż Denony czy HK. Osobiście jak dla mnie najmniej awaryjne są Yamahy i Marantze, a przynajmniej najmniej czytałem o zaistniałych problemach u tych producentów.
 

Boylers

Member
Co do Onkyo to takie odniosłem wrażenie czytając różne fora. Wyjątkowo często na tle konkurencji ktoś na coś narzekał, szczególnie podobno porty hdmi są awaryjne... Poza tym jak pisałem, fajnie jak by stereo też było na przyzwoitym poziomie, tak na wszelki wypadek :)

Więc na ten moment bój toczy się głównie między Denon x2000, HK avr270 i Pioneer vsx-923 (ale wciąż jestem otwarty na inne propozycje).
Co do HK to szkoda, że wcześniej nie zainteresowałem się tematem, bo 25 stycznia model avr270 był na iBoodzie za 1700zł... Ale pomimo tak dobrej ceny wiele osób odradzało na forum iBooda ten amplituner, trochę to daje do myślenia...
 

Boylers

Member
Klamka zapadła, decyzja podjęta i wprowadzona w życie.
W dniu wczorajszym pojeździłem trochę po sklepach rtv by ułatwić sobie podjęcie decyzji. Niestety na odsłuchy nie mogłem liczyć (media markt, euro rtv, media expert i lokalny sklep nie dały takiej możliwości) ale wyjazd nie był taki całkiem bezowocny. Przekonałem się, że Harman 270 jest śmiesznie lekki, a zawsze miałem wrażenie, że w tego typu sprzętach waga to jakiś minimalny wyznacznik jakości. Ale nie da się ukryć, że pod względem wizualnym mi się podobał. Denon x2000 okazał się po prostu brzydki, krzywe plastiki na przedzie po prostu odpychały. Marantze urzekły mnie swoim wykonaniem i "dizajnem" ale to jednak nie ta liga cenowa. Tak więc wybór padł na bardzo dobrze wizualnie wyglądającego, w dobrej cenie (1700zł z drobnym hakiem), z bardzo dobrym wyposażeniem i mimo wszystko mającego dobre opinie na necie Pioneera VSX-923 w kolorze srebrnym :) I póki co jestem bardzo zadowolony. Nie ma się do czego przyczepić, gra jak dla mnie super. Przeraża mnie tylko mnogość opcji i brak polskiej instrukcji, która pomogła by mi przebrnąć przez to.
 

Boylers

Member
Jest instrukcja po angielsku więc od biedy da radę, ale będę pisał do Pioneera, bo z tego co się orientuję to w Polsce jest obowiązek dodawania polskiej instrukcji.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no pewnie skoro jest z polskiej dystrybucji to musi być polska instrukcja, bo zazwyczaj jak nie ma polskiej instrukcji to nie jest z polskiej dystrybucji i wtedy problem z gwarancją :p
 

Boylers

Member
O to, że nie jest z polskiej dystrybucji się raczej nie martwię. Nawet na stronie Pioneera nie ma polskiej instrukcji do tego modelu...
A rejestracja produktu przeszła bezproblemowo.

Edit:
Haha, okazało się, że jest instrukcja :D Nie zwróciłem uwagi, że była na brzegu pudełka a nie w środku... ;) ślepy jestem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry