Pomoc w wyborze-amp+gł

filip_efes

New member
Ze wzgledu na to, że to mój pierwszy temat, witam wszystkich :)

Temat założyłem w tym dziale, ponieważ najbardziej chciałem poradzić się w wyborze głośników, ale jescze o kilka innych rzeczy sie spytać.

Głośniki na razie chciałem kupić frontowe, nie wiem czy pozniej bede rozszerzał zestaw, ale dobrze by było gdyby istniała taka możliwośc ;)

Nie mam amplitunera, ale mam zamiar kupić Onkyo TX-NR807. Jeśli macie inne propozycje to chetnie je przeczytam.
Głośniki (myslalem o takich) : Monitor Audio BR6
Klipsch Synergy F3
ktore byście polecili? oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

Przeznaczenie:
Muzyka-45%
Filmy-35%
Gry (PS3)-20%

Oczywiście mam świadomość, że wszystkiego trzeba wysłuchać. Będę to robił, ale najpierw chce wiedzieć co w ogole słuchać ;D

Jeszcze jedna rzecz. Zależy mi na dobrej muzyce jak i na w miare dobrych efektach filmowych ;)
Wiem, że do muzyki to najlepiej wzmacniacz stereo. Stad chciałem się zapytać czy do tego amplitunera da się spokojnie podlaczyć wzmacniacz? I jeśli tak to jaki, bo w tym temacie jestem zupełnie zielony :) A może w niedługim czasie zakupiłbym także wzmacniacz.
Budżet:
Amplituner- do 3000zł
Głośniki- 2000zł
Wzmacniacz-do ustalenia, ale nie straszliwie drogi.
Oczywiście ceny sa tak +/-

Za każda udzieloną radę bardzo dziękuję :)
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
A po kiego diabła chcesz podłączać wzmacniacz do amplitunera, jaki ma to sens ? :smile:
Żródło dżwięku podłączasz albo do ampli albo do wzmaka. Aha i jeszcze jedno: o wiele lepiej zrobisz gdy to na ampli przeznaczysz te 2 tysie a na kolumny 3 tysie. To właśnie na głośniki powinno się przeznaczać więcej pieniędzy niż na wzmaka/ampli.
 
Ostatnia edycja:

filip_efes

New member
Faktycznie masz racje, troche o tym nie pomyslalem ;) wiec ze wzmacniacza zrezygnuje.
A co bys zaproponowal w takim przedziale cenowym, ktory napisales?
 

Picuszek

New member
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Podłączanie wzmacniacza stereo do ampli do kina ma sens. Muzyka będzie lepiej brzmiała na wzmaku stero. Ampli musi mieć wyście pre-out, a wzmacniacz z pre-in. Kolumny frontowe do wzmacniacza, a resztę kolumn kina do ampli, ale jeśli na razie nie planujesz kupna centralnego i efektowych to nie ma sensu inwestowanie. Zresztą może się okazać że będzie Ci pasować dźwięk z ampli do kina a wtedy szkoda kasy na dodatkowy wzmacniacz.

chyba nic nie namieszałem ;]
Pozdrawiam
 

filip_efes

New member
Podłączanie wzmacniacza stereo do ampli do kina ma sens. Muzyka będzie lepiej brzmiała na wzmaku stero. Ampli musi mieć wyście pre-out, a wzmacniacz z pre-in. Kolumny frontowe do wzmacniacza, a resztę kolumn kina do ampli, ale jeśli na razie nie planujesz kupna centralnego i efektowych to nie ma sensu inwestowanie. Zresztą może się okazać że będzie Ci pasować dźwięk z ampli do kina a wtedy szkoda kasy na dodatkowy wzmacniacz.

chyba nic nie namieszałem ;]
Pozdrawiam

Właśnie o tym czytałem gdzieś na forum, dlatego sie pytałem z ciekawości również ;)
Obaj macie racje, że jednak się nie opłaca kupować. Przynajmniej tak jak teraz dla mnie. Z bardziej rozbudowanym zestawem 5.1 albo większym może i owszem :)

Picuszek dzięki za propozycje, ale chyba się nie zdecyduje, wyjaśniam dlaczego.
Niedługo się przeprowadzam, dlatego powoli wybieram sprzęt. Jednak nie zdecyduje się do zestawu 5.1, ponieważ do pokoju, który teraz kompletuje sprzęt nie jest potrzebne 5.1. Będzie jakiś TV, amp i fronty. Napisałem, że fajnie by było gdyby dało sie rozbudować, bo lepiej zawsze mieć taką opcję :D. Jednak jeśli bedą jakieś dobre głośniki, które będzie cieżko skompletować do zestawu 5.1 albo innego to raczej bym się na nie zdecydował ( Jeśli oczywiście sa w miarę dobre :D)
Wiem oczywiście, że lepiej wziąć 5.1 żeby później się nie męczyć i mieć lepsze efekty. Jednak tak jak wspominałem one są do pewnego pokoju, natomiast pokój/salę można powiedzieć, że kinową również bedę tworzył i tam bede kupowal cały zestaw 5.1 albo 7.1 i jakiś dobry amp z wyższej pólki, i co tam jeszcze jest potrzebne. No ale to na razie nie teraz.
Dlatego w pierwszym poście napisałem, że tylko fronty, bo 2 zestawy 5.1 albo inne w domu to już przesada jak dla mnie ;) nie wiedziałbym gdzie oglądać :D.
Może powinienem opisać dokładnie sytuacje odrazu, no ale teraz wyjaśniam ;) i słucham dalszych propozycji.
 
Ostatnia edycja:

filip_efes

New member
Amplitunera troche nie znam, oczywiście odsłuch jest konieczny ;) ale jak widze 608 bardziej przyszłościowy - hdmi 1.4, 7.2 . Moze to lepszy typ od 807.
Poczytam troche o tym ampli jescze i zobacze, ale troche mnie zainteresowal :D.
Jak ktoś ma to opinie mile widziane.
Pozostaje jeszcze kwestia głośników, no i dalej oczywiście jestem otwarty na propozycje innych amplitunerów :)

Poczytałem troche o tym Onkyo 608, ale niezbyt jest chwalony. Mówione jest właśnie, że jedynie ma wiele różnych wejść i to jest zaletą, jednak jeśli chodzi o dźwieki itd. to cieniutko.

A co możecie wiecej powiedziec o Yamaha RX-V 1065 na forum jest w miare chwalony. Chociaz jest troche drogi, mozna dodac 300 zl i jest onkyo 807, ehhh ciezka sprawa ;)

Sorry za post pod postem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry