Pomoc w wyborze 55" za +-3000zł

maaaly

New member
Witam wszystkich,

Przyznam szczerze pomimo przeczytania x tematów dalej jestem dość zielony w temacie tego co wybrać dla siebie. Tak na prawdę potrzebuję tv do: oglądania meczów, czasem pogrania na konsoli, odpalenia netflixa. Sprzęt audio mam osobny, więc na pewno Opt Out ten Tv musi mieć ale nie obchodzi mnie jak Tv zagra. Obecnie użytkuje starego Sony Bravia 32" który nie ma nawet full hd, więc podejrzewam, że co bym nie kupił to będę zadowolony, niemniej odważyłem się założyć temat, żeby teraz budżet wykorzystać jak najlepiej, więc proszę o wyrozumiałość :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Południowo-zachodnie okno więc dość mocno, od boku.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Bravia KDL 32S3000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szczerze? Nie wiem co może mieć. Naczytałem się, że Android tv jest dość ślamazarny, z drugiej czytałęm o Kodi i bardzo mi się ta perspektywa spodobała.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Netflix, UPC, Xbox One, więc pewno głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Horizon Upc, Xbox, AirPlay, Amplituner Stereo.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Chyba matową, żeby uniknąć odbić z okna
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 90% Sport, 10% reszta
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, youtube, netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox i różne gry, raczej x % na tydzień.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i w nocy.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak wolno działają
19. Preferencje co do marki? Nie mam. Niech będzie to po prostu dobry tv na kilka lat, bo nie zmieniam zbyt często
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Wolałbym się zmieścić w 3000 zł ale mogę dołożyć jeżeli będzie to tego warte.
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak

Będę bardzo wdzięczny za propozycje i ewentualną dyskusję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Bardzo dobrych masz:
- Philips 55PUS7303 za 2799 zł
- TCL 55C70 za 2599 zł
- Toshiba 55U78 za 2699 zł
- TCL 55DSC76 za 3099 zł
- Hitachi 55HL700 za 2599 zł
- TCL 55DP6046 za 2499 zł
Wszystkie z pakietem gratisów.
 

maaaly

New member
Dzięki bardzo, ten PUS7303 właśnie gdzieś mi się już przewijał i wydaje się sensowną opcją, ale zastanawiam się jak z tą "mityczną" płynnością przy 50hz? Będzie to bardzo odczuwalne? Jest jakaś alternatywa z sensowną dopłatą ale 100hz? 8303?
 

maaaly

New member
Przyznam, że jak zauważyłem nie dostane tv z co najmniej 100hz w tej kwocie wiec budżet bede zmuszony zwiększyć. Odwiedziłem dzis sklep u mnie zeby porownac pus8303 i samsunga UE55NU8042. Duzo lepsze wrazenie wywarl na mnie samsung do momentu gdy nie zobaczylem oleda LG 55EG9A7V za 3999zl i mam dylemat. Generalnie brak 4k nie jest dla mnie problemem, zastanawiam sie tylko nad tym systemem webos 2.0, ktory wydaje sie dosc stary juz. Warto wziac tego oleda?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to model sprzed 2 lat.
Dużo słabiej zabezpieczony przed wypalaniem.

Na jakich ustawieniach porównywałeś modele ?
Jaki tryb ustawienia matrycy ?
 
Do góry