Pomoc w wyborze 55" do 7500zł.

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Przeglądam forum, czytam różne testy i dalej nie mogę podjąć decyzji. Byłem bardzo napalony na philipsa 55pfs8109 ale już sam nie wiem po tym co się naczytałem na temat softu i problemów z nim. Zainteresował mnie samsung 55H7000. A może niema co dokładać do tych telewizorów i kupić Sony 55W829b. A jak wypada na tle tych wcześniej wymienionych Samsung 55H7500, to jest tv UHD czy jest sens w niego inwestować. Jeżeli macie jakieś inne propozycje to z chęcią wysłucham.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać ale może też wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? Po prawej stronie TV od ok 13tej.

7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LM670s

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Super czerń, naturalne kolory

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI

10.Jakie urządzenia ? PS4, KD, dekoder

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor*** ? ok 4-5?

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej*** ? Film, Sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile %*** dziennie? Pare razy w tygodniu

16.Preferencje co do marki ? Nie

17.Preferencje co do wielkości ? 55"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Usterki:)

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej noc

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne
 

Hirosh

New member
Jak siedzisz 3 metry od TV to UHD nie ma sensu. w tej kwocie spokojnie masz Panasonica tx-55AS800e. Najwyższy model LCD LED FullHD Panasa. Ja mam go od tygodnia i jestem zachwycony.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieki za propozycje. Wogole nie bralem pod uwage panasonica ale ten model jest ciekawy. Widze ze ma matryce ips wiec jak jest z czernia u ciebie?
 

Hirosh

New member
Powiem tak. Plazma to to nie jest. Jak masz wygaszone w nocy wszystkie światła, to czerń czernią nie będzie, tylko głęboką szarością, ale to dotyczy każdego LCD. Nic tego nigdy nie zmieni. Jednakże AS800 ma bardzo dobre parametry, Panasonic zawsze imponował paletą barw, a zaimplementowany Local Dimming bardzo poprawia czernie. Generalnie moge mówić tylko za siebie, ale mnie się bardzo dobrze ogląda na tym modelu. Fantastycznie wręcz. Wcześniej miałem plazmę, i od razu uprzedzając teksty niektórych fanatyków typu "jak miałeś plazmę to jakim cudem możesz być zadowolony z LCD". No cóż, plazm już nie ma. Deal with it. A ten LCD jest na prawdę świetny.

Spóźniłeś się trochę kolego. Ja dałem za swojego 6800 zł, ale jeszcze tydzień temu na EURO AGD za 7.800 było AS800 60 cali do wzięcia. Ja mam pokój 22 metry kwadratowe, ale prostokątny i siedzę jakieś 3-4 metry od TV i spoko. 55 cali to dobry rozmiar do tego metrażu.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widze ze musze blizej zainteresowac sie tym modelem. Moze sie ktos wypowiedziec jak wypada on na tle samsunga h7000. Moze jakies inne propozycje. A co z tym philipsem 8109 poprawili cos ten soft. Nigdy nie mialem tv z ambi mialem okazje go widziec na zywo i powiem ze robi wrazenie.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hirosh powiem że bardzo zainteresowałem się tym panasem. Jeszcze większy ból głowy w wyborze. Możecie mi pomóc który wybrać z tej trójki: Samsung 55H7000, Philips 55PFS8109 i Panasonic tx-55AS800e. Z góry dzięki za opinie.
 

cruiser72

New member
Spóźniłeś się trochę kolego. Ja dałem za swojego 6800 zł, ale jeszcze tydzień temu na EURO AGD za 7.800 było AS800 60 cali do wzięcia. Ja mam pokój 22 metry kwadratowe, ale prostokątny i siedzę jakieś 3-4 metry od TV i spoko. 55 cali to dobry rozmiar do tego metrażu.
Panasa 55AS800, nawet w tej chwili kupisz na RTVAGD za 6790. Natomiast z dostępnością 60 cali w podanej przez Ciebie lub nawet zbliżonej cenie, nie widziałem ani nie słyszałem. A uwierz mi, obserwuję ceny tego modelu od września. Pomijając outlet, cena 60tki nawet przez moment nie spadła poniżej 10499zł. Gdyby była możliwość kupienia go za mniej niż 10tysi, stał by już u mnie w pokoju.:popcorn:
 

Hirosh

New member
Kolego, jestem przekonany że się nie mylę. Ta promocja trwała kilka dni dosłownie, ale bankowo przez chwilę na EURO AGD taka była cena za 60 cali. Teraz juz nie. Przedłuzyli promocję na wersję 55 calową. Reasumując- Panasonic AS800 to świetny telewizor i każdego malkontenta powinien zadowolić. Mnie na pewno rajcuje od nowa oglądanie telewizji;-)

Jedyna wada jaką dostrzegłem to dosłownie milimetrowe niedoświetlenie samych rogów matrycy. Jednak to widać tylko z bardzo bliska i kompletnie nie przeszkadza w oglądaniu. Z tego co wiem, to chyba wszystkie LCD mają podobne problemy. Generalnie jednak "screen unity" jest na bardzo wysokim poziomie.
 

cruiser72

New member
Oni go nawet nie maja i nie mieli na stanie. Spójrz w opcje dostawy. widnieje 30dni. Owszem, istnieją porównywarki cen, na których 60" jest w podobnie niskiej cenie. Lecz jak klikniesz na link to przekieruje Cię na wersję 55" z rekomendowaną ceną. A więc to raczej błąd niż okazja.
 

Hirosh

New member
Brzmi sensownie to co mówisz. Wiem że widziałem to na pewno na EURO AGD, ake może faktycznie to ich błąd był. W pierwszej chwili myślałem że skoro przeceniają mocno to i tutaj tak zrobili.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum jest specjalna cena na ten model oraz kalibracja profesjonalna gratis.
 

lukos

New member
Mam podobny dylemat Panasonic tx-55as800 czy Philips 55pfs8109. Czy nadal są problemy z softem w tym philipsie ? Który ma lepsze skalowanie sygnału SD, płynność ruchu i kąty widzenia, mniejszy clouding i smużenie ? Może warto poczekać na nowe modele z 2015 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pod względem czerni, skalowania, obróbki, wyposażenia Philips jest lepiej ustawiony. Model PFS8109 jest naprawdę trzymając klasę cena do jakości bardzo dobrym wyborem. Zawsze można poprosić o prezentację tych telewizorów w domu.
 
Do góry