Pomoc w wyborze 55" do 4tys.

Rybus85

New member
Jutro jadę wymienić dekoder na ten nowy 4k. Dziś nowe kable HDMI też przyszły(poprzednie nawet nie wiem co to za wynalazki były i ile lat już je miałem).
 

JaRule

Member
No i dokonałem wyboru... Padło na LG B9 i powiem, że to strzał w 10. Oglądałem jeszcze LG Nano913 i Sony XH90. Wszystkie 55" i tak LG... Nic ciekawego w stosunku do wcześniejszych modeli, nawet mój Nano8100pla z 2018r miał podobne parametry, więc szkoda zachodu dla odrobinę, ale tylko odrobinę lepszych treści HDR, Dolby Vision IQ - praktycznie tylko marketing biorąc pod uwagę pozostałe parametry tv. Poruszałem kwestię z kumatym gościem. Wytłumaczył, że to nie ma sensu.
Sony... Widziałem również, niby nie jest źle, nawet może i lepiej niż w Nano, jednak kąty słabe niestety. U mnie to jednak ważne. Dodatkowo na minus dla mnie to Android. Zdecydowanie wolę WebOS, zamknięty system LG, który gwarantuje dopracowany soft. Nie potrzebuję miliona aplikacji, z których i tak będę korzystać z dosłownie kilku.
To moje subiektywne odczucia. Chciałem się podzielić wrażeniami, bo B9 robi robotę. Netflix w końcu nabrał sensu 😉
Pozdrawiam
 
Do góry